Jump to content
Dogomania

Dolnośląskie schronisko-nadzieja umiera ostatnia.


michelle04

Recommended Posts

...[B][COLOR=indigo]dziekuje cioci fiorsteinbock za 4 obrozki dla naszych psiakow...będą na wyjsciowki[/COLOR][/B]
[COLOR=red]oraz [/COLOR]
[B][COLOR=#ff0000]bardzo dziekuje za smyczki i obrozki mariuszowi pp:):)[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]dziekuje ze pamietasz o nas.....bardzo dziękujemy[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Moze ktos rozpozna jakiegos psa ?
[URL="http://kleinanzeigen.meinestadt.de/hannover/user/4802291#userKaz"]http://kleinanzeigen.meinestadt.de/h...802291#userKaz[/URL]
[URL="http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3Ajx9tF65uI3gJ%3Amarktplatz.haz.de%2Fknuffige-welpis-7wo-klein-45cm-werden-sie_s92704.html+0173-7601750&cd=9&hl=de&ct=clnk&gl=de&client=firefox-a&source=www.google.de"]http://webcache.googleusercontent.co...=www.google.de[/URL]
[URL="http://www.hallotiere.de/tiere/items_by_user.php?&slid=1&userid=60516&itemtypeid=1"]http://www.hallotiere.de/tiere/items...6&itemtypeid=1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Nie kojarze zadnego z psiaków. Oni je sprzedaja za 185eur? A z Polski biora za free?[/QUOTE]

ale z tego co tam jest napisane , jest to jakas organizacja,
psy zostaja odrobaczone/odpchlone/kastrowane/ zaczipowane- takze te koszzta -200euro to tak naprawde zwrot, zreszta tu biorac psa ze schroniska placi sie 200-300 euro. Znajomi wzieli dwa koty ze schronu i od kota 250 euro placili,

Link to comment
Share on other sites

Jakby w Polsce schroniska narzuciły takie ceny to już wogole adopcje stalyby w miejscu :(
Pewna pani zainteresowana adopcja psa z Azyla byla wstrzasnieta faktem, że musi zaplacic cale 30zł...
Kiedys myslalam, że moze czynnik finansowy nauczy ludzi szacunku do zwierząt - o naiwności moja ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Jakby w Polsce schroniska narzuciły takie ceny to już wogole adopcje stalyby w miejscu :(
Pewna pani zainteresowana adopcja psa z Azyla byla wstrzasnieta faktem, że musi zaplacic cale 30zł...
Kiedys myslalam, że moze czynnik finansowy nauczy ludzi szacunku do zwierząt - o naiwności moja ;)[/QUOTE]

niestety taki nasz kraj, a wlasnie ludzie chca psy za darmo, najlepiej z wyprawka, zaszczepione i jeszcze, zeby im pd drzwi dowiezc.
Ja powiem Wam , ze nie mam nic przeciwko jesli te fundacje biora psy z polski i pozniej je wyadoptowuja za te 200 euro nawet, bo czesto te psy w polsce nie mialyby szans na adopcje , albo lata siedzialyby w hoteliku za ktory ktos musialby placic.
Kilka razy juz tu wlasnie gdzies na spacerze z brunem spotkalam psy z polski i to takie pospolite delikatnie mowiac, ktore w polsce naprawde mialyby marne szanse na adopcje..

Link to comment
Share on other sites

Szczeniaki za 289 €, Brandy za 350€, Doda za 225 €...

[QUOTE]A z Polski biora za free? [/QUOTE]
No moze sypna pare € komus tam.

Moniko083, powtarzasz mantre handlarzy. Celowo ?
Wywozac 50 psow za jednym zamachem to jakie masz koszty ? Chip, etc . przeciez to sa w Polsce grosze .
A 7-tygodniowe szczeniaki, Moniko083, co na to powiesz ? ??
Nie moga nawet miec podstawowych wszystkich szczepien.
Wlasnie o tej organizacji wyczytalam :
[CENTER][B][FONT=Century Gothic][FONT=Comic Sans MS]Eines Tages, die Zwerge waren schon 4 Wochen alt, bekam meine Mutter Hunde aus Polen von [COLOR=#990000]Martina Chmielnik."Hunde in Not"[/COLOR][/FONT][/FONT][/B][/CENTER]
[CENTER][SIZE=2][B][B][FONT=Century Gothic][FONT=Comic Sans MS]Einen Welpen und 3 erwachsene Rüden....ein paar Tage später erbrach der Welpe ständig und bekam Durchfall[/FONT][/FONT][/B]![/B][/SIZE][/CENTER]
[CENTER][SIZE=2][B][B][FONT=Comic Sans MS](Wir haben 4 Impfpässe bekommen)[/FONT][/B][/B][/SIZE]
[SIZE=2][B][B][FONT=Comic Sans MS]Das Erbrochene vom Welpen wurde rosa und der Durchfall grünlich....unser TA war geschockt![/FONT][/B][/B][/SIZE][/CENTER]
[CENTER][SIZE=2][B][B][FONT=Comic Sans MS]PARVO!!!!![/FONT][/B] [B][FONT=Comic Sans MS]Ein Impfpass war doppelt und der Welpe hatte keinen!!!!![/FONT][/B][/B][/SIZE][/CENTER]
[CENTER][SIZE=2][B][B][FONT=Comic Sans MS]Nach 4 Tagen starb dann die kleine Maus...[/FONT][/B][/B][/SIZE][/CENTER]

Parvo i podrobione paszporty.

Link to comment
Share on other sites

wellington, oczywiscie , ze nie mowie o handlarzach, ktorzy biora po 50 psow, chorych szczeniakow!! co Ty mi zarzucasz??? Co bym tu robila na dogo?!

Pisze o fundacjach , ktore naprawde pomagaja psom..w sposob madry i sensowny.

Poza tym tutaj tez dookola ostrzegaja przed takimi wlasnie handlarzami z polski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']wroclawski schron wspolpracuje z nimi:
[URL]http://www.hundefreunde-ich-will-leben.de/index.html[/URL]
i naprawde ''beznadziejne'' przypadki znalazly super domy...
o takjich fundacjach pisalam.. nie o handlarzach.[/QUOTE]
Tyle, że handlarze dzialaja również w formach zoorganizowanych i jak mamy sie przed nimi ustrzec?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Dziewczyny, z moim niemieckim już ciezko, nie chce zle zrozumiec tekstu:
[B][FONT=Century Gothic][FONT=Comic Sans MS]bekam meine Mutter Hunde aus Polen von [COLOR=#990000]Martina Chmielnik."Hunde in Not"[/COLOR][/FONT][/FONT][/B]
[B]dostali od P. Martiny[/B]?[/QUOTE]

tak.dobrze zrozumialas

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']wellington, oczywiscie , ze nie mowie o handlarzach, ktorzy biora po 50 psow, chorych szczeniakow!! co Ty mi zarzucasz??? Co bym tu robila na dogo?!

Pisze o fundacjach , ktore naprawde pomagaja psom..w sposob madry i sensowny.

Poza tym tutaj tez dookola ostrzegaja przed takimi wlasnie handlarzami z polski.[/QUOTE]

Ja Ci niczego nie zarzucam, a handlarzy na dogo jest multum. Nie wiedzialas o tym ?
Chodzi o to ze probujesz tlumaczyc handlarzy piszac o nakladach ktore musza poniesc, a to akurat jest bzdura. Jeslibys w.w. linki przeczytala dokladnie wiedzialabys o jaka fundacje chodzi i wiedzialabys tez skad biora psy. Dlatego te linki TUTAJ umiescilam a nie na watku berdyczowskim.

A o fundacjach ktore wedlug Ciebie [QUOTE]naprawde pomagaja psom..w sposob madry i sensowny.

[/QUOTE]
to ja jak dlugo zyje jeszcze nie slyszalam.
Ostrzegaja, piszesz, przed handlarzami polskiemi ?
I bardzo dobrze !
A przed niemieckiemi nie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Ja Ci niczego nie zarzucam, a handlarzy na dogo jest multum. Nie wiedzialas o tym ?
Chodzi o to ze probujesz tlumaczyc handlarzy piszac o nakladach ktore musza poniesc, a to akurat jest bzdura. Jeslibys w.w. linki przeczytala dokladnie wiedzialabys o jaka fundacje chodzi i wiedzialabys tez skad biora psy. Dlatego te linki TUTAJ umiescilam a nie na watku berdyczowskim.

A o fundacjach ktore wedlug Ciebie
to ja jak dlugo zyje jeszcze nie slyszalam.
Ostrzegaja, piszesz, przed handlarzami polskiemi ?
I bardzo dobrze !
A przed niemieckiemi nie ?[/QUOTE]

nie wiem , nie jestem detektywem..
i nie jestem widocznie tak obyta w temacie jak Ty, nigdy sie tym problemem doglebnie nie interesowalam,
Jedyna znana mi fundacja to ta, ktorej link wstawilam wyzej, i wydaja sie byc w porzadku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']...
nic dodac, nic ując.... Gdzie juz widzialam informacje nt. p. Martiny i Fundacji.[/QUOTE]


to co, pozostalo ostrzegac przed ta osoba schroniska ..dt.. hotele..
Ja pierwszy raz np o niej slysze a zapewne teraz juz sobie zapamietam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika083']nie wiem , nie jestem detektywem..
i nie jestem widocznie tak obyta w temacie jak Ty, nigdy sie tym problemem doglebnie nie interesowalam,
Jedyna znana mi fundacja to ta, ktorej link wstawilam wyzej, i wydaja sie byc w porzadku.[/QUOTE]

W takim razie najwyzszy czas moze sie tym tematem zainteresowac doglebnie :)
Fundacja [B]wydaje[/B] sie byc w porzadku.
Wydaje !
O to chodzi wlasnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']W takim razie najwyzszy czas moze sie tym tematem zainteresowac doglebnie :)
Fundacja [B]wydaje[/B] sie byc w porzadku.
Wydaje !
O to chodzi wlasnie.[/QUOTE]

no powinny sie tym zainteresowac osoby wspolpracujace z takimi fundacjami, tudziez handlarzami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Dziewczyny, z moim niemieckim już ciezko, nie chce zle zrozumiec tekstu:
[B][FONT=Century Gothic][FONT=Comic Sans MS]bekam meine Mutter Hunde aus Polen von [COLOR=#990000]Martina Chmielnik."Hunde in Not"[/COLOR][/FONT][/FONT][/B]
dostali od P. Martiny?[/QUOTE]
tak od Martiny Chmielnik
tam mioch psaikow nie ma.
....ale przeciez ta pani masowo zabiera z Lubina,Walbrzycha itd.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...