Jump to content
Dogomania

Agresja smyczowa ?


Shelby

Recommended Posts

Witam,
moj pies jest agresywny do innych psów (suk tez) kiedy jest na smyczy. Szczeka i rzuca sie. Potrafi wypatrzec psa długo przed tym gdy ja go zobacze i zdąze cokolwiek zdziałac ...:help1: nie pomaga odciaganie zabawką, smakołykiem, dawanie komend ... poza tą jedną wadą pies jest posłuszny, problem nie istnieje gdy pies biega luzem. Staram sie chodzic na luznej smyczy, ale nie zawsze sie to udaje, nie moge przeciez pozwolic, zeby mogł sie "witac" z kazdym napotkanym psem. Jesli juz do tego dojdzie na samym poczatku jest ok ale kiedy chcę odejsc (smycz sie napina samoistnie) pies wariuje - szczeka i rzuca sie. Czy ktos poradził sobie z podobnym problemem ? :placz:

p.s. piesek ma 1,5 roku i jest onkiem :lol:

Link to comment
Share on other sites

widziałaś kiedyś ludzkiego nastolatka?:diabloti: No wiesz awantury z rodzicami, kłótnie, zrywanie przyjaźni, obrażanie się na smierść i życie, trzaskanie drzwiami i takie tam - mniej wiecej to przechodzi Twój pies. dorasta,hormony szaleją, budzi się w nim samiec. Polecam dobre zabawki, ćwiczenie komend najpierw w mniejszych rozproszeniach, kaganiec na wszelki wypadek, szkolenie intensywne i jeśli nie chcesz go jako reproduktora (hodowlanka obowiązkowa!) to kastruj chłopaka ulzysz i jemu i sobie.

Link to comment
Share on other sites

nastolatka nie tylko widzialam, sama była nastolatką :razz: ...
na szkolenie chodzimy, jestesmy po PT, teraz obedience 2 razy w tyg, raz w tyg cwiczymy z innym psem sami, oprocz tego komendy oczywiscie są na każdym kroku, na kazdym spacerze :roll:
zabawki sa super, ale gdy pies nie jest na smyczy, teraz chodzimy w kagancu, bo lepiej mi wtedy nad nim zapanowac, nie wydziera sie tak, wiec i tak pilka i smakolyki odpadaja :sad: .
Gdy pies biega bez smyczy (my, własciciele, sztuk 2 :lol:) interesuje sie nami, przybiega i zwraca na nas uwage, natomiast przestajemy istniec, gdy idziemy chodnikiem ( na smyczy oczywiscie ) , on ma jaks radar do wypatrywania psów, tak jakby to było jego celem, zeby szybko znalezc pieska i obszczekac .... :-(
Kiedu juz dojdzie do takiego spotkania to udaje sie go usadzic albo połozyć, szczeka wtedy troche mnie j intensywnie, ale szczeka,
heh ...
reproduktorem nie bedzie napewno, wiec co ? - tylko kastracja pozostaje ? a co mam robic do tego czasu ? jak sie zachowywac kiedy mój wypatrzy sobie pieska i zacznie sie do niego wyrywac ze szczekaniem ? .... nie moge cały czas przechodzic na druga stronę ulicy ...

ale dziekuje Władczyni, o kastracji mysleliśmy, wiec moze jednak ...

Link to comment
Share on other sites

Kastracja może pomóc bo ani on nie będzie się czuł taaaki duży i taaki samczy, ani inne zwierzątka nie będą go tak odbierać, a przynajmnniej delikatniej.
Jaki kaganiec? Przez większość da się podawać smakołyki -wystarczy odrobina ćwiczeń.
A dasz radę pierwsza wypatrywać psy i zająć swojego pieska zanim zacznie szczekać? Czy zawsze to on jest pierwszy? Ma to swoje minusy - później nawet jak idziesz bez psa to szukasz potencjalnych "ofiar" i ludzie się dziwnie patrzą jak odruchowo wydajesz komendę a jesteś bez psa:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

kaganiec jest skórzany, spróbuje "coś" przecisnąc

dziś wypróbowalismy nową metode, zeby puścic smycz, pies powinien zrobić się mniej odważny i pójsc za włascicielem. Działa !! :multi:ale ćwiczyliśmy to w parku, na ulicy sie chyba nie odwaze puścic poczwarka samopas ...

co do wypatrywania : jesli uda mi się pierwszej to raczej przechodze na drugą strone ulicy, generalnie zawsze robimy łuczek ... teraz gdy jest ciemno to trudniej wypatrzyc ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Och - mam dokładnie ten sam problem i takiego samego psa (prawie, ma 15 miesięcy).
Obserwuję, czytam i próbuje zrozumieć co jest powodem takiego zachowania.

Wiem, że kiedy mieszkałam z rodzicami i moja mama pod moją nieobecność wychodziła z psem, to na widok innego psa skracała smycz i brała go między nogi - w obawie, że go nie otrzyma. Nie wiem czy to w efekcie tego, ale pies rzucał się na każdego mijanego psa.
Teraz już nie mieszkam z rodzicami i problem właściwie zniknął. Potrafi spokojnie przejść koło psa.
Ale pojawił się inny problem. Kiedy jest na smyczy a podchodzi do nas inny pies, luzem czy na smyczy - obojętne, rzuca się na niego.
Jeszcze do niedawna było tak, że awantura zaczynała się tylko wtedy, kiedy dwa psy miały podobny charakter, albo gdy któryś z właścicieli musiał iść i wystarczyło, że lekko pociągnął za smycz...
A od kilku dni jest masakra - każde spotkanie z psem kończy się awanturą.
I nie ruzmiem czemu - kładzie się, zaprasza do siebie a jak tylko pies podejdzie to się rzuca. Albo jak wyczuje, że piesek się boi to zachowuje się jakby specjalnie chciał go nastraszyć...
juz naprawdę nie wiem.
A było juz tak dobrze...
Macie jakieś pomysły?

ps - do suk i szczeniąt jest spokojny...

Link to comment
Share on other sites

Soti, po prostu pies Ci dorosl :).
Zachowuje sie jak najnormalniej, jak na samca przystalo. Nie jest powiedziane, ze kazdy samiec bedzie akceptowal/tolerowal inne samce w bezposrednim otoczeniu.. A za wabi potencjalna ofiare, no coz, szuka sposobu, by sie z ktoryms zmierzyc, a im przeciwnik wiekszy, tym lepiej :evil_lol:.
Pozostaje szkolenie i unikanie spiec. A bawic sie moze z suczydlami i szczeniorami.

Link to comment
Share on other sites

O jezu! Ty mnie nawet nie strasz!
Ja tam optymistycznie myślę że nam się uda.
Skoro udało mi się prawie całkowicie oduczyc psa warczenia czy rzucania się na mijane psy to może uda mi sie i to... Na razie mam w planach ograniczenie spotkań smyczowych z psami, aby za bardzo się nie wyrabiał w tym "mierzeniu" - choćby nie wiem jak przyjaźnie merdał ogonem i zachowywał się jak szczenior...
A potem zobaczymy...

Kurcze - szkoda, że nie mamy żadnego zaprzyjaźnionego, czy zaufanego psa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...