Jump to content
Dogomania

Nowa charcia forumowiczka


charciara

Recommended Posts

Witam,

dzieki Charciara, rzeczywiscie nie mialam smialosci :oops:

Mam przyjemnosc znac kilka osob korespondencyjnie.

Moja przygoda z chartami zaczela sie dwa lata temu od Adasia. (Charciara miala w tym niemaly udzial).

Planuje powiekszenie mojej gromadki o jeszcze jednego psa, charta oczywiscie (tak, tak zapadlam na opisywana przez kogos - przepraszam ze nie pamietam przez kogo - chorobe charcia :D )

Juz, juz mialo sie to stac, ale jak na razie nie bylo mi to pisane :cry: Najwazniejsze, ze oba psy sa w bardzo dobrych rekach. A Murka o mnie pamieta.

Mam dwa pytania

1. Gdzie moge znalezc info na temat zasad coursingu? Wiem, ze Adas nie moze startowac w zawodach, ale chcialabym, zeby sobie biegal poza konkurencja.

2. Jak zmienic haslo?

Trzymam kciuki za Wasze psy, na wystawach i na coursingach.

Pozdrawiam,

Anna, Adas (CP mix), Bajka (Hovek), Maciek i Leon (Tonki -bracia) i Jas(Syjam)

ps. rzeczywiscie hodowcy, i niestety czesc wlascicieli Hovkow jest okrutnie sklocona. Atmosfera jaka panuje na tym Forum jest rewelacyjna.

Link to comment
Share on other sites

Sagittariusy tez witaja i machaja powitalnie czym tam ktory ma-a ja mam nadzieje ze bedzie nam dalej milo a zaraz potem wspomagajaco (jakby co)i konstruktywnie co do zdobywania wiedzy charciej,dzielenia sie nia,oraz dalszego postepu jedynej rozkosznej choroby naszej,tak nam dopomoz Panie w przestworzach!

Milego dnia Aniu,milego dnia,psiaki.

Baska i wilczarze

Link to comment
Share on other sites

Arika,

Moja wiedza na temat chartów jest baardzo uboga jeszcze. Poza tym, z tego co czytałam o chartach on jest dosyć nietypowy, tzn. jego reakcja na ludzi, nawet obcych, każdy człowiek nawet nieznany to okazja do "wymuszenia" pieszczot :lol:

Te dwa lata poświęciłam głównie jego resocjalizacji, bardzo źle reagował na psy - był przez nie gryziony. Teraz jest zdecydowanie lepiej, jego przyjaciele to miedzy innymi Tosa Inu, jamnik, Husky, Cane Corso i kilka innych.

Niestety do tej pory nie jestem w stanie przejść z Adasiem obok obcego psa (suczki sa ok) -jeśli oczywiście Adaś jest na smyczy- ponieważ zaczyna ujadać. Bardzo pomagają różne smakołyki, ale jeśli pies jest blisko- zjada kawałek i zaczyna znowu :cry:

Wiele wiem o resocjalizacji psa, ale czy wiele wiem o chartach? Chyba nie.

Pozdrawiam,

Anna

Link to comment
Share on other sites

Aniu

Nie martw się o wiedzy na temat chartów, my ci pomożemy :lol:

Bardzo dobrze, ze Adaś juz bawi się z psami i ma kolegów, ale to normalne, ze boi się ich jak przechodzą - sama mówiłas, ze był przez nie gryziony :cry:

Charty są co prawda inne, samo to wykazuje ich wspaniałość bycia innym:

"Chart to nie pies, chart to chart. Ile razy uratował mi życie, tyle razu nie mieliśmy co do jedzenia, a dzięki chartom mamy, bo zawsze coś nam upolują!" - powiedział jakis beduin który hoduje charty perskie saluki.

:hand:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...