Jump to content
Dogomania

Bazy Danych


doddy

Recommended Posts

Coraz czesciej okazuje sie, ze znajdujemy psy z chipami warto by powstal watek, gdzie sie dowiadywac czy chip jest zgloszony? Ten watek jest wlasnie od tego, by bylo wiadomo gdzie szukac.

Jest kilka baz ogolnopolskich, sa wewnetrzne bazy schronisk. Mam nadzieje, ze kiedys doczekamy sie jednej wspolnej, ale pewnie jeszcze troche poczekamy...

Najczesciej chipy sa zglaszane do tych dwoch baz, korzystaja z niej lekarze wyterynarii oraz schroniska.

BAZY:
Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierzat
[URL="http://www.identfikacja.pl"]www.identfikacja.pl[/URL]

Druga baza jest Indexel - baza dla Urzedow miast, schronisk.
[URL]http://freak.dyn.pl/forum-indexel/index.php[/URL]
(dostep do bazy w Warszawie ma Klinika Malych Zwierzat SGGW w Warszawie).


Wiele schronisk w PL takze chipuje zwierzeta.
Np. Opole ma chipy odczytywalne tylko w schronisku o znakach krotszych niz normalny chip.


Jesli ktos ma informacje gdzie jeszcze szukac danych wlasciciela zwierzecia z chipem niech pisze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

wiecie co to jest dla mnie śmieszne, to są kpiny... taki system najpierw chipy darmowe akcje a systemu ogolno polskiego nie moga zrobić... bo co... obcy ludiz wpadli na pomysl naszej klasy forum znane juz za granicami jedno dla wszytskich i dziala, a bazy dla zwierzaków żeby było coraz mniej bezpańskich to jednego nie mogą zrobić, bo po co lepiej żeby każde miasto najlepiej miało swoja baze... a jak ktoś wywiezie zwierza gdzieś indizej to już lipa bo wątpie, żeby komuś chciało sie szukac po 10 bazach danych psiaka... a do tego jak czytam to dane i tak wprowadzają z dużym opóźnieniem... co mnie powstrzymuje przed chipwaniem psa.. choć i tak w najbliższym czasie będę znuszona to zrobić z powodu wyjazdów...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Pokahontas']dodam jeszcze jedną bazę :roll:
[URL]https://www.safe-animal.eu/Start.aspx[/URL][/quote]

O! Ta jest bezplatna, ale zdaje sie, ze moga wprowadzac dane tylko weci. Moze warto namowic swoich wetow do korzystania z niej? Zwlaszcza, ze obsluguje chipy roznych firm. Ja juz napisalam do swojego.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[URL="http://www.idpet.info/language/index.php?nrmenu=1&lan=pol"]http://www.idpet.info/language/index...menu=1&lan=pol[/URL]
[IMG]http://www.idpet.info/start1/images/burek2.gif[/IMG][B]Zwierzę zostało znalezione! [/B]

[B]Numer identyfikacyjnyxxxxxxxxxxxxxx[/B]
[B]Data wpisu: [/B]2007-10-11

[B]Baza danych: [/B]ORZ Indexel
[B]Właściciel: [/B]VetTrade Polska
[B]Adres: [/B]02-078 Warszawa, ul. Krzywickiego 34
[B]Tel: [/B]+48 226271867[B] fax: [/B]+48 226256891
[B]Kraj: [/B]Poland

w powyższej bazie znalazłam nr czipa naszego psa ,i kontakt do firmy .
Jak to działa w wypadku zaginięcia psa ,nasze dane są zarejestrowane i firma wyszukuje właściciela ,czy tylko kontaktuje z lecznica która czipowała ?

Link to comment
Share on other sites

moja psica ma tzn miała chipa. Wet chipa wszczepił i tylko tyle.
nigdzie chipa nie zgłosił

ja ją zarejestrowałam IDENTYFIAKCJA.PL oni mieli ją zgłosić EUROPETNET.
Ale sprawdzałam nr i psa o takim numerze nie znaleziono.

Nie ma jej również w Bazie firmy MERIAL.....

psu na Budę to wszystko.


W czerwcu odbieram szczeniaka i planuje ją zachipować.

I tu mam pytanie czy żeby była łatwa do odnalezienia (tfu tfu puk puk w niemalowane na pewno nie zginie ale jakby ....) muszę ją zgłosić :

IDENTYFIAKCJA.PL
EUROPETNET
MERIAL

Czy wet chipujący psa nie ma przypadkiem obowiązku zgłoszenia psa??
Czy są jeszcze jakieś bazy danych ??

Jeszcze jedno nie wiecie w których lecznicach w Krakowie mają czytniki ??
Wet który chipował moją psicę czytnika nie posiada...

Link to comment
Share on other sites

Chipuje i nie ma czytnika?? Mój zanim zachipował psa sprawdził czytnikiem, czy sam chip nie jest uszkodzony i czy numery sie zgadzaja. Dopiero później zachipował psa.

Moje maja chipy Meriala, i młody juz nastepnego dnia był w dazie danych. Sam wet przesyłał wszystkie dane bez zadnych dodatkowych monitów czy opłat. .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Chipuje i nie ma czytnika?? Mój zanim zachipował psa sprawdził czytnikiem, czy sam chip nie jest uszkodzony i czy numery sie zgadzaja. Dopiero później zachipował psa.

Moje maja chipy Meriala, i młody juz nastepnego dnia był w dazie danych. Sam wet przesyłał wszystkie dane bez zadnych dodatkowych monitów czy opłat. .[/quote]

Czytnika nie posiadał. Czy teraz posiada to nie wiem...

Chip był firmy merial ale suki w bazie merial nie odnalazłam.
Na identyfikacja.pl ją zgłosiłam - płatnie.
identyfikacja.pl obiecała ja zgłosić do europetnet - oczywiście jej w bazie eropetnet nie znalazłam......

Jak z moim szczylkiem ma być tak samo to niech się wypchają gazetami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Chipuje i nie ma czytnika?? Mój zanim zachipował psa sprawdził czytnikiem, czy sam chip nie jest uszkodzony i czy numery sie zgadzaja. Dopiero później zachipował psa.

Moje maja chipy Meriala, i młody juz nastepnego dnia był w dazie danych. Sam wet przesyłał wszystkie dane bez zadnych dodatkowych monitów czy opłat. .[/quote]
Jak sprawdzałaś to wyświetlają sie Twoje dane czy tylko że pies jest zarejestrowany tak jak pisałam we wcześniejszym poście .
U nas w lecznicy też nie maja czytnika :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jak ja czipowałam Foxiego to wet zarejestrował go tylko w miastowej bazie danych, reszte powiedział, że sama musze. Czytałam, że weci, którzy współpracują z identyfikacja.pl mogą, a nawet muszą bezpłatnie zarejestrować psa u nich. Mój wet nie współpracuje z nikim i sama za opłatą rejestrowałam psa na identyfikacja.pl, bo wydaje mi się, że jest to najlepsza i najpowszechniejsza polska baza danych. W serwisie europejskim psa nie rejestrowałam, bo nie widzę potrzeby, ale wiem, że za to też trzeba płacić. Po wprowadzeniu danych przez administratora identyfikacja, dostałam potwierdzenie rejestracji, wydrukowałam to jako dowód, a jeszcze niedawno dostałam list z tym niebieskim paseczkiem, że pies jest zaczpiowany i podane są 2 numery telefonów.
Po wpisaniu numeru czipa na stronie identyfikacja.pl wyswietla się, że znaleziono psa o takim numerze czipa, podany jest telefon do nich i miejscowość skąd jest pies.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Napisałam list do Śląskiej Izby Lekarsko Weterynaryjnej tej treści:
"Witam,
Początkiem tego roku założyłam paszport oraz zachipowałam psa rodziców w Beskidzkiej Klinice Weterynaryjnej "PET CARE" w Bielsku-Białej . Z uzyskanych tam informacji wiem, że numer paszportu oraz numer mikrochopu został przesłany do Państwa instytucji. Ponieważ nie potrafiono mi udzielić żadnej sensownej informacji na temat tego, czy mój pies został zarejestrowany w jakiejkolwiek ewidencji PROSZĘ O INFORMACJĘ CO DALEJ DZIEJE SIĘ Z NUMEREM, PONIEWAŻ MÓJ PIES NIE WIDNIEJE W ŻADNEJ KRAJOWEJ ANI MIĘDZYNARODOWEJ EWIDENCJI. Nie ukrywam, że koszt zachipowania był tej samej wielkości co zachipowanie psa w klinikach ściśle współpracujących z Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt, a w koszcie tym zawarta jest również rejestracja w ogólnopolskiej bazie danych.
Oczekuję informacji.
Z poważaniem,
...


I dostałam odpowiedź, które po prostu powala na kolana:
"Szanowna Pani!
Informuję, że Śląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna (jak również pozostały izby lekarsko-weterynaryjne w kraju) prowadzą rejestr wydanych paszportów dla zwierząt towarzyszących - psów, kotów i tchórzofretek, a nie rejestr zaczipowanych psów. Z tego co wiemy nie istnieje ogólnopolska ani międzynarodowa ewidencja zaczipowanych zwierząt. Rejestr, o którym Pani pisze jest tworzony przez lekarzy weterynarii, którzy korzystają z usług tego towarzystwa (zakupują u nich mikroczipy) i wprowadzają dane do ich rejestru. Niestety towarzystwo to nie jest jedyną w Polsce rozprowadzającą mikroczipy firmą.
Odpowiadając na Pani pytanie - do Bazy P administrowanej przez Krajową Radę Lekarsko-Weterynaryjną zostały wprowadzone dane dotyczące wydanego paszportu, dane identyfikacyjne zwierzęcia i o ile wyraziła Pani na to zgodę (pisemne oświadczenie) Pani dane. Dodaję, że paszporty są wystawiane na podstawie trwałego oznakowania, czyli również na podstawie jeszcze obowiązującego tatuażu, więc nie jest to baza zaczipowanych zwierząt. Dane w Bazie P objęte są przepisami ustawy o ochronie danych osobowych.
Pozdrawiam, Magdalena Górska, biuro Śl.I.L-W."

Link to comment
Share on other sites

Jak więc zatem mam sobie zinterpretować następujące zdania??

1. Z tego co wiemy nie istnieje ogólnopolska ani międzynarodowa ewidencja zaczipowanych zwierząt.

2. Dodaję, że paszporty są wystawiane na podstawie trwałego oznakowania, czyli również na podstawie jeszcze obowiązującego tatuażu, więc nie jest to baza zaczipowanych zwierząt.

Ad 1 - Kompletna niewiedza czy co?? Bo nie wiem jak to rozumieć.
Ad 2 - Podstawą oznakowania psa rasy kundel nie jest do jasnej cholery tatuaż ale chip! Więc jeżeli nie na podstawie chipa to na jakiej wystawili paszport??

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze miala na mysli to, ze nie sa baza CHIPOW. Kobieta powiedziala jak jest - oni rejestruja paszporty, a nie kazdy paszport ma przypisanego chipa. Z kolei baza chipow ma tylko chipy a nie np. numery tatuazy. Nie wiem czy widzisz roznice? Paszporty wydaja na podstawie chipow lub tatuazy a nie tylko chipow. Jesli wydadza paszport, ktory ma chip - to te dane beda w bazie. Sama kiedys sprawdzalam. Ale to nie jest ogolnopolska baza chipowanych zwierzakow, bo przeciez nie kazdy ma paszport. A oni nie wpisuja tych bez paszportu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...