Jump to content
Dogomania

Ile kosztuje szczeniak ?


badman2503

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Nie interesuje sie szczgolnie dalmatynczykami, a moja przyjaciolka wystawowa ma dalmata, wiec w rozmowie powiedziala mi, że dalmatynczyki sie nei sprzedaja, bo jest tyle kundli w typie rasy, wiec ludzie wola takiego bez rodowodu. No i dlatego hodowcy czasem zmuszani sa do sprzedazy psa za 600 zl, zeby nie zostac ze zgraja 10 duzych psow (bo dalmaty do malenstw nie naleza). Co za tym idzie jest bardzo malo hodowli w Polsce i mioty sa rzadkie.

Link to comment
Share on other sites

Ja cieszę się, że jest niewiele hodowli, niewiele nabywców itp. Dzięki temu Kropki nie są sprzedawane w pseudohodowlach tylko dla zysków, są starannie selekcjonowane i w ogóle... Dzięki temu ryzyko kupienia psa chorego, agresywnego, lękliwego itp. jest dużo mniejsze... Bo pseudohodowcy raczej nie mnożą zwierząt mało popularnych, a popularność dalmatyńczyków powoli maleje. Ludzie z czasem przekonali się, że nie są to psy jak z filmu "101 dalmatyńczyków", że sprawiają pewne problemy, dlatego nie kupują ich już tak chętnie. Bo dalmatyńczyk nie jest psem dla każdego.
Takie jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, nikt nie chcę kupować już dalmatyńczyków, bo jak była moda na nie to pseudohodowcy je rozmnażali, nieodpowiedni ludzie kupowali "słodkie szczeniaczki" i stawały się agresywne :shake: Już na innym forum czytałam post jakiejś dziewczyny która "myślała że dalmatyńczyki to takie kluseczki z filmu, a tu takie agresory" :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GameBoy']miesiąc temu na allegro były szczenieta dalmatynczyka ( 4mczne) z rodowodem za 400 złotych za sztukę - NIE PETY, więc chyba cena 1500-2500 jest przesadzona jak ktos nie szuka egzemplarza wystawowego[/QUOTE]

Faktycznie, może 2500 zł to trochę przesada, ale za szczenię w dobrej hodowli trzeba dać co najmniej 1000zł.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[U]Z jednej z najlepszych hodowli[/U] w polsce można dostać szczeniaka wystawowego po 800...
To co się teraz dzieje w tej rasie to tragedia - tylko tyle powiem ...
Niektóre dobre hodowle dawały za 500 załamani za 200 i darmo oddawali w dobre ręce...
Ps. Jak padła cena 2500 to sie uśmiałam. Czy wy sobie zdajecie sprawę że ta rasa jest na wyginięciu? Że już coraz mnie się rodzi bo nic tego nie nakręca? Moda na pseudo-rasowe jest jak zawsze - tylko rasowych niema.
U mnie w mieście jest rasowy mój i przyjaciółki która się tu sprowadziła - i jakieś 15-20 nierasowych poznałam. Jak takie statystyki % mają się w przypadku 'takich biednych modnych' labradorów bo mniemam że lepiej... A jak się to ma do 80 na wystawie międzynarodowej i naszych 5? Ten kto sie cieszy z takiej sytuacji albo nie wie co mówi albo nie jest miłośnikiem rasy - jeśli popiera jej wyginięcie

Link to comment
Share on other sites

A w schronisku w ciągu roku chyba ze cztery były. :angryy: W tym także moja, oczywiście nie rodowodowe, tylko w typie rasy. Ale ludziom się ta rasa znudziła bo nie jest łatwa do wychowania, dlatego coraz wiecej ich w schronach lub w lesie przywiązanych do drzewa... :-(:-(
Dlatego ja osobiście uważam, że lepiej, żeby była to rasa mało popularna niż jak ma być ich dużo, agresywnych, zaniedbanych itp. Chociaż problem pseudohodowli raczej im nie grozi... :-(

Jedne są za 800, inne faktycznie po 350-450zł (ale chyba bez rodowodu)

Na allegro nie ma nic, z tego co szukałam, a na stronach hodowli nie mogę znaleźć cen...

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='kamilka91']
350-450zł (ale chyba bez rodowodu)
[/quote]
Z rodowodem też Ci za tyle znajdę... tylko 4 w ciągu tego roku w schronisku? Bo ja doliczyłam się >15 :roll:[QUOTE]

Chociaż problem pseudohodowli raczej im nie grozi... :-([/QUOTE]
Raczej ten problem [U]właśnie[/U] niszczy rasę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Z rodowodem też Ci za tyle znajdę... tylko 4 w ciągu tego roku w schronisku? Bo ja doliczyłam się >15 :roll: [/quote]

Przepraszam, nie napisałam, miałam na myśli schronisko w Bydgoszczy. W zeszłych latach, z tego co się orientuję, byłło ich znacznie mniej...:-(

[quote name='Reyes'][quote]Chociaż problem pseudohodowli raczej im nie grozi...:-([/quote]Raczej ten problem [U]właśnie[/U] niszczy rasę[/QUOTE]

Miałam na myśli to, że jeśli dalej będą tak "popularne", to pseudohodowle dalmatków raczej nie powstaną-nie przyniosłyby zbyt wielkiego dochodu, a przecież pseudohodowcom tylko na tym zależy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[QUOTE]przepraszam, nie napisałam, miałam na myśli schronisko w Bydgoszczy. [/QUOTE]
Za co ty przepraszasz kwiatku :buzi: Od tego jest forum dyskusyjne...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...