Jump to content
Dogomania

Próbki zapachowe


EdiKris

Recommended Posts

Pozwolisz kolego ze na Twój priv odpowiem na ogólnym. Jesli nie jestes funkcjiuszem, ale dzialasz w OSP , a jest takie zapotrzebowanie na psa do wyszukiwania zwłok na lądzie i wodzie , to Straz pozarna moze dojsc do porozumienia z centrum szkolenia policji w legionowie gdzie podlega nasz zakład. Ktos poprostu musi za to zapłacic. najblizszy kurs zaczyna sie w maju. to mała grupa 4- 5 osób. zapomnij o szkolniu na własną ręke. Nie problem zepsuc psa i nauczyc głupot.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 months later...

[quote name='EdiKris']Poszukuję informacji na temat próbek zapachowych wykorzystywanych przy szkoleniu psów do wykrywania zwłok.

Czy ktoś z branży mógłby mi pomóc?

ps.kostnica odpada z wiadomych względów[/QUOTE]

Nie wiem czy zrozumiałam twoje pytanie... ale to można samemu "wyprodukować". Pozbieraj od danej osoby włosy, paznokcie skórkę od manikure i sfermentuj przez kilka tygodni z pleśnią i z zgnilizną.

Dorra

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko dla wiadomosci- psy szkolone na poszukiwanie zywych osob zaginionych alertuja na ciala osob zmarlych pomiedzy 24 do 4 dni- 3 psy udowodnily to w terenie. Jeden pies wskazal ukryte cialo po miesiacu od smierci- nie byl to czysty alert- ale wskazanie miejsca dokladne.

Psy nie uczone na psy poszukujace cial. Szkolone do podejmowania kazdej sciezki zapachowej osoby znajdujacej sie na danym terenie.


zobaczymy co wyniknie dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EdiKris']Poszukuję informacji na temat próbek zapachowych wykorzystywanych przy szkoleniu psów do wykrywania zwłok.

Czy ktoś z branży mógłby mi pomóc?

ps.kostnica odpada z wiadomych względów[/QUOTE]


Jakich informacji szukasz?

Tu w Szewecji ćwiczymy na początkach tresury... tak jak już napisałam... na wyprodukowynych przez samych nas próbkach zapachowych.

Po certyfikacji... albo tuż przed samą certifikacją... następuje współpraca z Policją i dużymi klinikami lekarskimi z możliwością otrzymania np tkanek, krwi itp jako próbki zapachowe.

Dorra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...