Jump to content
Dogomania

smalec z psa


salibinka

Recommended Posts

Dzisiajszej nocy na naszą posesję dostał się pijany mężczyzna z psem - pięknym bokserem. Przyjechała policja i zabrała natręta na izbę wytrzeźwień. Nie wiedzieli, co zrobić z psem i chcieli go puścić wolno. Powiedziałam, że nie i że przetrzymam psa do rana, żeby właściciel wiedział, gdzie go szukać, żeby pies się nie błąkał, nie zrobił krzywdy sobie albo komuś. Pijaczyna miał wytrzeźwieć ok. 10 i zostać przez policję powiadomiony, gdzie zostawił swojego pupila. Całą noc pies wył pod ogrodzeniem, nie chciał wody, jedzenia. Moje dwa psy szalały w domu. Ech, nieważne :(. Sąsiad (znający delikwenta pijaka) dziwił się, skąd taki piękny pies u kogoś, kto nawet nie ma czym karmić samego siebie. No i okazało się. Dzisiaj zgłosili się prawdziwi właściciele - piesio mało nie oszalał z radości :). Podobno tamten pijany człowiek go ukradł (pies bardzo łagodny) i rozpowiadał gdzieś, że na smalec :angryy:.
A piesio? To ponoć medalista rodowodowy. Od razu wskoczył do samochodu :)I wielka była radość wszystkich :)
Historia historią, ale do czego, na litość, służy smalec z psa? Już nie pierwszy raz słyszę, że ktoś uprawia taki proceder:angryy:. PO CO? Żeby jeść coś takiego? Usłyszałam, ze mam pilnować swoje psy? (Na szczęście moje nie dałyby się zawiązać na żaden pasek i lepiej, zeby delikwent nie miał z nimi doczynienia :)) Co z tym zrobić? Czy to jest karalne? Czy można gzdzieś to zgłosić?

Link to comment
Share on other sites

jakie szczęście ,że trafił na Twoją posesję co by było gdyby poszedł do mniej świadomych ludzi, ? A swoją drogą to mamy bardzo inetligentnych i przygotowanych policjantów, nie sądzicie? Puścic psa wolno! No pewnie po co dodatkowej pracy sobie robić i spróbować sprawdzić skąd taki pies u pijaka, albo do schroniska odwieźć?
Kiedy to się u nas zmieni?
Oglądam animals i marzę, niestety....!!!

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy wierzą, że smalec z psa leczy raka.

Oglądałaś to wydanie interwencji, o umieralni dla psów, gdzie starsze małżeństwo brało psy na wychowanie, tylko po to, aby je obdzierać ze skóry i robić z nich smalec ??

Ja się na tym popłakałam.

ALE LUDZIE TO KUPOWALI !!!
BO MYŚLELI, ŻE TO LECZY RAKA

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Lek na raka?!:crazyeye:
Szczerze mówiąc trochę się obawiam, żeby temu człowiekowi nie przyszło do głowy nam "podziękować" za izbę wytrzeźwień i stracony smalec
:( Mam nadzieję, że nie. W tej miejscowości ma złą opinię, podobno też próbował już ukraść psiaka mojemu sąsiadowi. Ech, ludzie, ludzie.... :(

Link to comment
Share on other sites

troche sie tym interesowalam...bo nie moglam zrozumiec dlaczego ludzie4 zabijaja psy (robil to moj przeklety wujek:angryy::placz:). Okzuje sie ze ludzie kupuja smalec z psow bo ma podobno leczyc choroby drog oddechowych. W starych podaniach i wsrod mysliwych krazy legenda ze smalec z borsuka jest doskonalym antidotum na wszelkie choroby ukladu oddechowego.:-( Jak sie to wiaze z psami? A no tak ze borsuk jest z psowatych...borsuka trudno dostac.....psa latwo dorwac i zamordowac....a psowaty i pies to przeciez to samo:angryy:. Tak mi to wszystko tlumaczono... Nawet teraz jak to pisze to cisnienie mi sie podnioslo:shake::angryy::placz:

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dzisiaj z sąsiadem (też właścicielem psów i ponoć ich miłośnikiem) i .... załamałam się. Opowiedział mi, jak to kilka lat temu panowała tu moda na kołnierze z... :angryy:. Popyt był duży, ludzie "z miasta specjalnie przyjeżdżali". A wiadomą substancję przelewało się do słoiczków i wszyscy byli zadowoleni, bo nie ma to jak "leki naturalne". Nawet nie wiem, jak to skomentować:shake:

Link to comment
Share on other sites

co za zabobony,:angryy::angryy:co za prymitywne rozumowanie:angryy::angryy:Nic i nikogo nie usprawiedliwia zeby zabijac zwierzeta ,w tym przypadku psy dla eksperymentow sredniowiecznych:angryy::angryy:To sa chrzescianie :angryy::angryy:wypelniajacy koscioly:angryy::angryy:,niech ich kule bija:angryy::angryy:beda sie w piekle smazyli:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']My sie oburzamy o psy, a ludzie po drugiej stronie świata o świnie, krowy....

kazdy medal ma dwie strony.
Uderzyć w stół mogą tylko całkowici vege.[/quote]
Racja. Krowy, świnie i psy - zwierzęta. Oburzacie się że ktoś je smalec z psa a sami wcinacie wędliny, pieczenie i inne mięsa... Nie zapominajcie że to kiedyś były żywe zwierzęta tak samo jak psy.

/nie tak chciałam to sformułować...:oops:/

Ale dlaczego "po drugiej stronie świata" ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANETTTA']to niech zje wlasne gówno moze mu pomoze debil .....a my do tej rasy nalezymy[/QUOTE]

uwierz że są momenty kiedy byłaby gotowa to zrobić kiedy spędzam kolejne godziny wbijając zęby w sciane bo tak boli, a wiem że jest to nic w porównaniu z różnymi innymi schorzeniami.
Rozumiem że jako wegetarianka a momentami i weganka mogę się wypowiadać:diabloti: psy są uśmiercane jak zwierzęta rzeźne i co Was w tym oburza? Bo przyjaciel? Swinki też są intligentne,miłe etc krówki tak samo etc Może czas na zmianę poglądów, mniej dzielenia zwierząt na te do jedzenia i na te do kochania.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...