Jump to content
Dogomania

PIT 1 procent podatku na organizacje pożytku publicznego - aktualizacja 2009


zdrojka

Recommended Posts

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zdrojka']
.....
Tylko nie mogłam się pozbyć tła, nie umiem :oops:[/quote]

Jeśli masz system windows XP to poszukaj programu Microsoft Photo Editor. Jest to bardzo prosty edytor grafiki.
Gdy pozbędziesz się tła to plik: [B][I]Zapisz jako...[/I][/B] ale w formacie .[B]gif[/B] , nie .jpeg, bo wróci tło.


[URL="http://www.blp.org.pl"][IMG]http://www.blp.org.pl/inne/banerblp.gif[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Jak odpisać 1% podatku na dobroczynność?

1. Wybrać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku. Organizacje te znajdziemy na liście publikowanej przez Ministra Sprawiedliwości w Dzienniku Urzędowym. Lista ma zostać opublikowana do końca roku. Na liście znajdą się organizacje, które będą miały status organizacji pożytku publicznego na dzień 30 listopada roku podatkowego (czyli na 30 listopada 2007 roku) i które mają prawo otrzymywać 1% (tzn. nie prowadzą działalności gospodarczej polegającej na wytwarzaniu wyrobów przemysłu elektronicznego, paliwowego, tytoniowego, spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,5%, oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali, lub handlu tymi wyrobami). Do tej pory to podatnik miał obowiązek sprawdzić, czy organizacja, której chce przekazać 1% nie prowadzi takiej działalności. Teraz zrobi to za niego Minister Sprawiedliwości.

2. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28). W zeznaniu podajemy nazwę organizacji oraz numer jej wpisu do [URL="http://www.przytulisko.glowno.pl/o-przytulisku.htm"]Krajowego Rejestru Sądowego[/URL]. Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji.


Bank Spółdzielczy w Głownie
konto: 42 878700000000 1052 2000 0001
KRS: 0000014017.
(koniecznie z dopiskiem: "Dla Głowna")

Koło Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Głownie
ul. Sikorskiego bl. 14 m. 29,
95-015 Głowno[B].
przytulisko w głownie jest również fundacja opp

strona [url]www.przytulisko.glowno.pl[/url] słuchajcie mam fotki psow kotow z przutuliska w głownie czy jest ktos chetny kto pomoze w załozeniu watku o głownie moj mail [email][email protected][/email] gg 6574292
[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W Śląskim: Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt".

"Instrukcja" wygląda tak:

W rubryce, która nazywa się: "Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem"
wpisz:[B] CICHY KĄT[/B].

W rubryce, która nazywa się: "Nazwa OPP"
wpisz:[B] Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt - VIVA![/B]

W rubryce , która nazywa się: "Numer KRS"
wpisz: [B]0000135274[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zdrojka']Elżbieta (waldi) pisała wcześniej, że to fundacja, która prowadziła któreś ze schronisk - mordowni... Więc usunęłam na jej prośbę...[/quote]
fundacja Maja nigdy nie prowadziła żadnej mordowni. nie wierzę, żeby Elżbieta tak powiedziała. zielonkowskie psiaki bardzo potrzebują pomocy, bo nie mają, jak inne fundacje, wielu wolontariuszy i dotacji. wszystkich zainteresowanych zapraszam do Zielonki, chętnie też podam wątki różnych psiaków i odpowiem na pytania

Link to comment
Share on other sites

Nie denerwuj się Elu, to po prostu zwykła pomyłka. Tak, jak wyżej pisałem nie wierzyłem, żebyś coś takiego wypowiedziała. Pomyłka tym bardziej krzywdząca i bolesne, że Ty bardzo Mai się przysłużyłaś - i tutaj i na forum bigielków. Na pewno nikt nie miał nic złego na myśli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zdrojka']Elżbieta (waldi) pisała wcześniej, że to fundacja, która prowadziła któreś ze schronisk - mordowni... Więc usunęłam na jej prośbę...[/quote]

Myślę że Zdrojka powinna sprostować swoją wypowiedz bo jest krzywdząca zarówno dla Fundacji jak i dla osób które jej pomagają.

Elu nie opuszczaj nas - wiem że na dogo nie jest różowo ale tu przecież nie chodzi o nas tylko o psiaki które bardzo potrzebują naszej pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...