Jump to content
Dogomania

przeswietlenia stawow


briards

jestes zadowolony ze zdjecia stawow swojego psa?  

512 members have voted

  1. 1. jestes zadowolony ze zdjecia stawow swojego psa?



Recommended Posts

ja polecam dr Barbarę Blenau z Warszawy - przyjmuje na SGGW. My u Niej nie bylismy ale wiekszość znajomych, których psiaki maja problemy ze stawami była u dr Blenau i jest naprawdę zadowolona. No i ma Ona uprawnienia do odczytywania zdjęć RTG w kierunku dysplazji.

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem, ze wazniejsze niz odczytani zdjec jest odpowiednie ich zrobienie, a dokladnie, odpowiednie ulozenie psa do zdjec. Poprzez nieodpowiednie ulozenie, zdrowe biodra moga na zdjeciu wygladac jak chore. Teraz nie mam dobrego dostepu do netu, zeby tego szukac, ale za jakis tydzien, jesli nie zapomne, postaram sie wstawic tu linka do swietnej strony wlasnie o tym, jak wazne jest odpowiednie ustawienie psa (albo moze ktos zrobi to za mnie, bo juz ten link kiedys na dogomanii wstawialam -- powinien chyba isc do linkowni). Strona jest po angielsku, ale ma pary zdjec tego samego psa, gdzie na jednym biodra wygladaja z ciezka dysplazja, a na drugim - doskonale...

Link to comment
Share on other sites

Jestem bardzo zadowolona z RTG-zdjęcia i opis robiliśmy u dr n.wet.Tadeusza Narojka z SGGW(Warszawa).

Bardzo polecam-to surowy,dokładny lekarz-takie słyszałam opinie i potwierdziły się w 100% :D

Oczywiście dr Narojek jest na liście lekarzy uprawnionych do wpisu do rodowodu(nie został skreślony z pierwotnej listy) :D

Link to comment
Share on other sites

ja polecam dr Barbarę Blenau z Warszawy - przyjmuje na SGGW. My u Niej nie bylismy ale wiekszość znajomych, których psiaki maja problemy ze stawami była u dr Blenau i jest naprawdę zadowolona. No i ma Ona uprawnienia do odczytywania zdjęć RTG w kierunku dysplazji.
Jesli chodzi o uprawnienia Zwiazkowe, to o ile wiem, dr Blenau w tej chwili ich nie ma... Z uprawnieniami zostalo bodajze czterech wetow w calej Polsce - o ile dobrze pamietam. Chyba ze cos sie znow zmienilo.
Link to comment
Share on other sites

Lista lekarzy uprawnionych do odczytywania zdjęć rentgenowskich u psów podejrzanych o dysplazję biodrową:

dr Barbara Blenau

Centrum Zdrowia MULTI-WET, ul. Gagarina 5, 00-753 Warszawa

dr Waldemar Golec

Klinika Weterynaryjna, ul. Bnińska 40, 61-023 Poznań, tel. (0-61) 877-54-75

prof. dr hab. Antoni Kopczewski

Zakład Higieny Weterynaryjnej, ul. Kaprów 10, 80-316 Gdańsk, tel. (0-58) 552-12-68

dr Renata Komsta

Akademia Rolnicza, Zakład Radiologii i Ultrasonografii, ul. Głęboka 30, 20-612 Lublin, tel. (0-81) 445-61-54

prof. dr hab. Stanisław Koper

Akademia Rolnicza, Zakład Radiologii i Ultrasonografii, ul. Głęboka 30, 20-612 Lublin, tel. (0-81) 445-61-54

dr Tadeusz Narojek

SGGW, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Katedra Nauk Klinicznych, Oddział Diagnostyki Obrazkowej, ul. Nowoursynowska 159c, 02-787 Warszawa

dr hab. Marek Nowicki

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Katedra i Klinika Chirurgii i Rentgenologii, ul. Oczapowskiego 14, 10-957 Olsztyn, tel. (0-89) 523-37-30

dr Jan Siembieda

Akademia Rolnicza, Klinika Chirurgii Zwierząt, Pl. Grunwaldzki 51, 50-366 Wrocław, tel. (0-71) 320-54-90

Obowiązuje od 26 lipca 2003 r.

Aktualizacja: 14-02-2004

Link to comment
Share on other sites

A ja dodam jeszcze dr. Adama Janickiego - Warszawa (Wawer). Moja sunia miała podejrzenie dysplazji i moja babcia (obecnie emerytowany weterynarz) kazała tylko do dr. Janickiego - rzeczywiście i on i inni lekarze pracujący w tej klinice są wspaniali i kompetentni, a także sama atmosfera w przychodni cudowna - kot śpiący na komputerze, weterynarze, którzy NAPRAWDĘ kochają zwierzęta. Do tej kliniki zjeżdżają się ludzie z CALUTKIEJ Polski (z resztą na miejscu jest mapka "stąd są nasi pacjenci" - cała zapisania) oraz (wg. mojej babci) nawet z zagranicy (Niemcy). Ja byłam zachwycona, a, co ważniejsze, moja Samba też. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Flaire'] Teraz nie mam dobrego dostepu do netu, zeby tego szukac, ale za jakis tydzien, jesli nie zapomne, postaram sie wstawic tu linka do swietnej strony wlasnie o tym, jak wazne jest odpowiednie ustawienie psa...[/quote]
[url]http://www.leerburg.com/hipart.htm[/url]
O to Ci chodziło?
8)

Link to comment
Share on other sites

Tez polecam dr. Siembiede.
Opisywal zdjecie mojego psa zrobione w wieku 4 miesiecy - wet chcial operowac, dr Siembieda zalecil wstrzymac sie z jakakolwiek interwencja.
Pies podrosl, odwiedzilismy Wroclaw, strzelilismy kilka fotek (robilismy tez lokcie) - zdjecia zrobione w 15 minut - psiur swietnie ulozony, dr bardzo sympatyczny, ze o zdrowych stawach juz nie wspomne :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caterina1']A ja nie polecam Lublina tu nie zabardzo znają sie na tym i dla nich nie istnieje pies czysty czyli wolny od dysplazji.
Z tego co wiem wszyscy polecaja Wrocław.[/quote]
Ja robiłam rtg stawów u dr. Karpińskiego ( w Lublinie ;) ) a do opisu wysłałam do dr. Siembiedy i jestem zadowolona - pies nie dostał narkozy , zdjęcie wyszło super HD - A

Link to comment
Share on other sites

[quote name='golden_owner']Tez polecam dr. Siembiede.
Opisywal zdjecie mojego psa zrobione w wieku 4 miesiecy - wet chcial operowac, dr Siembieda zalecil wstrzymac sie z jakakolwiek interwencja.
[/quote]

Ano ... Stwierdzenia dra Siembiedy czy dra Narojka trzeba traktowac raczej jako wiazace. Tak samo bylo u nas - w lodzi stwierdzono dysplazje w obu stawach i chciano oba operowac (podciecie miesnia grzebieniowego ... wrrr ...) Dr Narojek stwierdzil dysplazje prawego stawu (ciezka - do natychmiastowej operacji), a o stronie lewej radzil wogole zapomniec ;) Diagnoze potwierdzil dr Sterna i dr Degorska - lewa strona jest OK, a pies wlasnie powili dochodzi do siebie po zabiegu TPO ...

Pozdrawiam,
M.

P.S.
Z konczem czerwca odbieramy 14to tygodniowego wtedy szczeniaka - maly idzie od razu na RTG , a zdjecia jada do wawy ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego'][quote name='Flaire'] Teraz nie mam dobrego dostepu do netu, zeby tego szukac, ale za jakis tydzien, jesli nie zapomne, postaram sie wstawic tu linka do swietnej strony wlasnie o tym, jak wazne jest odpowiednie ustawienie psa...[/quote]
[url]http://www.leerburg.com/hipart.htm[/url]
O to Ci chodziło?
8)[/quote]Tak!

MateuszCCS, spójrz na tę stronkę, jeśli czytasz po angielsku... Może na zdjęcia też warto gdzieś pojechać... Bo odpowiednie ułożenie jest niesłychanie ważne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire'][quote name='coztego'][quote name='Flaire'] Teraz nie mam dobrego dostepu do netu, zeby tego szukac, ale za jakis tydzien, jesli nie zapomne, postaram sie wstawic tu linka do swietnej strony wlasnie o tym, jak wazne jest odpowiednie ustawienie psa...[/quote]
[url]http://www.leerburg.com/hipart.htm[/url]
O to Ci chodziło?
8)[/quote]Tak!

MateuszCCS, spójrz na tę stronkę, jeśli czytasz po angielsku... Może na zdjęcia też warto gdzieś pojechać... Bo odpowiednie ułożenie jest niesłychanie ważne.[/quote]

Czytam, czytam ;) Zreszta ostatnie problemy z Vega dosc mocno odswiezyly nam angielski :lol: A co do odczytu zdjec - pierwsze zdjecie Vegi bylo zrotowane - co wywnioskowalem po przejrzeniu tej strony. Tyle, ze dobry radiolog tak czy tak swoje z takiego zdjecia wyczyta. Dlatego m.in. pisze, diagnozy dra N. czy dra S. nalezy traktowac raczej jako wiazace. Vega miala wykonywane kolejne zdjecie (tydzien pozniej - juz na Powstancow w wawie) - technicznie wyszlo zdecydowanie lepiej (znowu sie madrze w oparciu o powyzsza stronke ;) ), jednak sama diagnoza byla taka sama jak poprzednia dra N.

Pozdrawiam,
M.

P.S.
Album Vegi sie powieksza :roll: Potem bylo zdjecie po zabiegu TPO (7 śrub i takie tam ...) , a za 3 tygodnie dojdzie nastepne - zobaczyc jak to wszystko sie zrasta ....

P.S./2
Doczytalem teraz na co mi odpowiadalas ;) :oops:
Zdjecia szczeniaka beda robione w klinice Pani wet, ktora zajmuje sie teraz Vega - wiem, ze zdarza im sie wysylac zdjecia do konsultacji do Wroclawia, badz u weta, ktory zajmuje sie typowo ortopedia. Nie bedziemy (z roznych przyczyn) robic RTG w lecznicy, gdzie bylo robione pierwsze zdjecie Vegi.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do osob z Krakowa i nie tylko gdzie najlepiej zrobic przeswietlenie stawow biodrowych- glownie chodzi mi o Krakow.
Druga sprawa jezeli sa jakies problemy ze stawami kolanowymi(podejrzenie ze sunia ma przeprost prawego kolana) to nalezy jakos dodatkowo przeswietlac psa czy wyjdzie to na jednym zdjeciu razem ze stawami kolanowymi.
Ile mniej wiecej moze to kosztowac??
ps: nie chodzi mi o przeswietlenie z wpisem do rodowodu poniewaz Sabra nie jest psem rasowym jedynie chce sprawedzic czy moze brac udzial w agility.
Pozdrawiam Beata&Sabra

Link to comment
Share on other sites

Beata, dwa zdjęcia u nas kosztują ok. 80 zł.
Na tym rzucie biodrowym moze być widać kolana całkiem nieźle, ale może być tak, ze z tej strony nie będzie widać tego przerostu, tylko potrzebna będzie druga fotka.
Na pewno warto ją zrobić od razu, za jedną wizytą.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedz jutro pojade dowiedziec sie czy trzeba robic jedno czy dwa zdjecia i ile kosztuje to w "AMAVET" i od razu zadzwonie do ARKI choc tam pewnie nie zrobie zdjecia bo ceny maja bardzo wysokie a po drugie nie wyobrazam sobie wiezienia "trzepnietego " psa MPK do domu po narkozie lub glupim jasiu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...