Jump to content
Dogomania

dieta niskobiałkowa


Nikaa

Recommended Posts

Znalazłem taki oto przepis na dietę:

Gotowany ryż , koniecznie brązowy, gdyż biały ma niewielkie wartości odżywcze - 50% całego posiłku, jarzyny takie jak pietruszka wraz z nacią, marchew, brukiew wodna do 25% porcji ( należy tu pamiętać o unikaniu ziemniaków, rzepy i innych zawierających dużo skrobi, jak i surowej kapusty i roślin strączkowych), Białe mięso takie jak kurczak lub ryby, które należy ugotować lub krótko usmażyć również do 25 % porcji. Do całości można dodać trochę oleju słonecznikowego, czosnku, otrąb i naturalnego jogurtu. Wszystko ugotowane - dokładnie wymieszać. Trzeba również pamiętać, że jest to dieta niskobiałkowa i przy dłuższym okresie stosowania należy podawać niezbędne witaminy i mikroelementy

Moze sie przyda na cos

Zyczę powrotu do zdrowia

Maciek

Link to comment
Share on other sites

dzięki :)

To nie chorobę (na szczęście) tylko na jego nadpobudliwość :wink:

Takie porcje trzeba podawać 2 razy dziennie? Czy raz? A może raz to a na drugie jakąś przekąskę, jogurt naturalny np. Co myślicie na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

To nie chorobę (na szczęście) tylko na jego nadpobudliwość :wink:

Nikaa, przepraszam, że się tak głupio pytam, ale mi umknęło: jakiego masz psa? W jakim wieku?

Czy na pewno jego napobudliwość jest wynikiem diety? Jak pies spędza czas, w jaki sposób się bawi i wykorzystuje swoją energię?

Link to comment
Share on other sites

Nikaa, przepraszam, że się tak głupio pytam, ale mi umknęło: jakiego masz psa? W jakim wieku?

Amstaf, 11 miesięcy i 10 dni :)

Czy na pewno jego napobudliwość jest wynikiem diety?

Nie wiem, chcę sprawdzić.

Jak pies spędza czas, w jaki sposób się bawi i wykorzystuje swoją energię?

Długie spacery, gonitwy za piłeczką, zabawy z innymi psami. (Niestety, towarzyszów ma tylko 2, bo jak wiadomo amstafy za delikatne nie są i nie każdy pies ma ochotę i siły żeby się z nim bawić :wink: )

Oczywiście wiem, że bullowate to bardzo energiczne, ruchliwe psy ale nawet znajome AST-y nie zachowują się tak szalenie jak mój....

Link to comment
Share on other sites

Amstaf, 11 miesięcy i 10 dni :)

Oczywiście wiem, że bullowate to bardzo energiczne, ruchliwe psy ale nawet znajome AST-y nie zachowują się tak szalenie jak mój....

Ale Twój jest w wyjątkowo energicznym wieku... ;)

Nie wiem, czy psiak w tym wieku nie straci na budowie (amstafy to przecież mięśniaki) jak zaczniesz mu podawać niskobiałkową dietę?

Może spróbuj go męczyć nie podnosząc mu adrenaliny i nie dodając energii. Np. zamiast gonienia z psami, dłuuuugi spacer, spokojny, na smyczy. Moja po kilkudziesięciu minutach biegania i 10 minutach odpoczynku ma ogromny zapał do dalszych harców. A po spokojnym spacerze, trwającym ok. 1,5 godziny- śpi przez następne dwie... co najmniej ;)

Link to comment
Share on other sites

Może spróbuj go męczyć nie podnosząc mu adrenaliny i nie dodając energii. Np. zamiast gonienia z psami, dłuuuugi spacer, spokojny, na smyczy.

Ale kiedy on aż trzęsie się za bieganiem :roll: :wink:

Nie wiem, czy psiak w tym wieku nie straci na budowie (amstafy to przecież mięśniaki) jak zaczniesz mu podawać niskobiałkową dietę?

Ale ja chcę tę dietę przeprowadzić przez parę dni, sprawdzić czy rzeczywiście jest nadpobudliwy, czy ma taki charakter...a może to hormony szaleją? :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

oczywiście ,że są karmy niskobiałkowe , zwłaszcza z linii weterynaryjnych ale takie modyfikacje karmienia trzeba skonsultować z wetem i muszą mieć uzasadnienie. Tego się nie robi ot tak bo np pies zbyt energiczny

Tym bardziej mnie w tym niepokoju o świadomośc konsekwencji takich eksperymentów utwierdza lektura tego watku - "zbijanie" energii u rozwijajacego sie jeszcze fizycznie szczeniaka przez ograniczanie podaży białka na rzecz węglowodanów ( czyli własnie najłatwiej przyswajalnego "paliwa") to jakieś zupełne nieporozumienie delikatnie mówiąc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']"zbijanie" energii u rozwijajacego sie jeszcze fizycznie szczeniaka przez ograniczanie podaży białka na rzecz węglowodanów ( czyli własnie najłatwiej przyswajalnego "paliwa") to jakieś zupełne nieporozumienie delikatnie mówiąc[/QUOTE]

Widzę, że nie tylko mi włos się zjeżył na głowie... :roll:
Takie eksperymentowanie może zaszkodzić zdrowiu i rozwojowi psa... Nie wszystkie psy są jak przez kalkę, że tamten spokojniejszy to i mój powinien, amstaffy to wulkany energii, szczególnie w tym, chyba "najgorszym" wieku. Zamiast psa głodzić, weź tyłek w troki i psa wybiegaj... Inna sprawa, że nadpobudliwość może być wynikiem złego wychowania - ciągłego "zawracania głowy" szczeniakowi, budzenia go do zabawy, nie nauczeniu go, kiedy trzeba się wyciszyć i nie szaleć...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] A ja mam jeszcze pytanko czy oprucz jedzenia gotowanego jest jakaś karma sucha którą można podawać przy Diecie Niskobiałkowej ???
[/QUOTE] Oczywiście, są karmy suche niskobiałkowe, ale, są przeciwwskazane w okresie wzrostu ( a amstafy rosną do ok 15 miesiąca życia)
Próbowałaś solidnie go wybiegać np. za pomocą ręcznej wyrzutni do piłek, i co to znaczy długie spacery w waszym wykonaniu? Dobrzena "wymęczenie" psa robi też wysiłek psychiczny, ćwiczenie posłuszeństwa, sztuczek itp.
Dobre karmy dla szczeniąt ras dużych i olbrzymich (te firm wyznających "tradycyjny" model żywienia np. Hills, Royal) i tak są stosunkowo niskobiałkowe - w granicach bezpiecznych dla rosnącego organizmu.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Muszelka mój Pedro ma 10 miesiecy i jest z ras małych :)
Diete nieskobiałkowa ma z powodu silenego stanu zapalnego pecherza (miał białko w moczu)
teraz przy ostatnim wyniku co prawda Białka nie ma ale vetka kazała uważać z białkem :(

A co z wybieganiem on jest bardzo aktywny....

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, nie spojrzałam na daty:oops:
W takim razie może renal Royala ew.urinary lub u/d ew K/d hillsa - koniecznie skonsultuj ze swoim weterynarzem którą z tych karm wybrać, bo poza zawartością białka liczy się też odczyn moczu.
Niską zawartość białka ma też większość karm dla seniorów.
Ps. To białko na pewno jest z dolnych dróg moczowych, a nie z nerek? psiak miał robione badanie krwi?
Jak będziesz robić badanie kontrolne moczu to poproś o oznaczenie w nim poziomu kreatyniny i jej stosunku do białka - to więcej mówi o funkcjonowaniu nerek niż zwykłe badanie moczu. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Muszelka']Przepraszam, nie spojrzałam na daty:oops:
W takim razie może renal Royala ew.urinary lub u/d ew K/d hillsa - koniecznie skonsultuj ze swoim weterynarzem którą z tych karm wybrać, bo poza zawartością białka liczy się też odczyn moczu.
Niską zawartość białka ma też większość karm dla seniorów.
Ps. To białko na pewno jest z dolnych dróg moczowych, a nie z nerek? psiak miał robione badanie krwi?
Jak będziesz robić badanie kontrolne moczu to poproś o oznaczenie w nim poziomu kreatyniny i jej stosunku do białka - to więcej mówi o funkcjonowaniu nerek niż zwykłe badanie moczu. pozdrawiam[/QUOTE]
Witaj
Tak psiak maiał robione badanie krwi profil nerkowy i jest wszystko w normie te białko jest od pecherza...
tzn teraz na ostatnim wyniku nie ma ale musze uwazać na białko...
karmie tak do 26% białka...
A odnaśnie karmy renal lub urinary nie jest konieczna... - tak sadzi weterynarz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...