Jump to content
Dogomania

Uśpili szczeniaka z mojej hodowli - ostrzeżenie


haniago

Recommended Posts

Niestety, umowy z nimi nie podpisałam. Wydawało mi się, że to normalni ludzie, którzy chcą sobie kupić psa. Wyglądali i zachowywali się całkowicie normalnie. Na przyszłość, umowy będę podpisywać nawet z aniołami. Z zastrzeżeniem, że na każde moje żądanie mają mi udostępniać psa do oględzin (wizytacje) plus inne restrykcje. O zwrocie pieniędzy za szczenię ci ludzie mogą tylko pomarzyć. Niech lepiej się modlą, żebym im odpuściła, bo jak na razie, to... :mad: :angryy: :mad:
Zmarnowali mi psa i jeszcze mają tupet, żeby dzwonić po pieniądze. Weterynarz też mi się nie podoba, co to za ludzie, skąd oni się wzięli...

Basiu, będę informować Cię na bieżąco. Więcej szczegółów jest na e-psy.... podesłałam Tobie link.
Pozdrawiam wszystich i dziękuję Wam za słowa otuchy, każde słowo współczucia i podtrzymywanie mnie na duchu, na razie, pa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']
[B]Wyobraź sobie że ta pani to moja dalsza sąsiadka. [/B]
[B]Ja mieszkam w Skokach, przy granicy z Potrzanowem.[/B]
[B]Moja babcia mieszka zaraz obok tej pani. [/B]
[B][SIZE=4][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=red]Ma ona pseudohodowle. Tyle powiem :angryy:[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][/SIZE][/B]
Napisałabym więcej ale to forum publiczne.
[/quote]
[B]no proszę-a to handlara-trzeba tam do niej kontrolę puścic może co?:angryy::angryy::angryy:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='haniago']
[B]tak, już w zasadzie ich namierzyliśmy w sieci - to pseudohodowcy-rozmnażacze, więcej szczegółów na forum e-psy.pl.... ja już nie mam siły...[/B]
[/quote]

jak będziecie planowac jakąś akcję to nie piszczcie nic publicznie ani daty ani składu-niech nie znają dnioa ani godziny kiedy do doopy się im dobierze!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorija']A jeśłi odsprzedała dalej to może na forach sznaucerowatych spróbować go znaleźć po tatuażu?
A co do ostrzeżeń innych hodowców to do sznaucerków nie ma co się ograniczać, skoro ta osoba ma pseudohodowle innych ras.[/quote]

dokładnie tak robimy, inni hodowcy wklejają moje ostrzeżenie na fora dla innych ras, ta wiadomość dociera do coraz szerszej grupy hodowców, zamierzam sprawę nagłośnić medialnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='haniago']Niestety, umowy z nimi nie podpisałam. Wydawało mi się, że to normalni ludzie, którzy chcą sobie kupić psa. Wyglądali i zachowywali się całkowicie normalnie. Na przyszłość, umowy będę podpisywać nawet z aniołami. Z zastrzeżeniem, że na każde moje żądanie mają mi udostępniać psa do oględzin (wizytacje) plus inne restrykcje. O zwrocie pieniędzy za szczenię ci ludzie mogą tylko pomarzyć. Niech lepiej się modlą, żebym im odpuściła, bo jak na razie, to... :mad: :angryy: :mad:
Zmarnowali mi psa i jeszcze mają tupet, żeby dzwonić po pieniądze. Weterynarz też mi się nie podoba, co to za ludzie, skąd oni się wzięli...

Basiu, będę informować Cię na bieżąco. Więcej szczegółów jest na e-psy.... podesłałam Tobie link.
Pozdrawiam wszystich i dziękuję Wam za słowa otuchy, każde słowo współczucia i podtrzymywanie mnie na duchu, na razie, pa.[/quote]

Zgłoś tą sprawę do związku,oni się tą panią zajmą.

[IMG]http://www.forum.molosy.pl/psy/82274789c783eed7b.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

haniago to okropna historia, biedny maluszek, mam nadzieję że żyje może dostał lepszy domek.
Trudno wybrać dobrego właściciela, nie jesteśmy w stanie przewidzieć co siedzi w kupującym i jakie ma intencje. Szkoda tylko że nie masz umowy sprzedaży, było by łatwiej dochodzić prawdy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jośka']haniago to okropna historia, biedny maluszek, mam nadzieję że żyje może dostał lepszy domek.
Trudno wybrać dobrego właściciela, nie jesteśmy w stanie przewidzieć co siedzi w kupującym i jakie ma intencje. Szkoda tylko że nie masz umowy sprzedaży, było by łatwiej dochodzić prawdy.[/quote]
witaj Jośka, zaufanie im i sprzedanie pieska bez umowy było moim dużym błędem... ale tak naprawdę, jeśli nawet podpisałoby się umowę z kimś mocno bezwzględnym to mógłby zrobić przekręt przedstawiając wersję o np. kradzieży pieska - czego nikt nie będzie w stanie ani udowodnić, ani zaprzeczyć... :(

Link to comment
Share on other sites

Haniago, czy mogłabym prosić nazwisko tej osoby na maila - dziękuje!
To straszne, jestem wstrząśnieta, postaram się ostrzec znajomych hodowców.

Może warto porozsyłać informacje do polskich hodowców sznaucerów. Warto nagłośnic sprawę, żeby uratować kolejne maluchy przed nieszczęściem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Przy rządaniu zwrotu kwoty za zakup psa kupujący musi okazać zwłoki psa, jeżeli jego eutanazja była konieczna ,do badań sekcyjnych w celu stwierdzenia przyczyny konieczności uśpienia.I w zależności od przyczyny hodowca musi lub nie zwrócić kwotę jaką otrzymał przy sprzedaży.Kupujący nie może okazać dokumentu z sekcji,bo taka może się odbyć tylko w upoważnionej do jej wykonania klinice.

Link to comment
Share on other sites

Uśpili? Z powodu przepukliny?? :angryy:
Ja walczyłem prze prawie półtora roku o życie 5 letniego śmiertelnie chorego psa (stłuszczenie wątroby!)...
Teraz wziąłem ok. 5 letniego psa ze schroniska, okazało się, ze ma to co u ludzi nazywa się chorobą Meniera i ani przez myśl mi nie przeszło, żeby np. oddać psa z powrotem, nie mówiąc już o uśpieniu! :splat:
To jacyś zwyrodnialcy!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

jak jesteś zainteresowany, to możesz znaleźć więcej na ten temat na forum e-psy.pl czyli tutaj [URL]http://www.e-psy.pl/viewtopic.php?t=4176[/URL] ..... nie muszę chyba dodawać jakim ciosem dla początkującego hodowcy jest utrata maluszka rzekomo z powodu przepukliny.... ech...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[quote name='osobek']czy moglabym prosic o nazwisko babska i adres na maila albo priva. ja w tej chwili nie mam maluchow ale przyjaciele maja i musze ich ostrzec.

w glowie mi sie to nie miesci, zawsze trzeba walczyc do konca.[/quote]

...wysłałam już Tobie PW z namiarami, uważać trzeba no niestety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atik']Jeżeli ta handlara nie jest członkiem ZK, a podejrzewam, że nie jest to ZK nic nie ma do jej działania. ZK może kontrolować, itd. TYLKO swoich członków.[/quote]

Niestety wszystko wskazuje na to, że ta osoba jest zarejestrowana w ZK i sprzedaje RÓWNIEŻ mioty z metryczkami... Brak słów.
Takich pseudohodowli jest więcej niż nam się wydaje, niestety...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szachrajka']przeczytałam, włos sie na głowie jeży!!!!:shake:bardzo wspoólczuje[/quote]

... na szczęście po upływie 3 m-cy już się pogodziłam z tym zdarzeniem, ale wiem już że w przyszłości będę o wiele ostrożniejsza

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...