Jump to content
Dogomania

5 letnia sunia boi się weta.


Bronia

Recommended Posts

O mojej suni już tu pisałam, przypomnę tylko, że jest wzięta ze schroniska. Z nami się oswoiła, słucha nas, ale... dziś byliśmy u weterynarza i to był koszmar! Może to na skutek przeżyć ze schroniska (była pogryziona i zszywana)? U weta wpadła w panikę. Wszędzie było jej pełno, szczekała, nawet kagańca nie dała pani doktor założyć. A trzeba ją zaszczepić... Nawet we trójkę nie byliśmy w stanie jej utrzymać. Może ktoś coś poradzi, co w takiej sytuacji robić? Jak opanować psa w takiej sytuacji? Dodam, że czasem na spacerze też jakiś diabełek w nią wstępuje i ciągnie tak, że mam problemy z jej utrzymaniem. Mogę se do niej gadać, a ona mnie olewa. Rzadko się to zdarza, ale bywa. Do tego nie możemy jej nauczyć chodzić w kagańcu - ściąga go i drapie się przy tym po pysku.

Link to comment
Share on other sites

. Z nami się oswoiła, słucha nas, ale(...)

czasem na spacerze też jakiś diabełek w nią wstępuje i ciągnie tak, że mam problemy z jej utrzymaniem. Mogę se do niej gadać, a ona mnie olewa. (...) Do tego nie możemy jej nauczyć chodzić w kagańcu - ściąga go i drapie się przy tym po pysku.

No to jak to jest z tym sluchaniem... :roll:

A poza tym pies, zeby zachowywal sie u weta spokojnie musi miec calkowite zaufanie do wlasciciela, a na to trzeba sobie zapracowac.

I tu znowu, az sie chce zaproponowac ksiazke Fennellowej i slynna juz Teorie Dominacji (duuuzo jest o niej na forum), z ktora to teoria wiele osob walczy.

Ja jednak uwazam, ze jesli pies traktuje Cie jak "przewodnika stada", a do tego dolozymy jeszcze szkolenie to mamy psa idealnego i ufnego. Taki pies z wlascicielem nie powinien bac sie niczego.

A Tobie poza tym polecam powolne przyzwyczajanie psa do weta.

Pochodz sobie do lecznicy tylko po to, zeby dac tam psu smakolyka i poglaskac. Niech zacznie kojarzyc lecznice z czyms przyjemnym.

Pamietaj tylko, zeby nigdy psa nie glaskac jak zaczyna panikowac. Wtedy najlepiej odwrocic jego uwage wolajac go do siebie i nagradzajac.

Link to comment
Share on other sites

A swoja droga co to za wet. co nie potrafi

poradzic sobie z psim pacjentem ? :o :o :o

Przeciez w calej tej historii to wlasnie 'pani doktor'

byla najbardziej kompetentna osoba. :-?

P.S. co do uwag PATI, zeby psa nie glaskac kiedy sie boi calkowicie sie zgadzam. Panikujacy pies glaskany w takiej sytuacji nabiera przekonania, ze dobrze robi, osiagamy tym sposobem efekt calkowicie odwrotny do zamierzonego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zgadzam sie z Pati i Evelina, dodam jedynie maly grosik:jesli tylko Twoj pies jest "zarlokiem", to w momencie kiedy halasuje, panikuje w lecznicy wystarczy odczekac az sie troche zmeczy ignorujac jego zachowanie i wowczas sam wet powinien poczestowac Twojego awanturnika jego ulubionym przysmakiem. W przypadku naszego zarloka zawsze skutkuje,po kilku ziarnach byle czego psiego nasz zwierzak lasi sie do weta i jest anielski.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...