Jump to content
Dogomania

PRÓBA INSTYNKTU PASTERSKIEGO 7.06.2008r.


LALUNA

Recommended Posts

No i widzisz, nadal się nie rozumiemy. Mnie chodzi o to, że 2 lata temu Wrocław ogłosił po raz pierwszy, że przeprowadza PIP. Ja osobiście dostałam list z imiennym zaproszeniem. Ludzie się pozgłaszali, niektórzy przy okazji również na wystawę (na którą bez PIP by nie jechali), zapłacili opłaty, po czym się okazało, że ten PIP jest tylko dla ras brytyjskich. Bo nie wszyscy mieli możliwość zgłosić psa osobiście jak nasza koleżanka mieszkająca we Wrocławiu, która poszła zgłosić belga i dowiedziała się, że belg nie jest psem pasterskim, tylko stróżującym. I która na szczęście napisała o tym na forum belgowym, i dzięki temu belgomaniacy się nie wygłupili ze zgłoszeniami. A termin kolidował z czeską klubówką belgów i niektórzy się wahali, czy jechać tu czy tu. Teraz znowu Wrocław ogłasza, że organizuje PIP. I gdzieś tam w treści drobnym druczkiem jest napisane, jakie rasy można zgłaszać. I znowu jest dyskryminacja WIĘKSZOŚCI ras pasterskich, chociaż po Jeleniej Górze zainteresowani mogliby się spodziewać, że będzie to PIP dla wszystkich ras pasterskich. Ja po prostu wyznaję zasadę, że albo się coś robi dobrze, albo wcale. I dlatego wolę pojechać półtora tysiąca kilometrów na test do Holandii. Bo ja nie chcę się zajmować pasieniem, więc nie bawi mnie organizowanie takich imprez w macierzystym oddziale, mam inne plany sportowe w odniesieniu do mojego psa. Ja po prostu chcę sobie psa sprawdzić, dla własnej wiedzy. Chcę sprawdzić, na ile tkwią w nim pierwotne instynkty przypisane do tej rasy. I nie lubię zabawy w kotka i myszkę, kiedy ktoś mnie zaprasza z moim psem rasy pasterskiej na próbę instynktu pasterskiego, a potem mówi "nie nie, owczarek belgijski (niemiecki, francuski etc.) nie jest psem pasterskim".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]Teraz znowu Wrocław ogłasza, że organizuje PIP. I gdzieś tam w treści drobnym druczkiem jest napisane, jakie rasy można zgłaszać. I znowu jest dyskryminacja WIĘKSZOŚCI ras pasterskich, chociaż po Jeleniej Górze zainteresowani mogliby się spodziewać, że będzie to PIP dla wszystkich ras pasterskich[/quote]

Beata czy naprawde tak trudno zrozumiec to co pisałam?
W Jeleniej Górze impreza była współorganizowana między innymi przez jedna z tych osób co we Wrocławiu. Skoro we Wrocławiu nie ma takiej możliwosci to znaczy ze nie wynika to z jej złej woli, ale ze nie ma. W Jeleniej kto inny dawał owce we Wrocławiu kto inny. Owce sa rodowodowe i własciciel nie odstepuje ich na krok. A jak widzisz nie ma skad ich wziasc skoro sa wozone az z Wielkopolski. 200 km w jedna strone a potem w druga.
[quote] Bo ja nie chcę się zajmować pasieniem, więc nie bawi mnie organizowanie takich imprez w macierzystym oddziale, mam inne plany sportowe w odniesieniu do mojego psa. Ja po prostu chcę sobie psa sprawdzić, dla własnej wiedzy[/quote]
A ja Ci nie mówiłam abys organziowała zawody ale PIP. To jest zasadnicza róznica.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]i gdzie te badania robią[/QUOTE]
No widzisz, teraz dobrze gadasz. Czyli nie bedziesz sie awanturowac tam gdzie tych badań nie robią. I jak maja napisane tylko dla ludzi to nie bedziesz kłócic sie ze moga zrobic dla Twojego psa bo takie masz zyczenie.
Te we Wroclawiu sa tylko dla tych ras co jest napisane i powinnas docenic to ze jest napisane dla jakich, a nie wyszukiwac ze małym druczkiem.
Doskonale wiesz ze to co małym druczkiem tez trzeba czytac.

A pozatym nie malym druczkiem tylko takim samym i nawet nie na końcu ale wysoko w miejscu widocznym


[QUOTE]Związek Kynologiczny Oddział we Wrocławiu zaprasza na:

[B]PRÓBĘ INSTYNKTU PASTERSKIEGO[/B]

Termin: 7.06.2008r.

Miejsce: Wrocław - Ośrodek Szkolenia Psów ZK - ul. Niskie Łąki

Sędzia: Miroslav Kośko

Rasy : border collie , owczarek szetlandzki , owczarek szkocki długo- i krótkowłosy , bearded collie , owczarek staroangielski bobtail , welsh corgi pembroke i cardigan , cattle dog . [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że pominęłaś milczeniem opisaną przeze mnie historię sprzed 2 lat - niewygodna, co? :cool3: I szkoda, że tam, gdzie jest tłustym drukiem i kapitalikami napisane "[B]PRÓBĘ INSTYNKTU PASTERSKIEGO[/B]" nie dodano takim samym drukiem "[B]DLA WYBRANYCH RAS PASTERSKICH[/B]". :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Szkoda, że pominęłaś milczeniem opisaną przeze mnie historię sprzed 2 lat - niewygodna, co? :cool3:[/QUOTE]
Pominęłam milczeniem ze względu na teorię spiskowa Wrocławia :lol:

Pasieniem zajmuje sie od półtora roku a pierwszy PIP widziałam na oczy na wiosne 2007 roku jak sama zdawałam.

Wiec nie moge sie ustosunkowac do czegos czego nie wiem, nie widziałam i jeszcze wtedy sie nie interesowałam tym.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
"Niestety ludzie nie chca pożyczac owiec i trzeba wiele miesiecy pertraktacji, aby pożyczono owce. "
[/QUOTE]

Cóz. Jakiśczas temu odbyła się taka trochę "półprywatna" impreza w okolicach Warszawy, osoba prywatna (akurat tak się złożyło że też bawi się w pasienie) zgodzila się wypożyczyć owce pewnemu klubowi.

Jedno z mlodych zwierząt wróciło z oskalpowanym ogonem.

Organizatorzy imprezki nie tylko nie udzielili zwierzęciu pomocy, ale nawet nie zawiadomili właściciela owiec o fakcie okaleczenia jednej z nich.

Trudno się doprawdy dziwić że ludziskom niespieszno do pożyczek...

Link to comment
Share on other sites

Czy na forum juz nie mozna normalnie pogadac, tylko musza byc od razu przepychanki slowne?
Mam ONka, ktory na moje oko przejawia instynkt pasterski, ktorego chetnie bym sprawdzila pod okiem kogos doswiadzconego, ale skoro PIP we Wroclawiu nie jest dla ONkow to sie nie pcham bo i po co? Chyba to organizator ustala warunki na jakich odbywa sie impreza, czy to PIP, czy to skaknie przez patyczki na wlasnym podworku. Skoro organizator z jakis powodow nie chce innych ras, to nie chce i trzeba to uszanowac. Jego prawo, kazdy moze organizowac co chce, na takich zasadach jak chce, byle bylo to zgodne z regulaminem.
Jak postanowie zrobic zawody agility dla owczarkow belgijskich i borderow, to nikomu do tego, dlaczego nie zgodzilam sie na inne rasy, jako organiztor to ja decyzduje jakie psy beda mogly uczestniczyc w tych zawodach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Fajnie, saJo, ale czy to znaczy, że wolno wprowadzać ludzi w błąd?[/quote]

Hello Beata mamy 2008 rok.
To jest temat PIP 07.06.2008
Tu jest opis. Jak cos Cie w nim wprowadza w bład, to wyjasnij z Organizatorem. Ale chyba nikogo innego nie wprowadził. :p

[QUOTE][B]PRÓBA INSTYNKTU PASTERSKIEGO 7.06.2008r.[/B]
Związek Kynologiczny Oddział we Wrocławiu zaprasza na:

[B]PRÓBĘ INSTYNKTU PASTERSKIEGO[/B]

Termin: 7.06.2008r.

Miejsce: Wrocław - Ośrodek Szkolenia Psów ZK - ul. Niskie Łąki

Sędzia: Miroslav Kośko

[B]Rasy : border collie , owczarek szetlandzki , owczarek szkocki długo- i krótkowłosy , bearded collie , owczarek staroangielski bobtail , welsh corgi pembroke i cardigan , cattle dog .[/B]

Organizator : Związek Kynologiczny w Polsce Oddział we Wrocławiu .
tel./fax 071 343 25 22 , FAX 071 342 13 41

Noclegi : [URL="http://www.noclegi-wroclaw.pl/"][COLOR=#006699]www.noclegi-wroclaw.pl[/COLOR][/URL]

OPŁATY:
za przystąpienie do PIP - 40 zł.
Opłaty prosimy kierować na konto:
PKO BP IV O/Wrocław nr 34 1020 5242 0000 2602 0019 8408

INFORMACJE REGULAMINOWE

W imprezie mogą uczestniczyć wyłącznie psy zarejestrowane w Związku Kynologicznym w Polsce oraz z zagranicy z rodowodami wydanymi przez organizacje kynologiczne uznawane przez FCI.

Zwierzęta gospodarskie : owce

Do próby instynktu mogą przystąpić psy w wieku powyżej 9m-cy . do zgłoszenia należy dołączyć kserokopię rodowodu.
Ilość miejsc ograniczona ,decyduje kolejność zgłoszeń . Zgłoszenia przyjmowane są do 30.04.2008r.
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Fajnie, saJo, ale czy to znaczy, że wolno wprowadzać ludzi w błąd?[/quote]

Oczywiscie, ze nie, chociaz nie sadze, aby bylo to zrobione celowo. Jednak czy blad organizatorow to powod, aby robic zadyme podczas organizacji kazdej innej imprezy? Jesli na tych innych nikt nikogo nie wprowadza juz w blad? Poza tym, powodem calej "zadymy" nie bylo wprowadzenie w blad podczar organizacji poprzedniego PIPu, ale brak takiej czy innej rasy na liscie ras mogacych przystapic do testow na tegorocznej imprezie.

Link to comment
Share on other sites

dorplant-skontaktuj sie z onkarzami pasacymi w niemczech.zapraszam tez na swoje owce do neugalmsbull:cool3:.w tej chwili mamy 80 owiec przy ktorych codziennie pracuja psy.bardzo wazne jest nauczenei onka operowania stadem i sluchania pasterza.onekoperuje "bryla"stada i utrzymuje jej calosc.naturalnym zachowaniem ona jest wlasnei pilnowanie spojnosci "bryly".
ps.przepraszam za offowy wtret.

Link to comment
Share on other sites

Laluna-ja tylko wtracilam offa na post dorplant .sorrka.
jak juz zakonczy sie organizacja osrodka w niemczech i zacznie sie ruszac cos poza ipo:roll: to oficjalnie moge zapraszac na owce.ale jakos tak wychylanie sie zle mi sie kojarzy ostatnio i zrobilam sie o wiele mniej gorliwa:evil_lol:.i juz cichutko spadam.:oops::diabloti:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']Laluna-ja tylko wtracilam offa na post dorplant .sorrka.
jak juz zakonczy sie organizacja osrodka w niemczech i zacznie sie ruszac cos poza ipo:roll: to oficjalnie moge zapraszac na owce.ale jakos tak wychylanie sie zle mi sie kojarzy ostatnio i zrobilam sie o wiele mniej gorliwa:evil_lol:.i juz cichutko spadam.:oops::diabloti:.[/quote]
No to moze otwórz temat jak ON pasa i jak sie uczy. No wiesz taki bez zobowiazań :lol:

Link to comment
Share on other sites

:oops::oops::diabloti:juz pisalam o tym i wstaiwalam fotki[filmy chyba tez] na dziale o onach.
jestem grzeczna i konformistyczna do cna.:oops::diabloti::razz:.i juz naprawde spierniczam stad na paluszkach z plyta chodnikowa na glowce.
[img]http://img292.imageshack.us/img292/7862/359bp8.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

Zawsze łatwo krytykować.
Niezadowoleni,niech zorganizują PIPy dla wszystkich, jeśli to takie proste, a wredny Wrocław nie potrafi...
Jaka była różnica pomiędzy próbami we Wrocławiu i Jeleniej?
Różnica leżała w podejściu właściciela do swoich owiec. Poza tym, kto był w Jeleniej, ten wie, że przy tamtych wścieklicach i wilk by wymiękł :diabloti:, a szyte były nie owce, a psy.

A tak z ciekawości zapytam: jeśli ACD może przystąpić do PIPa, to dla czego inne rasy już nie?
Czyżby organizator planował rozpocząć od cattli...i dalsze próby mieć z bańki? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Poza tym, kto był w Jeleniej, ten wie, że przy tamtych wścieklicach i wilk by wymiękł :diabloti:, a szyte były nie owce, a psy.
[/QUOTE]
Aż tak było źle ? :evil_lol: To macie szczescie ze na byki nie trafiliscie, te amerykańskie. Te co sie pasly obok. Krążą o nich legendy. A własciciel Gostaru i bydła od razu nam zapowiedział zebysmy sie trzymali z daleka od pastwiska. Bo tam tylko na koniach podjeżdzają.
Ale dzień wczesniej było seminarium. I pamiętam ze był tam taki jeden baranek co gonił psy. Oddzielał sie od stada i heja na psa, a za nim szedł drugi jasny i obstawiał tyły.
Moja musiała sie po raz pierwszy postawić i dała w końcu rade, a baranek potem grzecznie juz sie trzymał środka stada.
Ale nie wiem czy to akurat ta parka była nastepnego dnia na PIP-ie bo stado było bardzo duże a do PIP-a brało sie kilka owiec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']W ubiegłym roku był drugi PIP, jesienią w Jeleniej Górze i tam były dopuszczone wszystkie rasy pasterskie, nie tylko brytyjskie. Pozostaje mieć nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Wrocław jest niestety niereformowalny. A wystarczyłoby zaprosić sędziego z zagranicy, który zna się na pasieniu wszystkich pastuchów...[/quote]


co do sędziego to myślę, że zna się na pasieniu wszystkich pastuchów i jest z zagranicy
napiszę tylko, że już w 1989 roku zdobył tytuł Mistrza Czechosłowacji z owczarkiem niemieckim w stylu farmerskim
ciekawskim polecam stronę z Mira Kosko [URL="http://www.miveko.eu"]www.miveko.eu[/URL]


a co do Wrocławia, to organizator ma prawo do decydowania o ilości zgłoszonych psów i ich rasach
dla zainteresowanych próbami (szczegóły w kalendarzu imprez na stronie GKSP):
25.05 Racibórz - PIP dla welsh corgi
07.06 Wrocław - PIP rasy dopuszczone jak w temacie
09.08 Sopot - PIP, organizator jeszce nie podał szczegółów
13.09 Chorzów(Świerklaniec) -PIP, organizator jeszce nie podał szczegółów

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]napiszę tylko, że już w 1989 roku zdobył tytuł Mistrza Czechosłowacji z owczarkiem niemieckim w stylu farmerskim
ciekawskim polecam stronę z Mira Kosko [URL="http://www.miveko.eu"]www.miveko.eu[/URL][/QUOTE]

Tak Kosko zaczynał od ON w pasieniu. Nie pamietam dokładnie, ale chyba tez jego ojciec.
A zauwazyliscie ze ON w wiekszosci sa w kagańcach?
Kiedys był program o ON na Animal Planet o oN i byłą jego tez uzytkowsc. Był tez wywiad z pasterzem z olbrzymim stadem gdzie pracowały 2 ON. PAsterz pokazywał ze ON piłuje sie kły, bo za mocno łapia owce.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bardzo chciałabym wybrać się na tą próbę, ale nie mam pojęcia od czego zacząć, czy mogę, jak to zrobić. Szczerze - jestem zielona.
Czy na taką próbę można się wybrać bez przygotowania?
Czy można się tam czegoś nauczyć?
Nigdy wcześniej o tym nie myślałam i pastuszka mam nijako "przez przypadek", ale chcę mu zapewnić jak najwięcej atrakcji.
CZy mieszczuch z bloku też może to robić?
POzdrawiam
Iwona

Link to comment
Share on other sites

RRega na PIP można zgłosic psa który ma ukończone 9 miesięcy.
Wiec o ile to maluszek z awatorka to jeszcze moze być za mały.
Wybrac sie bez przygotowania owszem mozna. Tylko co dalej jak nie masz gdzie trenować.
Ale oczywiscie możesz. Tylko ja bym wolała najpierw pojechac na jakieś seminarium, aby cokolwiek poznac na czym to pasienie polega, jakie instynkty sie ocenia, jak powinnas sie zachowywac przy owcach i wogóle takie podstawy.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Laluna :-)
Maluszek z avatarka ma już 9 miesięcy.
Masz rację najpierw seminarium, ale myślę, że na próbę pojedziemy też - jako obserwatorzy.
Co do miejsca trenowania to faktycznie problem, ale liczę też (po cichu) na to, ze uda mi się nawiązać jakieś kontakty, które pomogą rozwinąć nowe hobby.
Może to tylko marzenia.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...