Jump to content
Dogomania

Lowiec Polski 1/2008 - "polecam"....


Margo

Recommended Posts

Jesli ktos z Was ma swoiste poczucie humoru to polecam artykul pana Mariana Flisa "Wilk jako szkodnik" opublikowany w "Lowcu Polskim" (1/2008), ktory prezentuje dowody, ze najlepiej pomozemy polskim populacji wilkow gdy wciagniemy je na liste zwierzat lownych i zaczniemy do nich strzelac.... :stupid:

Autor znalazl tez sposob na przepisy Unijne wedlug ktorych wilk jest gatunkiem wymagajacym scislej ochrony - powinnismy je lamac i naginac dokladnie tak jak nasi poludniowi sasiedzi.... :roll:

Oczywiscie jako psiarze powinnismy poprzec tego pana, bo rolnik za krowe dostanie odszkodowanie, a za zagryzionego psa nikt nam nie zaplaci... Ale aby nie leciec na piekne slowke zekrnelam do sieci i poszukalam statystyk... I co znalazlam...
[B]
Myśliwi w latach 1990-95 zastrzelili rocznie średnio 380 000 saren, dzików i jeleni oraz kilkoro ludzi, zaś wilki - 8000 zwierząt i ani jednego człowieka. (zrodlo: [/B][B]Ziellona - [/B][B]Katarzyna Turska[/B][B]/Kolaszko[/B][B])

[/B]W artykule w "Lowcu..." pojawia sie tez liczba 580 zwierzat hodowlanych zabijanych co roku przez wilki.... Psow nie liczono...
Jednak NIESAMOWICIE watpie, by wilki byly w stanie dorownac pod tym wzgledem mysliwym, ktorzy rocznie zabijali czasem nawet ok [B]130 000 !!!!! psow i kotow rocznie[/B] (zrodlo: Filip Barche Inspektor ds. zwierząt). Ciekawa jestem jak wyglada sprawa zabitych przez nich krow i koni (bo i o takim czyms slyszalam).... :cool1:

I jakby tego nie liczyc to najwiekszym zagrozeniem dla zwierzat lesnych sa nie wilki ale sami mysliwi.... Ciekawe jakie rozwiazanie tego problemu znalazlby autor publikacji... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wrrrrr...myśliwi...:angryy:
Kłócę się z nimi już od jakiegoś czasu na innym forum,ale to ciemniaki...
Twierdzą,że np.jest wielu ludzi w Polsce,którzy znęcają sie nad swoimi psami - to im daje usprawiedliwienie tego,co robią...skoro inni robią krzywdę zwierzętom,to i oni,możemy...:angryy:
Co do wilków,to jeden hodowca owiec napisał,że wilki można sobie oglądać...w National Geografik i Animal planet,a w naszych lasach,są one zbyteczne...:cool3::angryy::mad::mad:

[B]margo - [/B]czy Masz,moze scan tego artykułu lub Wiesz,gdzie mozna go przeczytać? - Łowca Polskiego nie zamierzam,kupować...:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margo']Jesli ktos z Was ma swoiste poczucie humoru to polecam artykul pana Mariana Flisa "Wilk jako szkodnik" opublikowany w "Lowcu Polskim" (1/2008), ktory prezentuje dowody, ze najlepiej pomozemy polskim populacji wilkow gdy wciagniemy je na liste zwierzat lownych i zaczniemy do nich strzelac.... :stupid:

Autor znalazl tez sposob na przepisy Unijne wedlug ktorych wilk jest gatunkiem wymagajacym scislej ochrony - powinnismy je lamac i naginac dokladnie tak jak nasi poludniowi sasiedzi.... :roll:

Oczywiscie jako psiarze powinnismy poprzec tego pana, bo rolnik za krowe dostanie odszkodowanie, a za zagryzionego psa nikt nam nie zaplaci... Ale aby nie leciec na piekne slowke zekrnelam do sieci i poszukalam statystyk... I co znalazlam...
[B]
Myśliwi w latach 1990-95 zastrzelili rocznie średnio 380 000 saren, dzików i jeleni oraz kilkoro ludzi, zaś wilki - 8000 zwierząt i ani jednego człowieka. (zrodlo: [/B][B]Ziellona - [/B][B]Katarzyna Turska[/B][B]/Kolaszko[/B][B])

[/B]W artykule w "Lowcu..." pojawia sie tez liczba 580 zwierzat hodowlanych zabijanych co roku przez wilki.... Psow nie liczono...
Jednak NIESAMOWICIE watpie, by wilki byly w stanie dorownac pod tym wzgledem mysliwym, ktorzy rocznie zabijali czasem nawet ok [B]130 000 !!!!! psow i kotow rocznie[/B] (zrodlo: Filip Barche Inspektor ds. zwierząt). Ciekawa jestem jak wyglada sprawa zabitych przez nich krow i koni (bo i o takim czyms slyszalam).... :cool1:

I jakby tego nie liczyc to najwiekszym zagrozeniem dla zwierzat lesnych sa nie wilki ale sami mysliwi.... Ciekawe jakie rozwiazanie tego problemu znalazlby autor publikacji... :evil_lol:[/quote]
:-o

Przeczytałam i.. mowę mi odebrało.
Ot, myśliwi. Oby Pan Bóg ich ukarał za to i nie wpuścił do Nieba, bo żadna ziemska kara nie zadziała :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ze względu na ten artykuł kupiłam tą gazete. Już po wstępnym " rzuceniu okiem" na owy artykuł jestem pewna że nigdy więcej tego nie zrobie.
wogóle jestem przeciwna myślistwu, każdy jego przejaw uważam ze kłusownictwo. Jestem pewna, że natura jest najlepszym selekcjonerem i tylko ona powinna zajmować się " eliminacją słabszych osobników'.
A ludzie sami nie wiedzą czego chcą. Nie dawno jeszcze usłyszeć można było jak to mało wilków mamy w Polsce, władze sprowadzały te zwierzaki zza granicy. Teraz odwrotnie. Paranoja poprostu.
Troche szacunku do przyrody by wystarczyło :roll:

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj oglądałem jakiś program przyrodniczy i było w nich o wilkach - mówili,że w latach 80-tych mieliśmy ( Polska ) bardzo duże pogłowię zwierzyny płowej ( jelenie,sarny ) i było też dużo wilków,potem na początku lat 90-tych zadecydowano o poważnej redukcji zwierzyny płowej,którą wybili myśliwi,nie wiem do kiedy można było polować na wilki,ale robiono to bezlitośnie...:mad:
Teraz,mamy mało wilków a zwierzyna płowa jest dla myśliwych...obrońcy wilków mówili,ze chcą wystąpić z prośbą do MŚ o ograniczenie odstrzałów zwierzyny płowej żeby wilki miały sie czym wyżywić,ale lobby myśliwskie raczej na to nie pozwoli...:roll:
Myśliwi na swoim forum piszą,ze wilk MUSI być zwierzyną łowną i MUSI być strzelany - jak wszystko inne,a same wilki określają mianem " szaro/burej zarazy "...:shake::mad::angryy:
Co do czasopism myśliwskich,to mają one specyficzny sposób na interpretowanie faktów: we wrześniu na okładce " Braci Łowieckiej " był wielki,czerwony napis: " LIS MORDERCA " - dopiero drobniejszym pismem dopisano: " zwierzyny drobnej " - wszystko jest ustawione tak,żeby wywołać jak największe wrażenie i wzbudzić nienawiść do zwierząt...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis'] we wrześniu na okładce " Braci Łowieckiej " był wielki,czerwony napis: " LIS MORDERCA " - dopiero drobniejszym pismem dopisano: " zwierzyny drobnej " - wszystko jest ustawione tak,żeby wywołać jak największe wrażenie i wzbudzić nienawiść do zwierząt...:shake:[/quote]

I znów lisie KŁAMIESZ, by "wywołać jak największe wrażenie i wzbudzić nienawiść do myśliwych...:shake:

[URL]http://www.braclowiecka.net.pl/roczniki.php?rocz=2007&mies=9&sekc=21&kate=149#spis_t[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego kłamię? - była taka okładka,nawet na forum myśliwskim o niej wspomniano.
Możliwe,że pomyliłem pisma,ale tu dużego wyboru nie ma:
[URL]http://www.lowiecpolski.pl/index.php?p=Archiwum[/URL]
Należy wybrać rocznik 2007 i będą wszystkie okładki - pomyliłem się też z miesiącami - jest to numer 6/2007.
Może nie czerwonymi literami,ale tytuł jest.

Wzbudzać nienawiści do myśliwych nie muszę,bo sami to skutecznie robią,swoją kulturą osobistą,swym zachowaniem,chamskimi wypowiedziami na swych forach,brakiem szacunku do zwierząt i td - mógłbym tak,jeszcze powymieniać.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego kłamiesz - odpowiedź znajdziesz pod załączonym wcześniej linkiem. Tam masz okładkę wrześniowej BŁ

Widzisz mylisz wszystko. Tytuł pisma, kolor czcionki, itd. A może nie mylisz tylko wymyślasz aby [I]""wywołać jak największe wrażenie i wzbudzić nienawiść do myśliwych...:shake:"
[/I]

Link to comment
Share on other sites

Nie kłamię tylko pomyliłem pisma - jak sam Wiesz,nie ma tu zbyt dużego wyboru: jest tylko Łowiec Polski i Brać Łowiecka - pomyliłem pisma i numer,mój błąd,ale nie kłamię - okładka jest - co prawda bez dopisku " zwierzyny drobnej " ale ja to widziałem tylko raz,przejrzałem pismo i odłożyłem na półkę,gdyż nie czytuję tego typu " prasy ".

Link to comment
Share on other sites

[B]Marsie - [/B]jak pisałem,pismo widziałem tylko raz w Empiku - zapamiętałem tylko tytuł artykułu,a kolor? - pewnie sam mi się nasunął...
Co do efektu psychologicznego,to ten tytuł też się wpisuje w ten nurt - został wybrany tak,żeby wywołać określony efekt,czyli nienawiść do lisa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...