Jump to content
Dogomania

Tabasco


maciek1024

Recommended Posts

Sunia airedale terrier lubi od czasu do czasu coś pogryźć w domu, na przykład listwę przypodłogową. Ostatnio wygryzła dziurę w ścianie.
Aby uchronić mieszkanie przed zjedzeniem posmarowałem listwę (tam gdzie gryzła) przyprawą "Tabasco":angryy:. Sunia od razu wyczuła, że pojawiło się coś jadanego, wylizała listwę i poprosiła o jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Już nie raz było na forum pisane, że psy często przyzwyczajają sie do ostrych smaków i nawet je lubią. Dlatego niektórych psów w ogóle coś takiego nie odstrasza, a niestety może spowodować sensacje żołądkowe.

Najlepsze są smaki gorzkie, i takie mają specjalne nietoksyczne preparaty odstraszające od gryzienia. Są w sprayu albo w postaci pasty, którą można smarować meble. Warto się zaopatrzyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Karmi']A może cytryna?:razz: Ja mojego psiuka działała, no i zapach milszy niż ocet ;)[/quote]

Moje ostatnio wpierniczyly mi pol kilo cytryn ktore mialam w lodowce:roll: Dziw ze sie nie pochorowaly...

Mysle ze to sprawa indywidualna, co jednego psa odstrasza dla innego moze byc bardzo zachecajace. Trzeba metoda prob i bledow znalezc to "cos" co zadziala na danego psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...