Jump to content
Dogomania

Poodle Harlekin


Guest Reyes

Recommended Posts

  • 4 years later...

[quote name='jupiterka666']czy ktoś ma może informację gdzie można takiego maluszka kupić?
szukałam jakiejś hodowli ale na terenie polski nic nie znalazłam
Proszę o pomoc[/QUOTE]

W Polsce co najwyżej kupisz .... kundelka jakich wiele, a jak ktoś ci będzie wciskał, że ma pies jest z "papierami" to będą warte tyle co wydruk z drukarki - czyli trafisz jeszcze gorzej bo na oszusta zrzeszonego w psuedoklubie "miłośników piesków z Koziej Wólki".



Jedyne co możesz to dopytywać się w klubach Niemieckich lub Czeskich zrzeszonych przy międzynarodowych organizacjach typu niemieckiego VDH.

Link to comment
Share on other sites

ja już miałam takiego psiaka aaale , własnie był on uratowany z pseudo hodowli ( trafiłam na niego zupełnie przypadkiem nie wiedząc nawet że są łaciate pudle ;) ) no i niestety Piesek przez to że chów wsobny i nastawienie na "zarobek" miał ciężką padaczkę i jeszcze jakąś wadę genetyczną ( wet mówi że prawdopodobnie serce) przez co umarł mi w wieku troszkę ponad 2 lat ( z czego u mnie był około 8 miesięcy ).
Teraz wolałabym psa z miejsca gdzie będę miała pewność że osobniki chore i wadliwe genetycznie nie są rozmnażane. Po prostu chciałabym żeby pies żył mi długo i szczęśliwie, zupełnie nie zależy mi na rodowodzie czy też możliwości wystawiania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jupiterka666']ja już miałam takiego psiaka aaale , własnie był on uratowany z pseudo hodowli ( trafiłam na niego zupełnie przypadkiem nie wiedząc nawet że są łaciate pudle ;) ) no i niestety Piesek przez to że chów wsobny i nastawienie na "zarobek" miał ciężką padaczkę i jeszcze jakąś wadę genetyczną ( wet mówi że prawdopodobnie serce) przez co umarł mi w wieku troszkę ponad 2 lat ( z czego u mnie był około 8 miesięcy ).
Teraz wolałabym psa z miejsca gdzie będę miała pewność że osobniki chore i wadliwe genetycznie nie są rozmnażane. Po prostu chciałabym żeby pies żył mi długo i szczęśliwie, zupełnie nie zależy mi na rodowodzie czy też możliwości wystawiania.[/QUOTE]

Tylko jedno idzie w parze z drugim.
Nie wiem czemu rodowod jest traktowany jako cos zbednego za c osie niepotrzebnie placi - a to wlasnie ten rodowod daje pewnosc i mozliwosc przesledzenia badan, chorob, przodkow. Daje pewnosc ze ma sie gwarancje w 99.99 % a nie a moze sie uda ale raczej nie , Daje WIEDZE o swoim psie .

Niestety namnozylo sie obecnie pseudo organizacji rzekomo " z rodowodem" - czyli delikwent rejestruje sie w KRS i drukuje papierek na swojej drukarce - kupuje sie kundeleka za wyzsza cene z wydrukiem z domowej drukarki -( .
Uznane organizacje to organizacje zrzeszone w FCI (miedzynarodowa federacja kynologiczna) i przynalezacy do niej Zwiazek Kynologiczny, laciaki mozna juz rejestrowac jako rasy nieuznane XI grupy jezeli zakupisz psa z rodowodem organizacji wspolpracujacych z FCI a takie sa w Niemczech i Czechach. Tylko tam bezpiecznie mozna sie rozgladac za laciatym.
Sa tez w Rosji ale tam nie wiadomo na co sie trafi ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jupiterka666'][COLOR=#000000]Teraz wolałabym psa z miejsca gdzie będę miała pewność że osobniki chore i wadliwe genetycznie nie są rozmnażane.[/COLOR][/QUOTE]
No niestety - takiej pewności nigdzie nie dostaniesz. U znajomych w hodowli borderów u jednego ze szczeniąt ostatnio wykryto padaczkę... a sukę badali na o się da, repa wyszukali z linii gdzie padaczki nie ujawniała się, jechali do niego kupę kilometrów... a tu takie przykre zdarzenie... Rodowód nie daje gwarancji i trzeba o tym pamiętać! Zwłaszcza w pudlach, w których badania nie są obowiązkowe. Także patrz nie tyle na rodowód ale na hodowle, badania rodziców, postaraj się dowiedzieć jakie choroby występowały w liniach (to nie będzie łatwe) i to Ci da większą szansę na to, że tak wybrane szczenię będzie zdrowe ale gwarancji nikt Ci nie da niestety... Taka jest smutna prawda jak się bierze żywe zwierzę, nawet pomimo najszczerszych chęci i starań hodowców (a jest wielu, którzy takich starań nie podejmują niestety) i tak choroba może się pojawić :(

Link to comment
Share on other sites

Gwarancji nie można nigdy dawać 100%, bo szczeniak to żywy organizm a choroba może być zarówno genetyczna i ujawnić się może wskutek danego skojarzenia po którymś dziadku i babce dziesiątego albo dwudzietego pokolenia wstecz , albo może nastąpić mutacja genów albo przypadek - niekoniecznie z winy oraz u hodowcy.
Znałam przypadek że szczeniak chihua zszedł po około 2 msc pobytu u nabywcy (postępująca padaczka), oczywiście pierwsze - wina hodowcy, przez przypadek wyszło, że głównym powodem mógł być fakt, że na drugi czy trzeci dzień po przybyciu psa do domu dziecko wzięło sobie szczeniaczka na ręce tak nieszczęśliwie że spadł i uderzył się b. mocno w głowę . Ataki padaczki nastąpiły po tygodniu od wzięcia i nasilały się aż do uśpienia .

Tak więc można tylko minimalizować ryzyko zachorowania u szczeniąt poprzez wybór Hodowli przez duże "H" , przejrzenie przodków, rodzeństwa, wglądu w badania. W ZK na szczęście nie ma rozrodu psów bez kwalifikacji - czyli osobniki wadliwe są wyłapywane i odrzucane z hodowli.

Natomiast prawdą jest, że w pseudo rozmnaża się jak leci i co się da .... tam zdrowy szczeniak to albo się uda albo raczej nie ...

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście zdaje sobie sprawę że pies to żywe stworzenie i "gwarancji" na niego nie dostanę nigdzie ale chyba jednak w prawdziwej hodowli mamy większe szanse na wykluczenie choćby wad genetycznych a w pseudo hodowlach chów wsobny jest na porządku dziennym i każdy kto odrobinę wiedzy ma, wie że to potęguje wady.
Ja właśnie wczoraj znalazłam przez przypadek łaciate szczęnięta w Polsce i mam ogrooomne obawy. Przed podjęciem decyzji chciałabym wiedzieć w jakich warunkach żyje na co dzień mamusia piesków, w hodowli wiem że warunki są dobre a w pseudo hodowli czasem jest okropnie :(

Link to comment
Share on other sites

Podaj u kogo bo w ZK nie mamy z moich danych ( a siedzę w rasie, śledzę wszystko co mmay) ani jednego egzemplarza pudla harlekin a co dopiero mówić o hodowli.
Może to być jakiś ZPR, ZHPR albo inne cudo - czyli kundelki z papierami ...


Ale własne znalazłam na alegratce 2 ogłoszenia .... ludzie to mają bezczelność ...

O i jest jeszcze jeden rodzynek .
Pudlarze tego jeszcze nie było !!!

"Przepiękny pyszczek wpadający w kolor niebieski,[B] niebieskie oczka[/B] , pięknie układająca się fryzurka, długie nogi, krótki tułów, [B]pięknie zawinięty ogonek[/B], bardzo gęsty włos."
Prawde mówiąc jestem w szoku bo nie wiem z czym to jest nawet wymieszane, niebieskie oko (notabene wadliwe i niosące oprócz rasy husky głuchotę i ślepotę) zdarza się żadko w maltańczyku, dalmatyńczyku, bostonach ale w pudlach takiego ewenementu nie ma.

Edited by aneta
Link to comment
Share on other sites

ano właśnie chyba te same ogłoszenia mi się trafiły i tez uderzyły mnie te niebieskie oczy bo jak żyję to pudla z niebieskimi oczami nie widziałam choć na rasie tak profesjonalnie jak wy się nie znam.
Szczerze mówiąc w dalekiej przyszłości myślałam o założeniu hodowli łaciaków ( ot taka misja) ale w Polsce byłoby to strasznie utrudnione bo chyba wszystkie papiery pozwalające na rozmnażanie musiałabym zdobywać za granicą tam gdzie rasa uznana? ale w sumie co ja tam wiem, nie wiele wiem o hodowlach i wystawach. Dopytywałam koleżankę o jakieś tam podstawy więc co nieco wiem ale myślę że to o wieeele za mało. A te ogłoszenia to jak podejrzewałam od początku mieszanka pudla z czymś innym. A w ogóle zastanawiam się czy w takich miejscach jak Allegro czy tego typu portale są w ogóle sprzedawane szczenięta jakichkolwiek ras z prawdziwych hodowli? Czy Wy wystawiacie??

Link to comment
Share on other sites

Na Allegro prawdziwi Hodowcy rzadko wstawiają a dodatkowo ten portal wśród nas ma b.złe opinie, a jeżeli ktoś wstawia to z podkreśloną wersją - nie do licytacji i z prawem wyboru właściciela.
Natomiast na innych owszem wstawiamy informacyjnie, ale odzewu to z takich miejsc w sprawie kupna prawie nie ma, natomiast oprócz info jeżeli mam szczeniaki to wstawiam często wytyczne typu co to jest prawdziwa hodowla a co to stowarzyszenie KRS.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...