Jump to content
Dogomania

Wyrabianie rodowodu


wix

Recommended Posts

  • Replies 156
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To ja zadam inne pytanie :oops: z zupełnej ciekawości...
Jeśli ktoś kupuje psa w hodowli i oboje rodziców są rodowodowi, to jaki papier dostaje właściciel szczeniaczka? I co później musi z tym zrobić, aby jego pies miał rodowód?

[Ostatnio doszkalam się sama dla siebie w tym zakresie, bo to dla mnie zupełnie obce :oops:, jakby ktoś mi łopatologicznie wyjaśnił termin "metryka" to też będę wdzięczna]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rebellia']To ja zadam inne pytanie :oops: z zupełnej ciekawości...
Jeśli ktoś kupuje psa w hodowli i oboje rodziców są rodowodowi, to jaki papier dostaje właściciel szczeniaczka? I co później musi z tym zrobić, aby jego pies miał rodowód?[/quote]

Jeżeli ktoś kupuje psa z hodowli ( nie mylić z pseudohodowlą ) gdzie rodzice mają uprawnienia hodowlane i spełnione zostały wszystkie formalności ( tzn, wykupiona została krata krycia, karta miotu, szczeniaki są po przeglądzie, tatuowane itd ) to dostaje metrykę, która jest dokumentem potwierdzającym pochodzenie psa. W metryce są dane rodziców jak i szczeniaka oraz dane hodowcy. W celu uzyskanie rodowodu nabywca szczenięcia musi zarejestrować się oraz psa w ZKwP gdzie składa metrykę i czeka na przysłanie rodowodu. To tak w skrócie...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='madalenka']Czyli jak ide do zwiazku to mi metryczke zabieraja na 3 miesiace? A co jak w tym czasie chce isc na wystawe?[/quote]

metryczke zabieraja i juz nigdy wiecej jej nie oddaja :)
wystawiajas w klasie szczeniat lub mlodziezy nie trzeba miec rodowodu - wytarczy wpisac" w przygotowaniu" w rubryke nr rodowodu na zgloszeniu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madalenka']Nie bede miala metryczki na pamiatke... :-( Jak mam wpisac nr rodowodu jak nie mam rodowodu? To ten nr rejestracyjny, czy jakos tak?[/quote]

ksero.. ;)
nr rejestracyjny, a rodowód: w przygotowaniu (2 osobne pozycje do wpisania)

Link to comment
Share on other sites

I mieć numer rejestracyjny, który dostaniesz w momencie składania rodowodu w Oddziale.

Ja tam nie narzekam :D Dopiero wczoraj odebrałam rodowód swojej 13 miesięcznej suki (jakoś mi nie po drodze było do Oddziału :roll: ). Jak się okazało z nostryfikacji wrocił już miesiąc po złożeniu (a składałam w sierpniu :) ). W tym czasie zgłaszałam sukę sześciokrotnie na wystawy (w tym jedna w młodzieży) i jakoś przeżyłam :D

Link to comment
Share on other sites

:lol:

No jak bedzie nam dobrze szło to wtedy faktycznie by sie rodowód przydał, bo bym się do Skandynawii czy sąsiadów wybrała na wystawy :cool3:
A myślałam, że ja pokrzywdzona jestem przez los, ze ponad 4 meisiace juz czekam :lol: :mad:

Link to comment
Share on other sites

pamietam jak moja kolezanka czekala ponad 6 miesiecy na rodowod swojego szkota i czekala i czekala no i w kocu zaczela sie denerwowac - po telefonie do ZG okazalo sie ze gdzies zapodzialo sie ksero rodowodu ojca szczeniaka (tatus byl zagraniczny) ale ZG zamiasc skontaktowac sie z hodowca nie robil nic i metryczka sobie lezala na biurku :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[B]Viz[/B], doczekałaś się rodowodu? My dalej nie! Dzwoniłam (i dodzwoniłam się:multi: ) do Zarządu Głównego, miła pani powiedziała, że rodowód jest gotowy i ona nie widzi przyczyny, dla której nie został jeszcze wysłany :-o Ma być niedługo :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...