Jump to content
Dogomania

MARLEY I JA- ekranizacja


Olka_Olga

Recommended Posts

[quote name='INU']1. Z tego co pamiętam to Marley miał prawo do rodowodu, a więc to nie była tak do końca pseudohodowla:roll:.
[/quote]
OK, może lepszym określeniem było by "rozmnażaczka"... :razz: Jak dla mnie hodoffca, który rozmnaża psy o wątpliwym temperamencie (ojciec Marleya) i ukrywa to przed kupującymi... ale za to daje zniżke.
No i te komentarze o "hodowaniu psów z miłości"... a szczeniaczki za kilkaset $$$... no proszę Cię...

3. Bywają i takie garaże, w których late jest zimniej niż na podwórku (np. u mnie):cool1:.

Nie w takim domu, jak oni mieli... Wierz mi, wiem o czym mówię...
A nawet gdyby była tam klima... to szczeniaczek całymi dniami sam w garażu... :placz:

Nie będę teraz się licytować, bo książkę czytałam już jakiś czas temu i nie pamiętam szczegółów... no ale wolałabym, żeby początkujący psiarze nie czytali tej książki, bo jeszcze pomyślą, że tak ma to wyglądać...
Jak dla mnie skrajnie egoistyczni i nieodpowiedzialni ludzie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgadzam się z wami wszystkimi. Nikt nie powinien jej czytać jako wskazówkę. Niestety jest tam pełno błędów w wychowaniu i postępowaniu z psem. Inne realia. Inne postrzeganie psów i spraw jego wychowania. Jednak nikt nie może zaprzeczyć, że jest również ukazana wielka przyjaźń. Ja się popłakałam. Pięknie to napisał. Super, że będzie film. Na pewno pójdę. Powinno być jednak jakieś sprostowanie, że nie można tak postępować z psami ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaciaaa']Super, że będzie film! I jeszcze z Jennifer Aniston :)

Pamiętajcie, że to nie jest poradnik.. to tylko historia psa i jego właścicieli. Owszem, popełnili mase błędów, ale nie o to w tym chodzi. Książka ma swój urok. Ja film obejrze z ogromną przyjemnością :)[/QUOTE]
Dokładnie:p. Właśnie to, że książka nie pokazuje Lessie, ani innego psiego bohatera, tylko "złego" Marleya sprawiło, że książka jest popularna. W wywiadzie z "Moim Psem" Grogan powiedział: "Nie jestem ekspertem, ale głosem setek tysięcy właścicieli psów na całym świecie, którzy próbują opanować swoje trudne do szkolenia, hiperaktywne psy.".

ps Dla niepoinformowanych (a właściwie wszystkich;)) szkolę mojego psa pozytywnie i NIE jestem za metodami autora książki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olka_Olga']mimo tego, ze grogan opisywal swoje zycie z psem to czesto wtrancal wspolzycie ze swoja zona. zdradzal jak sie z nia kochal:-o a to jest bardzo nie na miejscu. to powoduje ze ludzie maja zla ocene o nim i takze o ksiazce.[/quote]
no mnie to wlasnie zniesmaczylo, zwlaszcza gdy podal rozwarcie w cm....

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olka_Olga']jesli takie sceny pokarza w filmie, to to juz bedzie przegiecie:-o[/quote]

Cos dziewczynki przewrazliwione jestescie :roll:
Moze nie zwrocilyscie uwagi ze to nie byla ksiazka poradnik o psach, tylko tak naprawde ksiazka o zyciu. O zyciu z psem, a nie o psie. A malzenstwo, seks, dzieci to bardzo wazne elementy tego zycia, dorosli ludzie nie samymi psami zyja :roll:
Seks w kochajacym szczesliwym malzenstwie Was oburza? Czy - o zgrozo narzeczenstwie?
No to musze przyznac ze naprawde dziwne jestescie, albo bardzo mlodziutkie.
Ksiazka oczywiscie bardzo mi sie podobala, pierwsze pol sie smialam, jak Marley byl mlody, jak byl stary i chory bardzo plakalam.
Oczywiscie ze elementy szkolenia byly oburzajace, ale ten czlowiek jednak robil to ze zle pojetej ale jednak milosci do Marleya, chcial go ucywilizowac na tyle zeby ten mogl zyc wsrod ludzi.
I zeby nie bylo, bo zaraz sie zaczna posadzenia, z Fobia pracujemy wylacznie pozytywnie, najgorsze co jej sie zdarza w zyciu to kantar (niezaciskowy) jak mnie zmeczy na spacerze ujadaniem na wszystko co sie rusza (ma takie dni) albo jak musze przejechac kawalek autobusem.
A na zakonczenie powiem tyle ze jak zrobia ten film tak jak byscie chcialy go widziec czyli tylko wyglupy psa, ew szkolenie psa czyli filmowy poradnik pracy z psem to nie ide.
Bo to bedzie zupelnie beznadziejne splaszczenie ksiazki, ktora opowiada o tak wielu rzeczach.
Sa momenty oburzajace jak ta ferma z psami z ktorej pochodzil pierwszy pies autora, sa metody szkolenia silowego, ale widze ze niektore z Was to sie czepiaja na sile. Bo wlasnie chocby ten garaz byl uzywany dlatego ze byl chlodny i bezpieczny dla Marleya. Po urodzenia drugiego dziecka pewnie nie zwrocilyscie uwagi Jenny cierpiala na depresje poporodowa, dlatego zachowywala sie jak sie zachowywala i wyzywala sie na Marleyu, ale Grogan, co zapewne nie bylo latwe nie oddal Marleya tylko go chowal przed zona, ukrywal jego przewinienia i jak zona wyzdrowiala wszystko wrocilo do normy.
A w tej ksiazce najwazniejsza byla milosc, nie tylko do psa, takze do zony, do dzieci. A jak chcecie ksiazki tylko o psach to polecam poradniki....

Link to comment
Share on other sites

Mnie sie nie wydaje, kalendarz na to wskazuje :lol:
I co niby dolozylam?
Napisalas ze Cie obrzydza opis porodu czy nie?
Gdyby jakies watpliwosci byly:
"lat juz mam nie malo ale kurna dla mnie opowiesci o rozwarciu czyjejs p... sa po porstu nie na miejscu...:diabloti: bo mnie to z deka obrzydza :razz: "
Malzenstwo, dzieci, porod, wszystko naturalne i wszystko jest wazne w zyciu, i to ksiazka o tym wlasnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lorraine']Mnie sie nie wydaje, kalendarz na to wskazuje :lol:
I co niby dolozylam?
Napisalas ze Cie obrzydza opis porodu czy nie?
Gdyby jakies watpliwosci byly:
"lat juz mam nie malo ale kurna dla mnie opowiesci o rozwarciu czyjejs p... sa po porstu nie na miejscu...:diabloti: bo mnie to z deka obrzydza :razz: "
Malzenstwo, dzieci, porod, wszystko naturalne i wszystko jest wazne w zyciu, i to ksiazka o tym wlasnie...[/quote]

Zgadzam się w 100%.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...