Jump to content
Dogomania

"a nie mówiłam" - pies sam w domu


asia40

Recommended Posts

Chciałam nieśmiało zapytać czy wasze psy zostają same w domu? :roll:

Kocham April i może zjeść mi najlepsze buty ale moja rodzina najbliższa zaczyna się denerwować :agrue:

Ma 4 miesiące, zostawiam jej różne smakołyki-gryzaki kiedy wychodze do pracy, ale woli coś osobistego pogryść, jest sama przez 3-4 godziny i jest mądra wie, że wrócimy do niej - protestuje czy nudzi się?

Teraz leży u mnie w pracy pod biurkiem :lol:

:angel: :angel: :angel: :angel: :angel: :angel: :angel: :angel: Oprócz inwektyw poprosze o jakiś pomysł.

Link to comment
Share on other sites

Nie znam sie na rasie Husky, więc nie chcę tu zbyt wiele filozofować.

Słysze tylko od czasu do czasu, że ta rasa swój charakter ma...

Spróbuj powoli przyzwyczajać April do bycia samej w domu. Najpierw wyjdź na 5 minut z domu, wróc i absolutnie nie witaj sie z nią, nie rób rabanu z tego, że wróciłąś, nawet gdyby psiak to zauważył. Przy wychodzeniu zostaw wszystko tak jak było, gdy byłyście razem.

Potem wyjdź za jakiś czas na 20 minut, 30 itd. Jak wracasz to wchodź do domu jakby nic się nie stało, wyszłaś, ale to przecież nie żadne halo.

Jak nauczysz ją zostawać w domu samą, a ona zauważy, że wychodzisz i będzie chciała wyjść z Tobą to każ jej położyć się na własnym posłaniu, a nie wychodź z domu wręcz uciekając i zatrzymując psinę w drzwiach.

Nie lituj się wtedy nad nią, nie biadol, nie ciesz się zaraz po przyjściu, bo ona wyczuje, że to coś strasznego było, bo pancia się nad psiakiem lituje.

Oczywiście podczas prób lepiej zabezpiecz sobie drzwi przed odrapaniem itd. itd.

Ja nie miałam tego problemu, bo Fifi przyszła do nas ze schroniska i była nuczona siedzieć sama wiele godzin. Obecnie my wychodzimy do pracy i nie ma nas 9 godzin, a ona się wtedy może w końcu w spokoju wyspać i nikt jej nie zajmuje jej kanapy :)

Musisz mieć też na uwadze to, aby psiak czuł, że to jest jego dom. Psiak moich rodziców bez problemu zostaje w domu, ale jak był przez tydzień u nas to wył przeokropnie, bo to nie był jego dom i nie czuł się w nim bezpiecznie.

Myślę, że nie powinnaś mieć jakiś niepowodzeń jeśli się dobrze przyłożysz do treningów.

ŻYCZYMY POWODZENIA!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Viki zostawal sam w domu od szczeniaka. Nauczyl sie spac.

TV nie oglada. Widocznie programy mniej ciekawe.

Nawet jak w tygodniu ktos zostaje przed poludniem, to on i tak

spi, co najwyzej lypiac czasami okiem.

Ale ulubionym jego zajeciem jest Reality TV , czyli pozieranie

na dwor poprzez drzwi balkonowe.

Link to comment
Share on other sites

U mnie Darma oglądała często taka kreskówke na HBO. To była krótka historia czarnej mrówki... Teraz zainteresowała się piłką nożną.

A tak a propos tematu.

Ja poradze tak. Absolutnie nie dawać przed wyjściem psu zabawek, smakołyków, itp. rzeczy!!! Takie zachowanie pies odbiera jako element swojej dominacji!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...