Jump to content
Dogomania

Jak mogę zostać Młodym Prezenterem?


psiorka111

Recommended Posts

[quote name='MateUsz']Tobie naprawdę nie chce się szukać czy nie widzisz....NO SORRY :shake::shake::shake:

Daje ci link do zdjęcia na którym masz pokazane w jakim dokładnie miejscu się to znajduje....:shake::shake::shake:

[URL="http://img2.vpx.pl/up/20090725/mp.jpg"]KLIKNIJ TUTAJ[/URL][/quote]


Ale ja niczego nie szukałam :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Teraz pomęczycie się trochę ze mną :razz: W będzinie mieliśmy debiut (mój i psa, nie w mp) i okazało że jestem beznadziejnym wystawcą, dlatego chciałam się trochę douczyć wystawiania w Młodym Prezenterze. W regulaminie pisze, że czas eliminacji powinien być ustalony tak, aby umożliwił prezenterom wystawianie psów na ringach - jak to się ma w praktyce? I ostatnie moje pytanie: czy na eliminacjach zawsze jest wymiana psów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwcza']Teraz pomęczycie się trochę ze mną :razz: W będzinie mieliśmy debiut (mój i psa, nie w mp) i okazało że jestem beznadziejnym wystawcą, dlatego chciałam się trochę douczyć wystawiania w Młodym Prezenterze. W regulaminie pisze, że czas eliminacji powinien być ustalony tak, aby umożliwił prezenterom wystawianie psów na ringach - jak to się ma w praktyce? W reg. pisze też, że nie można się zgłosić z psem, który będzie oceniany na ringu w swojej rasie - czy jest to jakoś sprawdzane? I ostatnie moje pytanie: czy na eliminacjach zawsze jest wymiana psów?[/quote]

No to tak; z tym czasem eliminacji niestety bywa różnie :roll: zwłaszcza na tych 'gorszych' krajówkach, natomiast na międzynarodowych przeważnie jest OK. ewentualnie zawsze można podejść do sędziny, powiedzieć że masz psa na ringu - prawdopodobnie poczeka.
Yyy skąd Ty wytrzasnęłaś to, że nie można się zgłosić z psem zgłoszonym na wystawie? :crazyeye: nic mi o tym nie wiadomo...
Nie, na eliminacjach wymiana psów jest b. rzadko, chyba że jest dużo osób czy po prostu sędzia tak lubi :D przeważnie wymiany są na pólfinałach/finałach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']
Yyy skąd Ty wytrzasnęłaś to, że nie można się zgłosić z psem zgłoszonym na wystawie? :crazyeye: nic mi o tym nie wiadomo...[/quote]
Oh, sorry, moja pomyłka, źle doczytałam :oops:
Dzięki za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwcza']Teraz pomęczycie się trochę ze mną :razz: [/quote]
Po to jest dział "Junior Handling" :lol::evil_lol:
[quote name='iwcza'] W regulaminie pisze, że czas eliminacji powinien być ustalony tak, aby umożliwił prezenterom wystawianie psów na ringach - jak to się ma w praktyce? [/quote]
Tak, jak wiesz że twój psiak i ty się nie wyrobisz bo będziesz prezentować psiaka (oczywiście zapisanego w karcie mp), wspominasz o tym i tak:
*Sędzia może zrobić eliminacje razem z tobą
*Sędzia może zrobić eliminacje bez ciebie i np. jeżeli gr. mł. zaczyna się o 11, i sędzia daje ci czas stawić się o 13, to podchodzisz i są normalne eliminacje z tobą ale bez innych uczestników (oczywiście sędzia może ciebie wybrać do finału). Jeżeli jest taka sama sytuacja ale startujesz jako handler innego psa (nie zapisanego w karcie mp) to sędzia ma prawo na ciebie nie zaczekać...
[quote name='iwcza'] W reg. pisze też, że nie można się zgłosić z psem, który będzie oceniany na ringu w swojej rasie - czy jest to jakoś sprawdzane?[/quote]
W regulaminie? :-o Nigdy się z czymś takim nie spotkałam :shake:
[quote name='iwcza'] czy na eliminacjach zawsze jest wymiana psów?[/quote]
Zazwyczaj nie, ale może w finale- to jest w 90 % na każdej wystawie, ale np. w Warszawie w piątek nie była wymiana w gr. młodszej. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biutka']
W regulaminie? :-o Nigdy się z czymś takim nie spotkałam :shake:[/quote]
Napisałam już, że źle doczytałam :oops:

[quote name='Biutka']
Zazwyczaj nie, ale może w finale- to jest w 90 % na każdej wystawie, ale np. w Warszawie w piątek nie była wymiana w gr. młodszej. :cool3:[/quote]
Ale te 90% to w finale, tak? Chodzi mi o eliminacje, bo do finału raczej i tak się nie dostanę :lol:

[quote name='Biutka']
Tak, jak wiesz że twój psiak i ty się nie wyrobisz bo będziesz prezentować psiaka (oczywiście zapisanego w karcie mp), wspominasz o tym i tak:
*Sędzia może zrobić eliminacje razem z tobą
*Sędzia może zrobić eliminacje bez ciebie i np. jeżeli gr. mł. zaczyna się o 11, i sędzia daje ci czas stawić się o 13, to podchodzisz i są normalne eliminacje z tobą ale bez innych uczestników (oczywiście sędzia może ciebie wybrać do finału). Jeżeli jest taka sama sytuacja ale startujesz jako handler innego psa (nie zapisanego w karcie mp) to sędzia ma prawo na ciebie nie zaczekać...[/quote]
Raczej ja będę handlerką, albo ja i pies.

I jeszcze jedno pytanie: Czy lepiej zgłosić się ze swoim psem, który raczej pójdzie z obcym, ale może piszczeć do mnie (w razie wymiany), czy lepiej 'pożyczyć' psa z jakieś hodowli?

Link to comment
Share on other sites

(Przeważnie mój wys[quote name='iwcza']
Ale te 90% to w finale, tak? Chodzi mi o eliminacje, bo do finału raczej i tak się nie dostanę :lol:[/quote]
Tak, tak :lol:
Nigdy nie mów nigdy! Ja też zaczęłam od Nowego Roku startować i mój 2 występ zakończył się finałem, i zazwyczaj teraz jestem na krajówkach (przeważnie występ kończy się 4 miejscem, ale i tak na osobę która dopiero startuje swój pierwszy sezon, uważam że idzie mi świetnie! ;) ), nigdy bym nie pomyślała :shake:- mam jak na razie 3 pucharki z finałów :multi:
[quote name='iwcza']
I jeszcze jedno pytanie: Czy lepiej zgłosić się ze swoim psem, który raczej pójdzie z obcym, ale może piszczeć do mnie (w razie wymiany), czy lepiej 'pożyczyć' psa z jakieś hodowli?[/quote]
To naprawdę zależy od ciebie... Ode mnie pożyczone psy z hodowli uciekają
:shake: Myślę żebyś zaczęła ze swoim.

Link to comment
Share on other sites

[B]Tak przy okazji... ;)
Andrzej Jendrasiak i Małgorzata Sowińska
Co sądzicie o tych sędziach? mają sędziować młodego prezentera na międzynarodówce wrocławskiej, i dobrze by było żebym wiedziała czego się spodziewać.
Nie wiem czy to ten temat, ale: jak wyglądały wasze pierwsze starty? jestem ciekawa, jak wam na początku szło i jakie błędy ewentualnie popełnialiście. :razz: Pewnie u mnie pierwszy raz będzie kompletną porażką, ale kiedyś w końcu trzeba zacząć. (taa... ja planuje już od 3 lat :shake:)

pozdrawiam[/B]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi! ;)
Jeszcze jedno pytanie. Na wrocławską międzynarodówke już dziś kończą się zgłoszenia. Z młodym prezenterem jest tak samo? Jeśli tak, musiała bym zgłosić się dzisiaj... a nawet nie wiem z jakim psem startuję, ani jak wypełnić zgłoszenie... ehh :shake:
[url=http://www.zkwp-wroclaw.org.pl/wyst_wroclaw_detail_section.php?id=18&subs_id=3]WYSTAWY -> Wrocław[/url]
1) Głównie ciekawi mnie ramka zgłaszający. U mnie jest tak, że moja starsza siostra jest w związku, nie ja. Czyli mam tam wpisać jej imię, tak? A w ramce młody prezenter swoje? Tak przynajmniej to wszystko zrozumiałam. Poprawcie mnie, jeśli się myle.
2) Imię psa. Mogę na przykład wpisać tam mojego burka, a później ewentualnie zmienić psa? Nie wiem, czy zdołam ją przygotować... :shake: Ewentualnie jeśli można zmieniać psa (tak przynajmniej słyszałam), to jak to wszystko przebiega? po prostu na ring wbiegam z innym?
3) Jak jest z płatnością? Płace tak jak na normalną wystawe? Czy moge w późniejszym czasie, ewentualnie w trakcie wystawy?

Licze na odpowiedzi, bo aktualnie mam mętlik w głowie... :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetah']Dzięki za odpowiedzi! ;)
Jeszcze jedno pytanie. Na wrocławską międzynarodówke już dziś kończą się zgłoszenia. Z młodym prezenterem jest tak samo? Jeśli tak, musiała bym zgłosić się dzisiaj... a nawet nie wiem z jakim psem startuję, ani jak wypełnić zgłoszenie... ehh :shake:
[URL="http://www.zkwp-wroclaw.org.pl/wyst_wroclaw_detail_section.php?id=18&subs_id=3"]WYSTAWY -> Wrocław[/URL]
1) Głównie ciekawi mnie ramka zgłaszający. U mnie jest tak, że moja starsza siostra jest w związku, nie ja. Czyli mam tam wpisać jej imię, tak? A w ramce młody prezenter swoje? Tak przynajmniej to wszystko zrozumiałam. Poprawcie mnie, jeśli się myle.
2) Imię psa. Mogę na przykład wpisać tam mojego burka, a później ewentualnie zmienić psa? Nie wiem, czy zdołam ją przygotować... :shake: Ewentualnie jeśli można zmieniać psa (tak przynajmniej słyszałam), to jak to wszystko przebiega? po prostu na ring wbiegam z innym?
3) Jak jest z płatnością? Płace tak jak na normalną wystawe? Czy moge w późniejszym czasie, ewentualnie w trakcie wystawy?

Licze na odpowiedzi, bo aktualnie mam mętlik w głowie... :-([/quote]
1)Tam nie wpisujesz imienia tylko swój adres.
2)Możesz zgłosić się ze swoją suczką i na wystawie przed rozpoczęciem eliminacji podchodzisz do stolika i mówisz, ze chciałaś zmienić psa i podajesz jego imię i rasę.
3) Można zapłacić na wystawie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=vd_Oupe1KnI"]YouTube - double handling 2[/URL]
jedna osoba wystawia psa, inne biegają w okół ringu cmokając, krzycząc, uderzając piłkami i tak dalej... jest to chyba dla tego, aby zwrócić na siebie uwagę psa, aby ładnie biegl. Jak dla mnie nie wygląda to dobrze. :shake:

U mnie sprawa jest taka - zgłoszona jestem na wrocławską międzynarodówkę, ale chyba nie wystartuje (nie przygotowany pies, ja też odpuściłam sobie ćwiczenie tych wszystkich figur..)
I moje pytanie jest takie: czy jeśli nie wystartuje, będę musiała zapłacić? np. przy następnym płaceniu składki, czy zgłaszaniu psa na wystawe będę musiała dołożyć te 30 zł?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vida']A i jeszcze jedno. Jeśli nie ma się 18 lat, nie można startować i wystawiać psa normalnie, tak?[/quote]

Wystawiać psa można, ale być oficjalnym właścicielem od lat 16. Np. u mnie jest tak, że właścicielem psa jest moja mama, ale psa wystawiam ja.
Co do MP jest tylko taki wymóg, że rodzic musi być w ZK - aczkolwiek nikt tego nie sprawdza, ja startowałam już kilkakrotnie, kiedy moja mama jeszcze nie była w związku :p

[quote name='zetah']U mnie sprawa jest taka - zgłoszona jestem na wrocławską międzynarodówkę, ale chyba nie wystartuje (nie przygotowany pies, ja też odpuściłam sobie ćwiczenie tych wszystkich figur..)
I moje pytanie jest takie: czy jeśli nie wystartuje, będę musiała zapłacić? np. przy następnym płaceniu składki, czy zgłaszaniu psa na wystawe będę musiała dołożyć te 30 zł?[/quote]

Nie, jeżeli nie wystartujesz to nie płacisz :D A ja nawet raz miałam tak, że wystartowałam, a nie zapłaciłam :lol: i jeszcze dostałam nagrodę :evil_lol: ale to nie było specjalnie, po prostu wyleciało mi z głowy a że nikt się nie upomniał... :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

I tak w ogóle to warto spróbować ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...