Jump to content
Dogomania

jak oduczyć psa skakania po sobie? :)


requiem.

Recommended Posts

Wybacz ale mi to ułatwia rozbicie głowy o beton.
Wiesz co nie mam już jak to zrobić. Mam nadzieję że pojmuje, bo już nie mam siły. Skacze a powtarzam sie; [B]jest dużym psem.[/B]
No więc tak, próbuję mu wpoić: że jak skacze to mówię siad jak nie pojmuje to odpycham go nie patrzę i nie głaskam. Jak się uspokoi i nie skoczy jak będe już do niego odwrócona to głaskam nagradzam ? co myślicie? troszkę działa ale wiecie .. aż wstryd mi się przyznać ale on ćwiczy krycie na mojej kolezance która pomaga mi go wychować :oops: ale to już o kolezance w innej historii :oops:

Link to comment
Share on other sites

też miałam taki problem z moim psiakiem...
jest u mnie dopiero 2 i pół tygodnia
na początku skakał jak wściekły
a że niestety nie był nauczony żadnych komend ( adopcja ze schroniska + nieznany wcześniejszy los, bo był znaleziony ) to miałam nie mały problem
na początku robiłam tak jak pisaliście - odwracałam się plecami
no ale ileż można się kręcić w kółko?
pies jest szybszy - zawsze znajdzie rozwiązanie
i stało się to męczące
zaczęłam uczyć psa komend "siad" i "daj łapę"
jeśli czegoś nie chciałam żeby robił była komenda "nie"

z czasem zaczęłam robić tak, że jak tylko chciał na mnie skoczyć to mówiłam "nie" i odsuwałam się od niego, czasami jak skoczył dostał lekkiego klapsa, kazałam mu usiąść i mówiłam za każdym razem "nie-wolno"
no i właśnie na takiej zasadzie pies się uspokoił
jak wchodzę do domu - cieszy się
od razu dostaje komendę "siad" i "daj łapę" po ich wykonaniu zostaje nagrodzony pogłaskaniem
później zaczyna się cieszyć i witać skacząc ALE JUŻ NIE NA MNIE ALE OBOK MNIE...
skacze po prostu w górę
ale dalej słyszy słowo "nie"

w taki sposób Fado oduczył się skakać na osoby, które wita
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Oj dziękuję też mi pomogliście. My odnosimy (choć powolne) sukcesy. Kiedy się powie nie to nie skacze. Za każdym razem kiedy skoczy zostawiam go samego aż się uspokoi: nie-skacz! (wchodzedo pomieszczenia np. 5 min) jeżeli skoczył znowy to: Nie skacz!! (wchodze na 10 min) i tak aż się nie uspokoi.
[B]Monic[/B] masz racje bo ile można kręcić sie w kółko a poza tym pies jest szybszy i zgrabniejszy od nas, Poza tym jeżeli nawet się kręciłam to on mnie zaczepiał i chwytał za nogawke.
A z podaj łapę to jest masakra (była tak jakby bo nadal TROSZKĘ za bardzo wydziwia z tymi łapkami) dałam komende siad! potem daj łapę! kiedy dałam smakołyk i wstałam (bo klękam jak daję komede daj łapę!) to on na mnie skoczył. I znowu musiałam wchodzić do jakiegoś pomeszczenia aż się nie uspokoi i tak w koło. Dziękuje za wszelkie pomoce i jak znowu bedzie jakaś katastrofa to bedę się zgłaszać
Pozdrawiam [B]cocker[/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]cocker [/B]wiesz, jeśli skacze na Ciebie po komendzie "daj łapę" to może na razie przestań ją stosować, niech psiak przyzwyczai się wpierw do tego, że nie może skakać.
Niech się uspokoi, nacieszy Tobą, że wróciłaś.

U mnie to wygląda tak:
wchodzę do domku, Fado biegnie w moją stronę i mówię do niego "dzień dobry"
i od razu wysuwam do niego rękę, żeby go pogłaskać, jeśli tylko zauważę, że chce skoczyć mówię "nie-skacz" "nie-wolno"
i powtarzam to parę razy aż psiak zrozumie i nie skoczy, rozbieram się spokojnie w między czasie powtarzając "sie-skacz" "nie-wolno"
później jest komenda "siad" i "daj łapę"
jeśli wykona ją poprawnie zostaje nagrodzony pogłaskaniem i ciepłym głosem "dobrze".

mówię Ci w moim przypadku odniosło to 99% skuteczności a psiaka mam dopiero 2 i pół tyg
więc jak na taki okres to i tak rewelacja :)

Pozdrawiam i życzę wytrwałości

Link to comment
Share on other sites

Wiem narazie jej nie stosuje, ale u mnie to BYŁO tak:
Siad! - wykonał głaskam i mówię - Dobry piesek, ślicznie
Daj łapkę! - wykonał no to muszę dać mu cześć ale: skoczył zanim mu dałam.
i to BYŁY nasze ćwiczenia - teraz troszkę sie lepiej sprawuje - mnie się (nie wiem jak to powiedzieć) boi, to znaczy boi się na mnie skakać ale problem jest z koleżanką bo on ... skacze na nią i ćwiczy na niej krycie .... unicestwaim to i razem z koleżanką wchodzimy do pomieszczenia albo odciągam go (delikatnie oczywiscie!) i mówię nie wolno Delios nie wolno!! brzydki pies! - nie skutkuje ....
Teraz z tym mamy problem, ale myślę, że "izolacja" od koleżanki nic nie pomoże a tym bardziej - zaszkodzi ... nie wiem już co z tym robić. Proszę o pomoc

Pozdrawiam miłych walentines day :)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem niepotrzebnie prosisz psa o podanie łapy. "Siad" wycisza psa, z kolei podawanie łapy to jak forma zachęty do zabawy. Jeśli przy pochwale z głaskaniem pies skacze, nie głaszcz go, tylko pochwal słowami, rzuć smakołyk.

Co do krycia koleżanki - odciąganie niewiele da. Spróbuj użyć spryskiwacza z wodą (takiego do kwiatów np.) i pochwal psa od razu gdy przestanie, rzuć mu zabawkę, żeby zajął się czymś innym.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam ten sam problem z moim Kamciem (a raczej mam bo ciągle to cwiczymy), na szczescie jest mały i zadne zagrozenie mi z tego powodu nie groziło oprucz brudnych i obłoconych spodni...
Wybrałam podobną metodę do wczesniej opisanych , gdy pies skacze to go odpycham i ignoruje mówiąc jednoczesnie "nie skacz" . Kamel skapował o co chodzi, przysiada (to wulkan energii , niby przysiada ale cały tyłeczek z ogonem lata w prawo i w lewo trąc o ziemie heh :) i gapi co bedzie :loveu:. Czasami zdarza mu sie jednak gdy jest bardzo rozbawiony Naskakiwac na mnie ... mam jednak nadzieje ze w koncu sobie z tym poradze :p

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy to tu pasuje ale mam jeszcze problem z troche innym skakaniem...
kąkretnie na drzwi wejsciowe do domu , psiaki gdy tylko poczuja ze kros jest w domu to skacza , brudząc i niszczac szybe od drzwi no i je same . Mam nadzieje ze mozna sie jakos z tym uporac ... inaczej dalej bedze latac ze scierka .

Jak był gdzies jakis podobny wątek to prosze mnie naprowadzic... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...