Jump to content
Dogomania

Westie + sport.


Inkaa

Recommended Posts

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='duzebzium']Zdjecia swietnie wyszly :cool3:[/QUOTE]

[quote name='Waxy']Te z tunelu super :razz:[/QUOTE]

[quote name='ewelinka_m']ale czadowy tunel :loveu:
ślicznie Wenka wyszła w biegu i równie szczęśliwego psa widać :loveu:[/QUOTE]

Dzięki. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Weniak i tunel - wow, jakie to szybkie :evil_lol:
Mój na zabawkę też zapindala zdrowo ale na treningach ma ją bardzo bardzo głęboko, na same hopki się nakręca co nie daje aż takiego efektu :lol: Zresztą - sama widziałaś.

A my wróciliśmy parę godzin temu z zawódów w Bydgoszczy. Było... średnio ;) Za ciepło - to po pierwsze.
Pies jakiś taki rozkojarzony ogólnie był, a może raczej ja... Ale biegał ładnie, tylko wciąż musimy pracować nad tempem i techniką skoku. W sobotę jumping na czysto ale kiepski czas i lokata 5/10. Agility - zrzutka na ostatniej hopce i jakieś jeszcze gorsze miejsce, chyba 6 :lol: Dziś - jumping ze zrzutką więc też 6 i uwaga uwaga w agility nasza pierwsza detka w karierze!!! :eviltong: Czekam na gratulacje :evil_lol: Oczywiście przez głupią pańcię która robi zmianę nie patrząc na psa który w tym czasie skacze sobie bardzo radośnie hopkę pod prąd :oops:;) Do detki biegł ładnie.
Ale atmosfera super ;) No i Bziku wchodził na palisadę co jest dla mnie zawsze najbardziej stresującym momentem zawodów.
Do Białego nie jadę - wolę teraz skupić się na treningach. Zakupiłam od koleżanki 4 piękne nowiutkie hopeczki :loveu:
Poza tym wolę dać piesowi odpocząć... Zawody co 3-4 tygodnie to męcząca sprawa, zwłaszcza psychicznie i dla psa który dopiero zaczyna startować. Mamy zatem przerwę aż do lipca. ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Weniak i tunel - wow, jakie to szybkie
Mój na zabawkę też zapindala zdrowo ale na treningach ma ją bardzo bardzo głęboko, na same hopki się nakręca co nie daje aż takiego efektu Zresztą - sama widziałaś.[/QUOTE]
Eee, na filmiku nie była taka szybka bo to był sam począteczek naszego działkowego treningu (dostałownie 1 przebieg, siostra złapała się za kamerowanie, potem jej się znudziło) :diabloti:.
Po 4/5 przebiegach przez tunel się rozkręciła i biegała szybciej.
Ona na zabawkę się nakręca o i wiele bardziej niż na żarcie.
Twój na treningu w Cavano biegał chyba na parówki, nie?
Coś pamiętam. :lol:

[QUOTE]Do Białego nie jadę - wolę teraz skupić się na treningach. [/QUOTE]
Wiesz co, teraz doszłam do wniosku, że chyba też nie pojadę.
Za wcześnie się zgłosiłam. Niby Wena umie pokonywać wszystkie przeszkody jumpingowe (oprócz tunele miękkiego, jednak myślałam że przez te 3 tygodnie się go nauczy) i proste torki (w końcu startowałybyśmy w kategorii początkujący), ale ja nie jestem gotowa na start w tych zawodach.
Teraz tylko pozostaje mi powiadomić organizatora o tym, że na zawodach mnie nie będzie.
KaskaSz - wybacz, że się nie spotkamy. Może innym razem. :lol:


Ostatnio się nieźle wkurzyłam, nie byłam w weekend na treningu. I dowiedziałam się o tym dzień przed wyjazdem. Siostra wyjechała na długi weekend, jednak miała w sobotę już przyjechać do miasta.
A tu jej pobyt się przedłużył ku mojej złości.
Cóż, trudno. Ale za to w czerwcu zamierzam być na każdym treningu.

Link to comment
Share on other sites

[URL=www.fotosik.pl][img]http://images26.fotosik.pl/222/59675e5f3dd6279f.jpg[/img][/URL]
[URL=www.fotosik.pl][img]http://images29.fotosik.pl/222/2d9e72d9d33de903.jpg[/img][/URL]

Z naszego dzisiejszego treningu. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Waxy']No no, widziałam wszystkie filmiki i widzę, że nieźle wam idzie :razz:[/QUOTE]
Dziękuje bardzo!

[quote name='Bzikowa']Super Wam idzie! :loveu:
I zazdroszczę, że macie tak blisko działkę![/QUOTE]
Oj, ja też się z tego cieszę. Działka, domek , a niedaleko las, woda, pola. :loveu:
Przyznam nieskromnie - wspaniałe tereny!
Ale za to w okolicy mojego miejsca zamieszkania nie mam dobrych terenów spacerowych. Same bloki, i nic więcej.
Także na porządny spacerek muszę wybierać się 3 km w okolice mojej działki.

Link to comment
Share on other sites

Mnie klub, w którym miałam biegać trochę wystawił do wiatru, bo nie mają jeszcze ustalonych terminów treningów itp. Mają zacząć dopiero od końca roku szkolnego... I tak zostaliśmy na razie tylko z treningiem domowym...
Ale tunele są już zamówione, w ciągu kilku następnych dni powinny przyjść :D

Figo coraz bardziej nakręca się na frisbee... Ale ciężko się trenuje - nawet rekreacyjnie - z materiałowym dyskiem z Trixi :/
Jak myślicie, który dysk będzie lepszy na początek?? SofFlite Pup czy Competition Standard Pup??

Link to comment
Share on other sites

Ja bym Ci radziła CS standard pup (mały ale zwykły twardy).
Ten miękki jest baaaaardzo miękki. My też z im zaczynaliśmy i już jest ekhm lekko poturbowany :evil_lol: Mamy też ten twardy , który Wam polecam - też troszkę, że tak powiem, nadgryziony ale dużo trwalszy i mój pies go woli, mogę go na nim podnieść chociaż swoje waży jak na westika :evilbat:

A gdzie mieliście trenować agility ?
I skąd zamówiłaś tunele? :cool3:

Kinga ja bym straaaasznie chciała mieć swoją działkę blisko domu... Bo tam Bziku jest nakręcony na WSZYSTKO. Biorę szyszkę do ręki i jest ekstaza. I biega jak torpeda. Nawet jak jest gorąco. A na treningach to tak nie do końca...

Ale w ogóle super, że westiki zaczynają biegać!
Kiedyś na jakichś zawodach stworzymy super team! :D

Link to comment
Share on other sites

To dzisiaj chyba zamówię 2 dyski i będziemy trenować bardziej na poważnie ;)

Mieliśly miegać a Artemisie we Wrocławiu, bo mamy tam najlepszy dojazd, a nie chcę męczyć psa jazdą przez całe miasto w zatłoczonym autobusie...

Tunele zamówione z allegro, "dziecięce", 1.7 metra za 35 zeta, sztuki dwie :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jak myślicie, który dysk będzie lepszy na początek?? SofFlite Pup czy Competition Standard Pup??[/QUOTE]
Competition Standard Pup.

[QUOTE]Ale w ogóle super, że westiki zaczynają biegać!
Kiedyś na jakichś zawodach stworzymy super team! [/QUOTE]
Ostatnio na zawodach w Warszawie były dwa westy. Jeszcze gdybyś przyjechała z Bzikiem, i gdybym przyjechała ja Z Moniką - to byłoby prawdziwe zatrzęsienie westów.
Ale na nasz start w zawodach trochę poczekacie! (troszeczkę :lol:)

Westy to świetne psy pod kątem sportowym (jeszcze zależy od budowy - Wenowa jest lekka) i intelektualnym. Sama nie wyobrażam sobie w przyszości mieć inną rasę.

Monika - jeździsz ze swoim na 25km wycieczki gdzie Figusiasty biega przy rowerze? łał! My biegamy tylko dystanse ok. 6 km dwa razy w tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

Zrobiliśmy kółko tak ok. 20-25 km (licznik w domu został, więc to jest tak po mapie liczone...), a pies się jeszcze upominał... Ale teraz mamy jeszcze dla niego koszyk, więc w planach jeszcze dłuższe wycieczki xD Bo my jesteśmy z rodzicami masakrycznie ześwirowani na punkcie rowerów. W przedostatnie wakacje zrobiliśmy ponad 100 kilometrów jednego dnia (statkiem do Gdyni i z Gdyni do Jastarni pedałując).
Tylko mamy problem, bo koszyk jest sporawy i ma mocowanie do dużego bagażnika, a nigdzie takiego dostać nie mogę... Chyba skończy się na "krojeniu" mocowania...

Nasze starty w jakichkolwiek zawodach to w chwili obecnej są tylko marzenia :P Ale kiedyś, kiedyś...

Link to comment
Share on other sites

Mój pies chyb nie wytrzymałby 20 km ciągłego biegu... :-o
Chociaż nie próbowałam nigdy.

Kinga, nie wiem czy westiki są takie świetne. ;) Jeszcze te lekkie takie jak Twoja sunia - OK ale westie ogólnie są dość mocnej budowy. I mają takie proporcje ciała które nie pomagają im w osiąganiu zawrotnych szybkości.

Kiedyś chciałaś bordera :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']
Kinga, nie wiem czy westiki są takie świetne. ;) Jeszcze te lekkie takie jak Twoja sunia - OK ale westie ogólnie są dość mocnej budowy. I mają takie proporcje ciała które nie pomagają im w osiąganiu zawrotnych szybkości.

Kiedyś chciałaś bordera :wink:[/QUOTE]

Zawsze można wybrać psa najlżejszej budowy z miotu. :lol:
Jeśli chodzi o psy lekkiej budowy ... to ... niezbyt bardzo przypadły mi do gustu ... np. Yorki. Zmiażdżyć to to można. :oops:
Niektóre Aussie są dobrze zbudowane, a dobrze im idzie w sportach np. agility

Jedno nie wyklucza drugiego. Moim marzeniem jest mieć w przyszłości dwa psy ... na 1000% westika i może bordera. Chociaż ostatnio zauważyłam że dużo osób z towarzysta agilitowego ma bordery, strasznie ich dużo. Czyżby rasa robiła sie popularna?
A poza tym ... nie wiem czy z upartego teriera przestawiłabym się na tego wpatrzonego (aż za bardzo!) w człowieka BC.
Mam dużo czasu na zastanawianie się bo moje plany to odległa przyszłość .... 10 lat?


Monika - jeśli Figusiastemu sprawia radość i nie męczy go bieg przy rowerze to nie widzę przeciwskazań do takich wycieczek . Wenuśka też ma dobrą kondycję i po tych 6 km. jest gotowa przejechać dwa razy tyle. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sprawia, sprawia ;) U niego chyba szczęśliwy pies = zmęczony pies :)
Figo ma zwartą budowę, ale jest "mięśniakiwem", jak go ostatnio określono i mnie wyprzedza bez większego wysiłku, a opórcz tego jest przeraźliwie skoczny...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monieq']Sprawia, sprawia ;) U niego chyba szczęśliwy pies = zmęczony pies :)[/QUOTE]
U mnie to się nie sprawdza bo Wenowa prawie nigdy nie jest zmęczona. :cool1:
Chyba, że w gre wchodzi upał 35 stopni C.

A my już niedługo mamy obóz agility! :multi:
Już nie mogę się doczekać 3 lipca.

Link to comment
Share on other sites

Jedziecie w końcu na obóz do Neverlandii, tak?
Nie na Fortowy?

My mamy obozik klubowy na zakończenie wakacji ;) Też nie mogę się doczekać, rok temu było cudownie :loveu:

Ehh Bziku też jest niezniszczalny (chociaż jak był w wieku Waszych psinek... był jeszcze bardziej ruchliwy...) jak jest chłodniej... Dzisiaj jest taki skwar, że on ledwo żyje :roll:
Tzn niezniszczalny, już tłumaczę ... On ma jedną cudowną cechę - jak trzeba biegać cały dzień (np na działce) to proszę bardzo , zero zmęczenia. Natomiast jak ja nie mam akurat czasu albo jestem chora itd , to moze cały dzień przeleżeć w domu i też nie jest mu źle. No i z reguły wtedy coś tam sobie klikamy w domowym zaciszu, żeby trochę mózgownica popracowała. :wink:
Oczywiście inaczej jest z agility, to męczy psy głownie psychicznie.


Monieq, mój pies jest mutantem wśród westików :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa'] mój pies jest mutantem wśród westików :evilbat:[/quote]
Ekhem... Zabrzmiało to niebezpiecznie :diabloti: Mam się bać Bzika?? :cool3:

Mojego też ciężko zmęczyć. Po naprawdę porządnym spacerze (wejście na górę + jezioro/rzeka + biegi + długa wędrówka po lesie) można go co najwyżej zeskrobywać z kafelków tak do 15 następnego dnia. Inaczej to tylko trochę pośpi i może znowu szaleć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Jedziecie w końcu na obóz do Neverlandii, tak?
Nie na Fortowy?
My mamy obozik klubowy na zakończenie wakacji ;) Też nie mogę się doczekać, rok temu było cudownie :loveu:
[/QUOTE]

Tak, jedziemy na obóz do NNL. Na Fortowy też bym chętnie pojechała, ale cóż.
My na zakończenie wakacji jedziemy na warsztaty agility do Wrocławia.


[quote name='Bzikowa']Kinga potwierdzi bo widziała moje mutanciątko :evil_lol:
On jest naprawdę duży jak na westika i jeszcze ten wielki łeb :evil_lol: jedyny w swoim rodzaju :loveu:[/QUOTE]

Rzeczywiscie, Bezik jest sporawy westem.
Westiki, które znam są o wiele lżejsze, a co za tym idzie świetnie nadające się do agility.

Ps. Muszę znowu wybrac się do was na trening - popodziwiam Bezika!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...