Jump to content
Dogomania

jaki cynk ?


party

Recommended Posts

jak wiadomo, cynk Zn :P jest potrzebny naszym pieskom aby nie mialy przbarwien na pysku. Jakiego cynku wy uzywacie i pod jaka postacia? Moj wet. poprotsu polecil mi najzyklwejsze tabletki z apteki ok. 1 dziennie, kiedys brala tez jakies dropsy z pelna gadam roznych skladnikow, rowniez z duza iloscia cynku, niestety przbarwienia nadal sa i ni wiem juz co jej dawac :(

Link to comment
Share on other sites

jeśli pies ma niedobory cynku to nawet ta wasza cudowna ponoć eukanuba jest niewystarczająca i należy dodatkowo podawać cynk najlepiej niech o tym zadecyduje weterynarz psy ras północnych a zwłaszcza malamuty często chorują na dermatozy cynkozależne nie będące wynikiem niedoboru cynky ale są one leczone poprzez jego podawanie !

W tym wypadku wiem co mówię bo już kilkakrotnie przez to z moimi psiakami przechodziłem.(podawany dodatkowo cynk zawsze pomagał )

Link to comment
Share on other sites

Niestety dzis jescze nie bylam u lekarza, ale za to na rowerku, i byla wyjatkowo nieposluszna.A dopiero co ja wychwalilam na forum :D

Zdaje mi sie ze troche lieniwa sie zrobila :( i nie wiem czemu bardzo szybko sie z reszta ostatniomeczy, zdaje mi sie ze to prze to nagle ocieplenie, u Was tez jest tak u psow ze choc troche sa ospale? Czy to znow tylko u mnie jakies wyjatki :D ?

Link to comment
Share on other sites

Ja dzisiaj po raz pierwszy wraz z mamą byłam z moimi psami na rowerze. Przejachałyśmy 15 km. Psy cały czas biegły galopem i nas bardzo ciągły. Dopiero teraz na rowerze odczułam ja one bardzo szybko biegną, bo na nartach tak tego nie czuć. Jestem bardzo zadowolona. Były bardzo posłuszne. Chyba na przyszły sezon na zawodach jak nie będzie śniegu zaczniemy startować w velo.

Link to comment
Share on other sites

U nas jest super trasa przy zalewie , droga fajna szeroka ( ale beton :\ ) samochody prawie nie jezdza, czasami jacys wedkarze ... ale zeby tam dojechac to trzeba przez trase wylotowa z miasta:( albo lasy bardzo kamienisty.Najwygodniej bybylo dojechac tam samochodem...rodzicow ni bede jednak ciagac, a ja nie mam jeszce prawa jazdy... wiec musze uzywac mojego lasu :) w poblizu

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka: juz wiem gdzie :D napisz jeszcze o której zwykle jeździsz?

Trasę wapienicka i obok lotniska też używam, zwykle jeżdże późno wieczorem, mało samochodów, poza tym temperatura właściwsza. Szybkośc o wiele wieksza niż w canicrosie i psy szybciej sie męczą, trasy mogą być krótsze.

Link to comment
Share on other sites

jak wiadomo, cynk Zn :P jest potrzebny naszym pieskom aby nie mialy przbarwien na pysku. Jakiego cynku wy uzywacie i pod jaka postacia? Moj wet. poprotsu polecil mi najzyklwejsze tabletki z apteki ok. 1 dziennie, kiedys brala tez jakies dropsy z pelna gadam roznych skladnikow, rowniez z duza iloscia cynku, niestety przbarwienia nadal sa i ni wiem juz co jej dawac :(

*************************************************************

Ja ostatnio podawałam Sunce cynk o nazwie ZINKAS FORTE firmy Farmapol, taki zwykły kupiony w aptece. Sunka miała szyty brzyszek po spotkaniu na swojej drodze płotu z drutu kolczastego, i dawałam jej jedną tabletkę co drugi dzień. Teraz juz sie zagoiło i jeszcze troche a śladu nie będzie po szyciu. Więc cynk odstawiłam. A takich przebarwień na pyszczku nigdy nie miała, oprócz różowej plamki na grzbiecie nosa, ale to ma od urodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Metros: masz przebarwienia? :o

Poza tym przykro mi, kiedyś chciałaś, żebym ja Cię adoptował... nie wiedziałem , że taka niestała w uczuciach jesteś.... :(

A poważnie: nie przejmuj sie innymi, kask Ci może życie uratować.

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

Poza tym przykro mi, kiedyś chciałaś, żebym ja Cię adoptował... nie wiedziałem , że taka niestała w uczuciach jesteś.... :(

sorry nie wiedzialem ze Ty byles pierwszy... :niewiem:

:hmmmm: zrobimy tak Ty adoptujesz metros a ja Tajrage.... 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...