Jump to content
Dogomania

Coś na zęby ?? przy paradontozie i nie tylko..


BlackSheWolf

Recommended Posts

Witajcie!
Mój psiak ma 10 lat i ciągłe problemy z zębami, a raczej dziąsłami :shake: co jakiś czas( co 2 miesiące) bierze leki bo zapach i ból dziąseł ma niesamowity :placz: jednak tak czesto podawać mu leki to też niezdrowo :-( możecie mi doradzić jakieś SKUTECZNE środki ochronne na dziąsła? np. jakiś w spray przeciwbakteryjny, przeciwbólowy czy też żeby ten zapachł zniknął...
przez jakiś czas zaczęła pojawiać mu się nawet martwica na dziąsłach... i chciałabym odwlec ten czas pomiędzy tabletkami... żeby w inny sposób zadbać o dziąsła...
licze na waszą pomoc.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czy dziasla sa w stanie zapalnym? Ale chyba tak, bo jesli tak jest kup Dentosept A w aptece - to taki plyn w konsystencji oleju , zilowy,swietnie lleczacy zapalenia. Fakt - dlapsa ( i nie tylko dla psa, bo to lek homeopatyczny dlaludzi) gorzki, ale super dziala przeciwzapalnie.Zmaruj przy pomocy paleczki do czyszczeniauszu. Moze choc troche pomoze...

Link to comment
Share on other sites

Wiem ze są takie tableteczki malutkie co się przyklejają do dziąsła(np nad kłem)i one dezynfekują jamę ustną..Ale zabijcie nie pamiętam nazwy ;/

Moe warto tez pomyśleć o diecie?Jakieś zwiększona zawartość wit C albo ruthinoscorbin?I kwasy omega 3 i 6 które działają trochę przeciwzapalnie.Jest też Solcoseryl stomatologiczny w postaci gestej pasty którą się klajstruje zjechane dziąsłą z zebów i to pomaga im się goić i powoli dząsła wracają na swoje miejsce(jeżeli oczywiście nie ma kamienia)
Rozumiem ze ząbki są czyściutkie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...