Jump to content
Dogomania

Hodowla - tylko jaka?


MARS

Recommended Posts

[quote name='prittstick08']nawet przez chwile nie miala biegunki, mimo ze mogla. [/quote]

moja Rasta tez od szczeniaka ma bardzo 'twardy' zoladek, od najmlodszego szczeniectwa zmienialam jej karmy bez ceregieli z mieszaniem, dawalam kosci, paszteciki i inne smieszne rzeczy i NIGDY nie miala przez to biegunki :multi:

Paula, duza panna z tej Weniastej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ewelina&sp']2,5kg to bardzo mało :-(
3,1kg to nie 2,5kg :cool1:

nnl: skoro odpowiadasz jednak to moze to wykorzystam i zadam kilka pytan
ile masz w sumie psów?
czy mieszkaja u Ciebie ludzie pracując czy dochodza do roboty?
ile ludzi zostaje z psami jak Ty wyjeżdżasz?[/quote]

7 tygodni to nie 8 tygodni

Ewelina: skoro odpowiadasz jednak to moze to wykorzystam i zadam kilka pytan
jak masz na nazwisko?
ile masz lat?
gdzie mieszkasz?
co cie uprawnia do wydawania osadow na podstawie plotek?
dleczego nie chcesz sie przedstawic?

I na marginesie: NNL nie nnl

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Ewa jedz odda j w ogole jak Ty moglas wziac takiego psa , male to , pewnie brzydkie , iw ogle a fe..

Bc .. natrafiajac ostnio na foty mixow w Stanach benernczykow i borderow.. tak wlasnie chyba zdaniem "tych co wiedza" powinny wygladac bordery..i wlasciwie swietnie im idzie.

Link to comment
Share on other sites

W NNL jest ponad 100 psow w kojacach, Ewa ma tez 5 innych ras po20 egzemplarzy z kazdej (bordery, goldeny,beagle,husky,Onki i cos tam jeszcze). Pracuje u niej 10ciu wiesniakow z okolicy,dostaja 5zł na godzine jak w McDonaldsie, no chyba ze sie trafia porodto wtedy 7,50zł/h plus w\eterynarz z okolicy ktory przyjmuje porody krów i swin. Wszyscy z nich zostaja jak Ewa wyjezdza, wtedy stawka sie nie zmienia, bo kto nie ma roboty, ten szuka wszedzie. Ewa jest tez żadko w domu, bo pracuje w Lublinie jako księgowa w dużej firmie, ale pracownicy przychodza codziennie zmienic psom w kennelach i odrzucic troche karmy suchej i bułki moczone w wodzie. Byłam i widziałam:evil_lol:
Jezeli juz idziemy w sarkazm, to takiej odpowiedzi chyba szukalas.

wix- moja mala podjada duzej suche jedzenie i gotowane, a moja duza czeka tylko az mala odwqorci sie od miski zeby szybko jej wyjesc szczeniaczkowe namoczone w wodzie:D
rasta- sliczna:)jaka zgrabna:) wyprzytulaj ode mnie:)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Bc .. natrafiajac ostnio na foty mixow w Stanach benernczykow i borderow.. tak wlasnie chyba zdaniem "tych co wiedza" powinny wygladac bordery..i wlasciwie swietnie im idzie.[/QUOTE]

Jestem tego samego zdania. Ale co ja wiem jak ja ponac niektore aussie z bc myle.. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ewelino dziękuję za odpowiedzi na moje pytania :lol:
Jak poprzedniczki polecam rozmowę twarzą w twarz, albo zadzwoń i pogadaj sobie o sprawach które Cię tak nurtują. Chociaż moze osobiście nie miałabyś odwagi tego wszytskiego powiedzieć chyba:cool3:

[quote]3,1kg to nie 2,5kg :cool1:[/quote]
A 2,6 to też nie 2,5 :cool3:
A 3,1 to nie 4 :cool3:
A 14 to nie 15 :cool3:

[quote]2,5kg to bardzo mało :-([/quote]
Zalezy czego 2,5 kg, bo nie uściśliłaś. Np. 2,5 kg ziemniaków to już sporo :cool3:


[quote]Paula, duza panna z tej Weniastej ;-) [/quote]
O tak i cały czas ją pasę, bo ostatnio słyszałam, ze te chude i drobne to się mogą połamać jak skaczą :evil_lol:
Weź lepiej na Rastę uważaj ;)

[quote]Bc .. natrafiajac ostnio na foty mixow w Stanach benernczykow i borderow.. tak wlasnie chyba zdaniem "tych co wiedza" powinny wygladac bordery..i wlasciwie swietnie im idzie. [/quote]
Ja właśnie rozważałam zmieszanie Weny z Bandziorem. Rozumiesz Bandzior by dał tą pożądaną masę, mocną kufę i głowę i tą pożądaną dokładność w agility. I ubolewam, zę wycięłam mu jajka rok temu :-(
:evil_lol::evil_lol::evil_lol:


Aha piszesz, ze korzystasz z okazji, ze Ewa odpisuje - kontakt do Ewy jest ogólnodostępny i wiesz z zkim rozmawiasz. Wchodzisz na stronę [ mam nadzieje, ze adres znasz] i spisujesz numer i dzwonisz.
Za to Ewa do Ciebie nie ma zadnego innego kontaktu i nie wie z kim rozmawia.
Uważam, ze to nie fair ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick08']W NNL jest ponad 100 psow w kojacach, Ewa ma tez 5 innych ras po20 egzemplarzy z kazdej (bordery, goldeny,beagle,husky,Onki i cos tam jeszcze). Pracuje u niej 10ciu wiesniakow z okolicy,dostaja 5zł na godzine jak w McDonaldsie, no chyba ze sie trafia porodto wtedy 7,50zł/h plus w\eterynarz z okolicy ktory przyjmuje porody krów i swin. Wszyscy z nich zostaja jak Ewa wyjezdza, wtedy stawka sie nie zmienia, bo kto nie ma roboty, ten szuka wszedzie. Ewa jest tez żadko w domu, bo pracuje w Lublinie jako księgowa w dużej firmie, ale pracownicy przychodza codziennie zmienic psom w kennelach i odrzucic troche karmy suchej i bułki moczone w wodzie. Byłam i widziałam:evil_lol:
Jezeli juz idziemy w sarkazm, to takiej odpowiedzi chyba szukalas. [/quote]

Jeszcze raz dziekuje, poprawilas mi humor :diabloti:
Tylko zapomnialas o yorkach ;) ale one sa w piwnicy, to moglas nie widziec ;)

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Z ciekawosci sama zrobilam rozpiske:

[B]Lizzie (19.04.01)[/B]
20.10.03
01.07.04
07.06.05
21.02.07
28.01.08 (i za 3 - 4 miesiece sterylka)

[B]Pilvi (21.04.01)[/B]
27.04.04
19.03.05 (juz po sterylce)

[B]Bajka (12.05.02)[/B]
25.06.04
01.01.05
planowana na lato 2008

[B]Iris (17.08.03)[/B]
28.09.05
26.07.07
planowana gdzies na 2009

[B]Kukka (28.10.03)[/B]
19.11.05
planowana moze na lato 2008 albo na 2009

[B]Alice (20.10.03)[/B]
08.06.06
03.12.07
planowana na 2009

[B]Tazy (18.04.04)[/B]
04.07.06
21.10.07 (sterylka za kilka miesiecy)

[B]Pessi (27.04.04)[/B]
06.09.06
16.05.07
planowana na 2009

[B]Rose ['] (03.04.04)[/B]
10.11.06
miala urodzic okolo 27.03.08...

[B]Opal (13.04.04)[/B]
11.01.07
planowana data porodu 29-30.03.08

[B]Olly (25.06.04)[/B] & [B]Ness (08.06.06)[/B] & [B]Magic (21.02.07)[/B]
bezdzietne

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

dziękuje, dziekuje, humor mi dopisuje, bo pierwsze moje w zyciu zrobione wątróbkowe ciasteczka samkuja dzieciakom jak choelra. A Salmastoi nad nimi i ma slinee do podłogi:)

Ewa- powiem tylko- "uuuuuu"- podkupiłas PONy- widziesz jak Cię wybadali ludzie z forum borderów, uważaj ktos Cię może sledzic- Maciek Fridek z Detektywów:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Tak 2 szczeniaki zostaly zakupione dla hodowczyni w Anglii, czas potrzebny do kwarantanny spedzily u nas.
Nigdy wiecej PONow, stanowczo za bardzo szczekliwe i masa pracy z wlosem. Nie wiem jak takie pies moze byc psem 'pracujacym'...

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

No raczej zdobyła je z hodowli. jak miała zdobyc? Ukrasc? nie wiem... Skoro masz jakies ciekawe wiadomosci na temat jak Ewa zdobyla te psy, to podziel sie z niami. Nie owijaj w bawełne, nie żucaj aluzji tylko napisz po prostu.
Ja nadal proponuje Ci umowic sie i pojechac osobiscie. Przedyskutowac kazdy problem. W dyskusji, sporze (erystyka- polecam Schopenahauera- cholernie ciekawe- tak poza tematem) wazne jest spojrzenie obydwu stron, musisz poznac kazdy punt widzenia czy chcesz byc mediatorem czy nie. Tak prosciej- nie mozna sie opierac, chcac miec wlasne zdanie, na zdaniu tylko jednej strony. Moze taka wizyta w hodowli nie zmieni Twojego zdania- to zalezy od Ciebie, Twojej wrazliwosci, inteligencji, ale na pewno bedziesz miala jakies fakty w rekawie. Na razie ich nie masz.

czy to złośliwośc czy brak znajomosci polskiego- NNL nie nnl- skróty (pierwsze litery nazw wlasnych. frim itp) piszemy duzymi literami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']Czytasz i odpisujesz baaaardzo wybiórczo :razz: Coś tu nie gra :razz: Masz coś na sumieniu i nie chcesz ciagnać kłopotliwych wątków czy zabrakło języka w .... ? :eviltong:[/quote]

[COLOR=black][COLOR=black]za dużo członków w tym chórze dzieciecym, [/COLOR]

[COLOR=black]bawcie sie dalej dobrze opłakując Rose[/COLOR]

ja tam swoje wiem :-([/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp'][COLOR=black][COLOR=black]za dużo członków w tym chórze dzieciecym, [/COLOR]

[COLOR=black]bawcie sie dalej dobrze opłakując Rose[/COLOR]

ja tam swoje wiem :-([/COLOR][/quote]
O ohoh.. widze ze obrazanie takze przejełas ot tych "co wiedza lepiej" i co miesiac zmieniaja zdanie .

A moze by tak laskawa solistka byla w stanie powiedziec cokolwiek sensownego czytanie takich derdymałow stało sie juz mocno nudne :)

Link to comment
Share on other sites

w chórze dziecięcym? Ciekawe... Ja tam sie czuje dzieckiem, i to bardzo, chociaz sie starzeje, studiuje tez troche...
Bawie sie super oplakujac Rose. Ale smieszne.
Skoro cos wiesz, to powiedz, jak wczesniej zaczelas mowic. Wiesz swoje. Super wiedziec swoje, ale moze powiesz co wiesz. Bo na razie nic konkretnego nie powiedzialas.
Uwielbiam jak tos mowie "ja tam swoje wiem", to takie slodko naiwne:)
pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewelina&sp'][COLOR=black]ja tam swoje wiem :-([/COLOR][/quote]
A ja nie wiem.
Nie znam się na hodowlach, nie mam psa, ale lubię bordery i chciałabym się dowiedzieć, dlaczego "NNL jest be".
Bo nie wydaje mi się, żeby właściciele psów z NNL byli niezadowoleni z wyboru hodowli. Widziałam psy Ewy na wystawie i nie sprawiały wrażenia zaniedbanych ani nieszczęśliwych.
Pytam z czystej ciekawości. Nie byłam w hodowli, nie rozmawiałam z hodowcą. Nie mogę być i nie jestem ani "za" ani "przeciw".
Czy możesz mi w takim razie powiedzieć dlaczego uważasz NNL za złą hodowlę?

Link to comment
Share on other sites

bellatriks- ja tez poczytalam jedno forum gdzie NNL bylo bee. Sama pojechalam do hodowcy, pojedz tez, polecam, chyba ze nie chces kupowac bordera, to rozumiem bo po co tracic czas.
ja od sibie moge powiedziec, ze jest ok, ze popytalam roznych osob lacznie z hodowca i jest ok. Zobaczymy na kogo moja paskuda wyrosnie- ale pewnie zabiedzona, z rozwalonym zoladkiem- bo roayal dostalam w wyprawce, no w ogole h***** bo z NNL.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...