Jump to content
Dogomania

MARLEY I JA- ekranizacja


Olka_Olga

Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Olka_Olga'][B][U]sugarr[/U][/B] - lub odwrotnie - nabiorą chęci na 'rozrywkowe' psiaki, a rasa znowu będzie się cieszyć wieczną sławą -- > złą sławą !
Nie sądzę, by ludzie zmienili poglądy i zaczeli hodować " po ludzku" , ale to już odmienny temat.[/quote]
Może i racja, poza tym przecież fajnie mieć rasę taką jak to się w kinie zobaczyło.

Ale np moja mama oglądając ze mną, na sceny typu Marley zwiewa ze szkolenia, Marley zjada cośtam reagowała: "Nigdy nie będziemy mieć labradora, to sobie zapamiętaj! :evil_lol:"

Dlatego pomyślałam o tym efekcie informującym o "wcale nie takiej idealności" labradorów, jak to się całemu światu wydaje
(a potem takie retrieverki w kagańcach, na kolcach, rozwścieczone na wszystko)

Link to comment
Share on other sites

Mi bardzo podobał sie ten film. Naprawdę bardzo ciekawy i idealnie pokazuje jak to jest "mieć psa" co często ludziom wydaje sie to takie bez stresowe i idealne zwłaszcza jeśli chodzi o labradory. I dobrze bo ludzie którzy widzieli ten film będą zdawać sobie sprawę z tego że każdy pies ma swój charakter i nie musi być idealnie grzeczny. :diabloti: Ja miałam kiedyś labradora i Marley mi go bardzo przypomniał. Też był taki łobuziak z niego :evil_lol:
A na końcu filmu też ryczałam, bo trudno było nie płakać :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

[FONT=Georgia]jeju, do tej pory nie mogę powstrzymać płaczu, przy końcówce nie mogłam w ogóle zatamować łez. A jeśli my straciliśmy kiedyś ukochanego psa to tym bardziej działa na nas ten film... Mój Ups też miał ADHD, nic na niego nie pomagało, miał taką naturę... I też niedawno zmarł.
Scena, gdzie Marley powoli zamykał już oczy... :-(
Naprawdę, polecam ten film. Na początku uśmiech, a potem łzy...[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Książka była naprawdę rewelacyjna, z filmem trochę gorzej..
Sądzę że jest za bardzo ''zamerykanizowany''.. Np. W książce Marley wyleciał ze szkoły posłuszeństwa za brak postępów, a nie za kopulowanie z nogą instruktorki tak jak w filmie... Jednak ostatnia scena im się udała. Kiedy wychodziłam z kina [U]wszyscy[/U] (łącznie ze mną) mieli opuchnięte oczy od płaczu.
Przy książce pare razy przyłapałam się na głośnym śmianiu się, a pod koniec płakałam.Moim zdaniem książka o wiele lepsza od filmu

Link to comment
Share on other sites

Jak to przeważnie bywa. Książka lepsza, bo film okrojony do ok. 10% wątków i zdarzeń ...
I to niekoniecznie najlepszych ...
Nie ma np. fajnego wątku, jak Marley został wzięty do zdjęć do filmu...:evil_lol:
nie ma wzruszających scen powolnego starzenia się MArleya i wielu, wielu innych...
Polecam (mimo obejrzenia filmu) przeczytanie książki!
Kolejność nieważna i tak ogladając film ledwo "liznęliście lukier" z wierzchu tego wielkiego ciastka ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olka_Olga'][B][U]dreag[/U][/B] - ja to samo ;) ale nigdzie żadnej wzmianki o 'Marley'u" na DVD ..[/quote]


Jesli ktos chce to moge zakupic, po angielsku, u nas w Irlandii jest na dvd ;) wiec w PL pewnie tez sie znajdzie... juz troche czasu minelo od filmu ..

Link to comment
Share on other sites

ja też płakałam jak bóbr .. książka faktycznie lepsza , ale film niczego sobie ....

myślę , że to powinna być "lektura" obowiązkowa , dla przyszłych posiadaczy psów :) szczególnie młodych ludzi , zakładających rodzinę ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']
myślę , że to powinna być "lektura" obowiązkowa , dla przyszłych posiadaczy psów :) szczególnie młodych ludzi , zakładających rodzinę ....[/quote]


też tak uważam że każdy kto myśli o swoim pierwszym psiaku powinien tą książkę przeczytać, a szczególnie jak sie myśli o słodkim labradorku :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą skończyłam oglądać film. Bardzo mi się podobał, oczywiście końcowe sceny bardzo wzruszające, nie dało się nie płakać :-(
Książki nie czytałam, ale w najbliższym czasie zamierzam kupić, żeby poczytać o przygodach Marley'a, które nie zostały umieszczone w filmie ;)

Link to comment
Share on other sites

ktos pisał że nie ma w PL Marleya na dvd... chyba za mało szukacie ;)
[url=http://allegro.pl/item705747709_marley_i_ja_jennifer_aniston_polski_lektor_dvd.html]MARLEY I JA [Jennifer Aniston] polski LEKTOR [DVD] (705747709) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

obejrzałam :) miły film... jednak za dużo w nim jest o innych rzeczach a za mało o Marley`u

i nie mogę zrozumiec dlaczego reżyser nie wtrącił wątku, jak własciciele próbują go czegoś nauczyc? wrecz robili wszystko nie tak jak powinni (np. jak Marley zabrał ze stolu łancuszek - włascicele swoją postawą i skradaniem się skłonili go do gonitwy :diabloti: - owszem śmieszne to to było, ale jak ktos jest 'zielony w psach' to w przyszlosci bedac w takiej sytuacji pewnie powtorzy zachowania z filmu, zamiast zrobic to prawidłowo)

Jesli film miał kogos czegos nauczyc to na pewno nie podejscia do psa... natomiast swietnie zobrazował jak to z małego slicznego szczeniaczka wyrasta pies demolka :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

A co miał Ci reżyser wtrącać ? To jest ekranizacja na podstawie książki i prawdziwego życia z tym psem a nie psia super niania...
Takie błędy popełniali w rzeczywistości i tak to opisali...

Niedawno Marley znowu na Polsacie leciał ;) A ja 3 raz ryczałam... niesamowicie wzruszający film :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...