Jump to content
Dogomania

Myśliwy zabił mi psa


sagaj

Recommended Posts

[B]Kida [/B]- pewne porównanie można zrobić - i zabójca i gwałciciel i także myśliwy czerpie przyjemność z tego,co robi.
Kanada zniosła nam wizy i już sie myśliwi cieszą,że będą sobie mogli polować na zwierzęta które u nas są pod ochroną - już się niektórzy chwalą że maja w Kanadzie po 25 wilków na rozkładzie - dlaczego to robią jak nie dla przyjemności,dla chęci przeżycia ekscytującej przygody? - bo przecież nie jadą tam pomagać w ochronie Kanadyjskiej przyrody.
Na pewno nie oglądalibyśmy lisów zagryzających bażanty na ulicy,bo gdyby nie myśliwi to bażantów nie było bu raczej w Polsce - jest to obcy gatunek sprowadzony tylko na użytek myśliwych.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='MARS']Czytaliśmy, czytaliśmy.
Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre równiejsze :cool1:[/QUOTE]

tak to mnie rozwaliło, świetna ksiązka, szczególnie początek bo końcówka wydaje mi sie że bardziej pod polityke podchodzi ;)

Kida moze nie robią tego samego i np. myśliwemu zabicie człowieka nie sprawi przyjemności ale jego praca jest dla niego hobby czy sportem (może nie dla wszystkich ale dla wiekszości)

tych mysliwych których stać, jadą na polowanie zagranice by zabijac wilki czy niedzwiedzie, niekótxy nawet do afryki by tam zwierzeta sie zabardzo nie namnożyły bo przeciez antylopy sa takie groźne i trzeba regulować ich liczebnośc :shake: ci myśliwi (no i ci którym marzy sie taki wyjazd) spokojnie mogą być porównywani do "Gwałcicieli (..) zabójców" bo zabijanie sprawia im radość i.. nie wiem napawa dumom? nie wiem co kieruje człowiekiem który z przyjemnością zabija

Link to comment
Share on other sites

[quote name='renia3399']tak to mnie rozwaliło, świetna ksiązka, szczególnie początek bo końcówka wydaje mi sie że [B]bardziej pod polityke[/B] podchodzi ;)
[/quote]

Ale, jak ktoś napisał w wątku - sędzia, prokurator, [B]poseł[/B]..., to myśliwi, więc właściwie jesteśmy w temacie...:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']Ale, jak ktoś napisał w wątku - sędzia, prokurator, [B]poseł[/B]..., to myśliwi, więc właściwie jesteśmy w temacie...:hmmmm:[/QUOTE]

znaczy nie o to mi chodziło, ogólnie o ksiązke i jej przesłanie ;)

a co do tego kto zostaje myśliwym, to czesto własnie ci wyżej postawieni, kase mają wiec co im tam, a mogą sie odstresować na polowaniu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Hehe, a mi się przypomniał czytając to taki cytat:
[I]"[B]To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!"[/B][/I][/quote]
Każdy pijak to złodziej- falsz ->
Niektórzy pijacy to złodzieje- prawda ->
Każdy myśliwy to gwałciciel,oszust,zboczeniec, zabójca- fałsz ->
Niektórzy myśliwi to gwałciciele, oszuści,zboczeńcy, zabójcy- prawda???

Mars wypisz się z PZŁ ! Chyba nie chcesz przebywać w takim towarzystwie?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']Ale, jak ktoś napisał w wątku - sędzia, prokurator, [B]poseł[/B]..., to myśliwi, więc właściwie jesteśmy w temacie...:hmmmm:[/quote]

...układu??? Może rzeczywiście ten poszukiwany długo układ po polach i lasach się chowa.:cool3: Mówiąc serio to polowanie zawsze było ,,sportem" ekskluzywnym. Pewnego rodzaju przywilejem. Teraz się zdemokratyzowało. Można się jednak domyślić, ze wśród myśliwych jest sporo osób wpływowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Każdy pijak to złodziej- falsz ->
Niektórzy pijacy to złodzieje- prawda ->
Każdy myśliwy to gwałciciel,oszust,zboczeniec, zabójca- fałsz ->
Niektórzy myśliwi to gwałciciele, oszuści,zboczeńcy, zabójcy- prawda???

Mars wypisz się z PZŁ ! Chyba nie chcesz przebywać w takim towarzystwie?:diabloti:[/quote]

Każdy Polak to złodziej - fałsz ->
Niektórzy Polacy to złodzieje - prawda ->
Każdy Polak to leń - fałsz ->
Niektórzy Polacy to lenie - prawda ->
Każdy Polak to rasista - fałsz ->
Niektórzy Polacy to rasiści - prawda ->
Każdy Polak to kombinator -fałsz ->
Niektórzy Polacy to kombinatorzy ->
Każdy Polak to złodziej, leń, rasista, kombinator - fałsz ->
Niektórzy Polacy to złodzieje, lenie, rasiści, kombinatorzy - prawda ->

To co - występujemy o wyrażenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego...?:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chandler']Każdy Polak to złodziej - fałsz ->
Niektórzy Polacy to złodzieje - prawda ->
Każdy Polak to leń - fałsz ->
Niektórzy Polacy to lenie - prawda ->
Każdy Polak to rasista - fałsz ->
Niektórzy Polacy to rasiści - prawda ->
Każdy Polak to kombinator -fałsz ->
Niektórzy Polacy to kombinatorzy ->
Każdy Polak to złodziej, leń, rasista, kombinator - fałsz ->
Niektórzy Polacy to złodzieje, lenie, rasiści, kombinatorzy - prawda ->

To co - występujemy o wyrażenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego...?:diabloti:[/quote]

Aaaa !!! To już wiem dlaczego tyle osób stąd wyjechało :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='renia3399']a co do tego kto zostaje myśliwym, to czesto własnie ci wyżej postawieni, kase mają wiec co im tam, a mogą sie odstresować na polowaniu...[/quote]
No cóż, tu akurat raczej racji nie masz. Na naszym terenie działa koło łowieckie. Znam tam każdego. Nikt z nich nie jest ,,wyżej postawiony".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis'][B]Kida [/B]- pewne porównanie można zrobić - i zabójca i gwałciciel i także myśliwy czerpie przyjemność z tego,co robi.
Kanada zniosła nam wizy i już sie myśliwi cieszą,że będą sobie mogli polować na zwierzęta które u nas są pod ochroną
[B]Myśliwi się cieszą, myśliwi są be, myśliwi tylko zabijają zwierzaki, myśliwi kochają zabijać...ta. A psy kochają zagryzać. Tyle. STEREOTYP. Niektórzy się chwalą, niektórzy nie. Różni są ludzie, którzy są myślywimi.[/B] Na pewno nie oglądalibyśmy lisów zagryzających bażanty na ulicy,bo gdyby nie myśliwi to bażantów nie było bu raczej w Polsce - jest to obcy gatunek sprowadzony tylko na użytek myśliwych.
[B]Czy aby na pewno tylko na użytek myśliwych? :razz:[/B][/quote]
...........

Link to comment
Share on other sites

Fakt,nie każdy myśliwy reprezentuje wyższe i wpływowe sfery,ale mimo to takich myśliwych jest wielu: policjanci,wojskowi,sędziowie,politycy,księża...
Obecnie coraz więcej myśliwych jest wśród studentów,mam nadzieję że nie jest to jakiś nowy trend.

[QUOTE][B]Czy aby na pewno tylko na użytek myśliwych?[/B][/QUOTE]

Raczej tak - bażant jest gatunkiem sprowadzonym przez myśliwych i dla myśliwych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kida i Olo']No cóż, tu akurat raczej racji nie masz. Na naszym terenie działa koło łowieckie. Znam tam każdego. Nikt z nich nie jest ,,wyżej postawiony".[/QUOTE]

ale czesto ci co mają wpływy są myśliwymi co nie wyklucza są do PZŁ należa też inni ludzie. :cool3:
są tereny gdzie nie ma tych wpływowych, ale ci myśliwymi są też ci wyżej postawieni. wymienieni wcześniej, ci co mają wpływy a nawet czesto decydują o ważnych sprawach

Link to comment
Share on other sites

[quote=werty>;9627691]Artykuł o zastrzeleniu łosi i psów:

[URL]http://www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=artykul&id=6348[/URL][/quote]

..pogratulowac mysliwym wprawnego oka!!!
Az dziw bierze,ze do tej pory krowy na lace nie padaja od strzalow "mysliwych",tez maja rogi.Pomylenie z jeleniem bylo by uzasadnione..Latwiej o zby.Wolowina wciaz w cenie..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Stare odgrzewane kotlety z tymi łosiami. [B]Sprawa już dawno się zakończyła wywaleniem ich z PZŁ[/B][/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]hehehe [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]... i od tej pory zapewne „kłusują już legalnie” i bezkarnie :evil_lol: .[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Wypisz wymaluj sytuacja jak w obrzynaniu psom ogonów.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Inspekcja ścigała wetów - obcinaczy ale jakoś tak wolno. Bardzo wolno, bo od 1997 roku nie doścignęła nikogo. Jednak robił się szum wokoło tej sprawy. Wtedy ktoś w wiadomym ministerstwie wpadł na rewelacyjny pomysł i podpuścił ówczesnego sekretarza stanu tak, że ten bezmyślnie i bezprawnie, jednym podpisem wywalił przepis będący podstawą ścigania - poza podstawę ścigania :mad:.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Podsumowanie:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]1. Wszyscy robią dokładnie to co robili przed,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]2. Oficjalnie nie trzeba już nikogo gonić,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]3. ZDECYDOWANIE POPRAWIŁA SIĘ STATYSTYKA:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]-PZŁ[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]-Inspekcji Weterynaryjnej[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]-Policji.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]A żyć trzeba :mad: .[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]hehehe [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]... i od tej pory zapewne „kłusują już legalnie” i bezkarnie :evil_lol: .[/FONT][/COLOR]
[/quote]

Conajwyżej sobie sidełka mogą założyc bo broń mają odebraną. Nie można miec broni myśliwskiej nie będąc w PZŁ

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Stare odgrzewane kotlety z tymi łosiami. Sprawa już dawno się zakończyła wywaleniem ich z PZŁ[/quote]


Ale ilu jeszcze jest tego typu "powielaczy"? Jak widać na tym wątku, a i nie tylko na tym forum (przeglądałem kilka innych typowo leśno-myśliwskich) i dużo jest spraw związanych z zastrzeleniem psów, nielegalnym odstrzałem zwierzyny, czy wręcz postrzeleniem lub zastrzeleniem człowieka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Każdy pijak to złodziej- falsz ->
Niektórzy pijacy to złodzieje- prawda ->
Każdy myśliwy to gwałciciel,oszust,zboczeniec, zabójca- fałsz ->
Niektórzy myśliwi to gwałciciele, oszuści,zboczeńcy, zabójcy- prawda???

Mars wypisz się z PZŁ ! Chyba nie chcesz przebywać w takim towarzystwie?:diabloti:[/quote]

Każdy właściciel psa łamie prawo -> fałsz
Zbyt wielu właścicieli psów łamie prawo - > prawda
Każdy myśliwy łamie prawo -> fałsz
Zbyt wielu myśliwych łamie prawo -> prawda

Czy w związku z powyższym, tak jak zakazać myślistwa, zakazać posiadania psów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Conajwyżej sobie sidełka mogą założyc bo broń mają odebraną. Nie można miec broni myśliwskiej nie będąc w PZŁ[/quote]
ale wiatrówkę może kupić każdy i strzelać do czego tylko chce. :angryy:
ostatnio spotkałam kilku takich podających sie za myśliwych i jeszcze próbują zastraszyć psiarzy chodzących po łąkach. :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Masz rację, wiatrówkę może kupić każdy :angryy:, nie tylko myśliwy lub były myśliwy.

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=O7SOSDA4c5U[/URL]

[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=ggxSx5ttkCA[/URL][/quote]
Czasem sama mam ochotę kupić sobie wiatrówkę i powystrzelać takich ludzi. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...