Jump to content
Dogomania

MARLEY I JA- ekranizacja


Olka_Olga

Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja byłam dziś i... zapłakałam sobie cały sweter :loveu: Naprawdę nie przejmujcie się kiepskimi recenzjami. Pod względem 'filmowości' arcydzieło to nie jest: film jak film trochę śmieszny, ckliwy nic skomplikowanego ale dla posiadacza psa to poezja :loveu: Co chwilę było: 'O, to tak jak Szarik!' 'Patrz robi dokładnie tak samo!'.

Polecam! ;)

Link to comment
Share on other sites

Książki jeszcze nie czytałam. Chcę się dorwać do angielskiej wersji językowej.
Ale film obejrzałam. Początek zabawny. Środek... za mało psa, o ludziach i jakiś taki mdły, ale pod koniec i tak się poryczałam :roll: Jak psiak był chory, to nie mogłam się powstrzymać i tyle ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goś']ale pod koniec i tak się poryczałam :roll: Jak psiak był chory, to nie mogłam się powstrzymać i tyle ;)[/quote]

Nie ma się co powstrzymywać - jak ja byłam w kinie to cała sala ryczała i nikomu już nie chciało się nawet powstrzymywać. Ot i życie... Ja też płakałam ;)

Link to comment
Share on other sites

Byłam, widziałam ;)

Inny niż książka, to jasne. Nie oceniam co lepsze, bo bardzo różne, a pamiętam ze w ksiażce też fragmentami było mało Marleya....

Co do samego filmu, mi się strasznie podobał. Może nie jest to film wysokiej klasy, ale dla miłośników psów - bajka :) Można się pośmiać, na koniec się poryczałam oczywiście jak pół sali zresztą....

Byłam z 5 osobami - prawie wszystkim się podobał, jedna osoba stwierdziła ze dno i szkoda kasy - ale nie jest miłośnikiem psów...

Ja [B]GORĄCO POLECAM :)[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='max45']Cyt.
"- z labradorem pies miał wspólny co najwyżej kolor"

Lab, który grał w filmie pochodzi ze schroniska :cool3: zresztą bierze udział w różnych akcjach na rzecz bezdomnych zwierząt więc pracuje do dziś :p[/quote]

Pogodze Was - w filmie zagraly 22 psy, wiec zarowno ich rasowosc i kolor byly rozne, od kundla przez labradora po labradoodla:evil_lol:

Film widzialam jakis czas temu i uwazam, ze w porownaniu z ksiazka byl slabiutki. Niemniej jednak i ja sie poplakalam;) A poza tym malo jest filmow, ktore wywoluja takie odczucia, wiec polecam tak czy inaczej.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, film jak zwykle jest tylko wycinkiem książki...
Dlatego też de facto jest ttylko jej bladym cieniem.
Komu się film podobał, niech KONIECZNIE przeczyta książkę!
Film obejmuje jakieś ... 10% przygód Marleya...
A w książce Marley grał w ... filmie :evil_lol: i poszedł po raz drugi na szkolenie :eviltong:
Itd....

Link to comment
Share on other sites

Bylam w niedziele na filmie, poczatek super, te przygody :evil_lol::evil_lol:
No niestety nie spodziewałam sie takie zakończenia...
Rozryczałam się, a moja znajoma hodowczyni z którą byłam powiedziała ze by nie poszła jakby wiedziała ze tak sie ten film konczy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimoza']Pogodze Was - w filmie zagraly 22 psy, wiec zarowno ich rasowosc i kolor byly rozne, od kundla przez labradora po labradoodla:evil_lol:

Film widzialam jakis czas temu i uwazam, ze w porownaniu z ksiazka byl slabiutki. Niemniej jednak i ja sie poplakalam;) A poza tym malo jest filmow, ktore wywoluja takie odczucia, wiec polecam tak czy inaczej.[/quote]

Tak wiem ale 22 psy nie były tylko labami. Było tam sporo innych psów np. na plaży ;) stąd ta liczba.
Chodzi o głównego laba, który grał w większości scen. Jednak to nie takie istotne w tej duskusji :p

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o ten płacz... nie wiem czy ktoś pamięta film "Psim tropem do domu" to bardzo stary film z bodajże 1994 roku. Niedawno leciał na TVN... wyłam jak bóbr a łzy leciały strumieniami (szczególnie na końcówce) coś smutnego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Cameo czy w tym filmie gral labek, bullterier i kot syjamski? Ja kojarze b.stary film- wlasnie o powrocie wyzej wymienionej trojki do domu. Mam go na video jednak pod nazwa "Wspaniala podroz" albo "Cudowna podroz".[/quote]

Nie, Cameo chodzi o film w ktorej facet mial wypadek samochodowy i zginął. Powrócił po postacią chyba goldena... reszte nie napisze bo nie chce nic pomylić.

A film o ktorym mowisz cos troche kojarze ;)

Cameo - ja tez sie poryczalam, ale to dawno :evil_lol: ostatnio ogladalam koncowke i mnie nie wzruszyla.

Jakos ostatnio mam obrzydzenie do filmow z psami, jakies magicznie uzdolnione psy itd...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cameo']Nie, nie... to był seter irlandzki lub labek (?) tutaj jest info o filmie:

[URL="http://www.filmweb.pl/f5650/Psim+tropem+do+domu,1995"]Psim tropem do domu / Fluke (1995) - Film - FILMWEB.pl[/URL][/quote]

"Biznesmen ginie w wypadku samochodowym. Nieoczekiwanie budzi się jako szczeniak golden retrievera."

Ale mniejsza o to... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...