Jump to content
Dogomania

Nowy domownik owczarek niemiecki :)


snufki

Recommended Posts

Witam! Ja w przeciewieństwie do wszystkich chyba osób z tej części forum nie posiadam owczarka, ale mój chłopak zawsze o takim psie marzył, więc być może juz niedługo będzie nowy domownik. Przedtem jednak chciałabym wiedzieć czy możemy takiemu psiakowi zapewnić odpowiednie warunki, a co się z tym wiąże mam do was czyli ludzi, którzy juz te psiaki mają prosbę czy moglibyście napiać ile taki psiak potrzebuje miejsca w domu ( bo że dużo to wiadomo :lol:), jak dogaduje sie z innymi zwierzakami ( my mamy fretki), ile dziennego spaceru,żeby naparwde sie wybiegał ile trzeba, a nie tylko wyszedł na siusiu, ile wydajecie miesiecznie na jedzonko i czy kupujecie gotowe karmy nie wiem np. Royala czy sami przygotowujecie psiakowi coś w domu, a jeżeli tak to co? Mam tez dodstkowe pytanie, ale dla mnie bardzo istotne czy macie jakis problem z zabieraniem psiaka ze sobą na wakacje, tzn. jak znosza podróże:) ? Z góry bardzo dziękuje za informacje i pozdrwaim wszystkich :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='snufki'] czy moglibyście napiać ile taki psiak potrzebuje miejsca w domu ( bo że dużo to wiadomo :lol:), [/quote]
Nie tak znow wiele - dobrze, jesli podlogi wylozone sa wykladzina dywanowa niz kafelkami czy panelami - pies mniej uraza stawy, zwlaszcza w okresie intensywnego wzrostu.

[quote name='snufki']jak dogaduje sie z innymi zwierzakami ( my mamy fretki),
[/quote]
Nie mam osobistych doswiadczen, ale bardziej zastanawialabym sie, jak fretki przyjma psa , bo malucha bedzie mozna od razu wlasciwie "ustawic".
[quote name='snufki']
ile dziennego spaceru,żeby naparwde sie wybiegał ile trzeba, a nie tylko wyszedł na siusiu,
[/quote]
dwie godziny dziennie wystarcza, dobrze jesli czesc tego czasu poswieca sie na szkolenie.
[quote name='snufki']
ile wydajecie miesiecznie na jedzonko i czy kupujecie gotowe karmy nie wiem np. Royala
[/quote]
Nasz pies przez lata jadl wylacznie suche, u nas royal sie nie sprawdzil, najlepsze byly hills i purina pro plan. Cena sklepowa tych karm to chyba ok 200-230 zł/12 kg. taki worek wystarcza na +-miesiac. Oprocz tego sa jeszcze rozne dodatki, ciastka psie, smakolyki itp. Obecnie ze wzgledu na stan zdrowia psa pichce mu zarcie -miesko, warzywa i wypelniacz - platki owsiane, kukurydziane lub rozgotowany ryz. Nie liczylam, ile to kosztuje, ale chyba znacznie wiecej, niz suche jedzenie

[quote name='snufki']czy sami przygotowujecie psiakowi coś w domu, a jeżeli tak to co? Mam tez dodstkowe pytanie, ale dla mnie bardzo istotne czy macie jakis problem z zabieraniem psiaka ze sobą na wakacje, tzn. jak znosza podróże:) ? Z góry bardzo dziękuje za informacje i pozdrwaim wszystkich :)[/quote]
To, czy pies dobrze znosi podroze, czy nie, to sprawa indywidulna. Moj znosi dobrze, ale sa takie, co bardzo choruja. Poza tym nie ma problemow, coraz wiecej osrodkow i kwater przyjmuje z psami. Problem stanowia tereny parkow narodowych - psy -poza Sudetami- maja zakaz wstepu na te tereny.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak Basia napsiala.. miejsca tyle zeby sie wygodnie wylozyl;) podlogi nie sliskie.. moj ON nie radzil sobie zbyt super na panelach jak w gosciach bylismy;p w domu mam kafle ale nie sliskie, pcv, dywany, parkiety.., co do spacerow tez zgadzam sie z Basia 2 godz biegania "wymieszanego" z zabawa-skzoleniem jest ok plus dodatkowe krotkie spacerki.. ale to juz gdy psiak starszy bedzie.. bo maluchowi takiej dawki ruchu lepiej nie dozowac;) ja akrmie psa sucha karma.. rozna.. zaczynajac od Brita, konczac na Purinie Pro Plan, Proformance jets fajna, Acana tez i Pro Plan wlasnie.. w sklepach internetowych te 3 karmy w zaleznosci od wersji sa w cenach od 130-190 zl
z fretka psiak sie dogada.. moj maly po porannym wyjsicu na si lezal i szczekal do szczura;p z tymze szcurem sie zaprzyjaznil z wiekiem fajnie: teraz tez mam szczura ale jzu nieosowojonego dobrze.. i ten z kolei nie ejst super nastawiony do moich psow- moja wina w duzej mierze... z fretka tez ja mialam doczynienia i moja mala psica.. i sie abwic potrafily razem jak i Alfa ze szczurkiem poprzednim tez;) nawet jakis zcas temu bedac na chwile u znajomych moj jzu dorosly ON zapoznal sie ze swietnym miniaturowym kroliczkiem:D co do podrozy autem.. moj osobisice uwielbia od malego;/ jakis dziwny;p jak widzi kluczyki od auta w mojej rece to moge go wypuscix z domu/podworka a on na slepo bnedzie biegl do garazu czy do auta (w zaleznosci gdzie auto jest) niezaleznie od tego co sie wokol bedzie dzialo;p na wakacje z psem mozna ejzdzic.. jesli chdozi o jakies miejsca to wczesniej trzeba poszukac.. napewno sa problemy z wakacjami latem nad morzem.. psy maja zaakaz wejscia na plaze...

Link to comment
Share on other sites

Mieszkanko może być każde:cool3:.Pies w mieszaniu ma odpoczywac:)
Moja sucz bardzo kocha naszego królika:loveu:.królik w domu był pierwszy,wiec nie było problemu.Ale oczywiscie została nauczona,że królik jest tylko do lizania a nie do splaszczania łapa.:diabloti:
Co do podrózy-Aicha lubi jeźdić autem czy autobusem.Ale do wszystkiego była przyzwycajana od szczeniola.Auto musiała polubić,bo pół nocy wracaliśmy z hodowli.:p
A na wakacje ciągle jeździmy w to sao miejsce na wieś nad jezioro,wiec nie mamy problemu.Koleżanka ze swoim Onem jeździ nad morze i też znajduje kilka miejsc gdzie przyjmują z psami.Tym bym sie nie martwiła.
A karma?Na początku karmić najlepiej tym co hodowca.Potem stopniowo zmieniać karme żeby maluszek nie dostał rozstroju żołądka.Jaka karma?Każdy pies inaczej toleruje rożne karmy.Moja na przykład po pro planie miała mocne rozwolnienie.A dobrze przyswaja nutre nuggets.:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...