Jump to content
Dogomania

Arthroflex


michał23

Recommended Posts

[quote name='Vectra']To my zostaniemy narazie przy Arthofleksie.Co by za bardzo nie mieszć.Pozatym wciskanie do pyska tabletek mojej Lalusi to syzyfowa praca.Sztuke wypluwania opanowała do perfekcji......[/quote]A jak obtoczysz tabletki w odrobinie pasztetówki, czy serka topionego, to też nie zje? :-o

Co do dobcia, to mogę poradzić tylko jedno - wizytę u weterynarza...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pasztetówki ona nie zje (ja za to bardzo lubie) w top serku hmmmm serek zje tabletke ominie(Lalka zanim coś zje najpierw dokładnie to ogląda).Ostatnio przerabiałam z nią podawanie tabletek i narazie mam dosyć rozdrabniania mieszania na łyżce wody i wlewania do "krokodylowej" paszczy.;-)
Przedarcie się przez zaciśnięte zębiska to wielka sztuka.
Potem jeszcze trzeba trzymać pychol długo co by połkneła i nie zwróciła płynu!!!


To więc jutro znaczy dziś wizyta u weta.
[SIZE="2"]Oby nie operacja[/SIZE]

[COLOR="Blue"]Już wiem co to za przypadłość z tymi łokciami "MODZELE"[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ja sugerowałam się cenami preparatów jakie podał Ludek.
Dla mnie Arthoflex jest preparatem doskonałym, dla Ciebie nie. Trudno.
Skoro widzę ogromne postepy przy stosowaniu Arthoflexu to nie mam zamiaru kombinować z innymi preparatami, których nie znam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miła']Ja sugerowałam się cenami preparatów jakie podał Ludek.
Dla mnie Arthoflex jest preparatem doskonałym, dla Ciebie nie. Trudno.
Skoro widzę ogromne postepy przy stosowaniu Arthoflexu to nie mam zamiaru kombinować z innymi preparatami, których nie znam.[/quote]Arthrofkex tez przeciez musiałas poznać :lol: Ja nie twierdzę, że inne preparaty są lepsze od Arthroflexu. Ale jesli zawierają dokładnie te same składniki, co Arthroflex, a przy tym są dużo tańsze, to dla mnie wybór jest oczywisty :sg168:

A żeby nie być gołosłowną ;-)

[I]4 kapsułki Olimp ARTHROBLOCK zawierają:
Siarczan glukozaminy 2 KCL 1500 mg
Siarczan chondroityny 1200 mg
Metylosulfonylometan (MSM) 350 mg[/I]

Link to comment
Share on other sites

Może zauważyłaś, że jestes dotąd jedyna osoba wypowiadajaca się w tym temacie, która nie jest zadowolona z Arthoflexu. To o czymś świadczy.
Nie będę eksperymentować z nowymi preparatami, bo przypomina mi to sytuacje z lekami ludzkimi np. na nadciśnienie. Dwa różne preparaty, teoretycznie o takim samym składzie i oczywiście w różnych cenach. Skoro skład jest taki sam to powinny działać tak samo, ale niestety bywa, że nie działają. Wiem to po sobie bo mam nadciśnienie i niestety mnie na dobre nie wyszła zmiana leku na tańszy, " bo substancje czynne ma takie same, więc co za różnica". Ano czasami jest różnica, bo obecnośc tych samych substancji to nie wszystko. Ważny jest też ich wzajemny stosunek, dawka ( nie zawsze więcej znaczy lepiej), substancja wypełniajaca. Nie twierdzę, że leki przez Ciebie stosowane są złe. Ja sie jedynie zastanawiam nad eksperymentowaniem czegoś czego nie znamy skoro jest lek, o którym wiemy, że jest skuteczny i po przeliczeniu, nie aż tak drogi jak się wydaje na początku.

Link to comment
Share on other sites

No to może ja jeszcze dodam, że ten preparat polecała AM, moderator działu "Żywienie", ktora zna sie na rzeczy, jak ma kto na Dgomanii :flasings: Pisała, że z powodzeniem stosowała ludzkie zamienniki u dysplastycznej suki.
A ja w ogóle polecam temat "Chlorowodorek glukozaminy" znajdujący się w tym właśnie dziale.

A po kolejne, po tym preparacie, tak jak po Arthroflexie nie spodziewam się cudów. Nie wiem, czy wiesz, ale wciąż jeszcze nie udowodniono dobroczynnego wpływu glukozaminy i chondroityny na stawy... Może działają, a może nie, a może ich dobroczynny wpływ zależy od jakis zmiennych, których jeszcze nie udało się zidentyfikować? :niewiem:
Ja będe jednak suce podawać preparaty zawierające te składniki. Na zasadzie "Nie zaszkodzi, a może pomoże"...

Link to comment
Share on other sites

My na stawy dla mojej dziewczynki kupimy ludzi zamiennik. Przede wszystkim ze względu na cene. Kupimy Arthrostop Rapid i bedziemy podawac jedna tabletke rano i jedna wieczorem. Cenowo na pewno wyjdziemy lepiej. Co do skutecznosci to z zadnymi lekami nigdy nie wiadomo. Jednym pomagaja innym nie.

Link to comment
Share on other sites

My dostalismy od weta zeby zmnieszac dawkę 2 były a teraz tylko jedna dziennie :) i wystarcza :)
ja tazke daję "ludzkie" zalecenie 2 wetów stwieredzili ze nie ma róznicy trzeba tylko patrzeć na ilość danej substancji czyynnej :)
Miła a słyszałs o preparatach zwanych generyki ...

Link to comment
Share on other sites

Ha, skoro dogomaniacy tak polecją - dzisiaj i my zakupimy arthofleks i sprawdzimy na własnych nogach. Mam jednak inne pytanie, jak stosujecie ten preparat - robicie kurację i przerwa, czy później profilaktycznie trzeba już stosować cały czas? Właściwie mój 5 letni pies nie ma stwierdzonej dysplazji czy żadnej kulawizny, natomiast niestety mieszkamy na 3 piętrze (4 razy dziennie w górę i dół) i czasem mam takie wrażenie, że ciężko mu chodzić. Trudno opisać na czym to polega, ale ja znając mojego psa po prostu to widzę. pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Trochę odświeżę ten wątek :) Nurtuje mnie kilka pytań odnośnie Arthroflexu:
mam psiaka-dzieciaka z dysplazją. Miesiąc temu miał zabieg - JPS + pectinectomia. Wcześniej chodził strasznie pokracznie, tylne łapy mu się plątały, zasuwał inochodem (a raczej pokracznie sunął inochodem - wyraźnie odciążając zadek), miał problemy ze wstawaniem... no ogólnie (poza kulawizną) - wszystkie książkowe objawy. Dziś (niecałe 4 tyg po zabiegu) poprawa jest olbrzymia, najlepiej widać to w "kłusie" - tylko spradycznie wpada w ten swój inochód, porusza sie "lekko", nie zarzuca tyłkiem, dużo lepiej wstaje. Domyślam się, że na tą poprawę złożyło się wiele czynników (zabieg, zakaz szaleństw, codzienne pływanie), ale interesuje mnie wpływ arthroflexu - czy ma on również działanie czysto przeciwbólowe (tzn czy może dawać "złudzenie" poprawy)?? I jaką dawkę stosować dla takiego psiaka? Od 5 tygodni jesteśmy na leczniczych 4 ml, producent zaleca taką dawkę przez 2-4 tygodnie, lub do ustąpienia objawów. Z tym że u mojego szczeniora objawy tak szybko nie ustąpią (tylne łapy są słabe, do tego wada postawy), pracujemy nad nadbudową mięśni. Czy przez cały okres rehabilitacji trzymać się tych 4 ml? Czy z tym preparatem można "przedobrzyć"? Może ktoś z Was miał podobne wątpliwości?

Link to comment
Share on other sites

Ja podaje Arthroflex(5ml)jak psinie sie pogarsza.Ale podaje zwykle przez 1-2tygodni.Z tego co wiem to podawając 4 ml nie można przedobrzyć.Ale nie wiem jak długo maksymalnie można podawać ten środek,a co na to wet?Najlepiej to z nim skonsultuj.
p.s może zamiast arthroflexu lepszy by był kwas hialuronowy?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Jureja! Narazie trzymam się Arthroflexu, bo najwyraźniej przyczynił się do lepszego funkcjonowania stawów. Nad kwasem hialuronowym się zastanawiałam, ale postanowiłam poczekać jeszcze miesiąc, wtedy mamy kontrolę i zobaczymy, czy przeprowadzony zabieg przyniósł jakieś rezultaty i razem z weterynarzem opracujemy dalszy plan działania. Tak się tylko dzisiaj zastanawiałam nad tym arthroflexem - pewnie nie zaszkodzi, ale czy jest sens stosowania w dalszym ciągu dawki leczniczej... wiadomo, co mawiają o nadgorliwości :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Ja podaje Arthroflex(5ml)jak psinie sie pogarsza.Ale podaje zwykle przez 1-2tygodni.Z tego co wiem to podawając 4 ml nie można przedobrzyć.Ale nie wiem jak długo maksymalnie można podawać ten środek,a co na to wet?Najlepiej to z nim skonsultuj.
p.s może zamiast arthroflexu lepszy by był kwas hialuronowy?[/QUOTE]

a możesz napisać co to ten kwas hialuronowy ?
czy chodzi o bonharen?
moja sucz ma dysplazje :-( podajemy arhoflex

Link to comment
Share on other sites

od kiedy mozna maluchowi podawac profilaktycznie arhforlex? na ile starcza taka duza butelka? jak bede w Polsce to chcialam kupic tak zeby mi starczylo na rok...ile musze kupic? a moze wydajniejsze sa tabletki? we Wloszech wszystkie preparaty na stawy sa 2 razy drozsze a sklad ten sam jak u nas

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuba']Cuciola - dawka profilaktyczna dla szczeniaka to 2,5 ml; ja mam opakowanie 500 ml (cena w lecznicy - 130zl).

500 : 2,5 = 200 i wlaśnie na tyle "profilaktycznych" dni starczy jedna butla :)[/quote] dobrze napisane! Ja podawalam Arthroflex mlodemu, od momentu przywozu go z hodowli - 3,5 miesiaca mial wtedy, ale mysle ze wczesniej tez. Stosowalismy plyn, w ogole to mam swietne zdanie o tym preparacie = dostawal go przez ponad 3 lata Staruszek i przez rok ponad mlody. Mysle, ze musilabys kupic sobie ze 2 duze pollitrowe butelkii na rok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY']Ja dzisiaj zakupiłam ArthroStop Rapid 90 tabletek za 57 złotych. To nam starczy na 6 tygodni kuracji (2 tabletki dziennie).[/quote]
Ja też zakupilam Arthostop rapid, cena nieco niższa bo kupiony w hurtowni, ale co z dawkowaniem - czy trzymać się "ludzkich" zaleceń -`3 x 1 tabl, czy stosować 2x1 tabl? juz zgłupiałam :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']kupie arhroflex..2 butelki..czy tam jest jakas miarka zeby to dobrze odmierzac? ja we Wloszech to zawsze uzywalam CONDROGEN w tabletkach[/quote]

musisz sie zaopatrzyć w taki wynalazek jak STRZYKAWKA 5 ml. Wiem, to spory wydatek, ale jaka dokładna miarka! :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']kupie arhroflex..2 butelki..czy tam jest jakas miarka zeby to dobrze odmierzac? ja we Wloszech to zawsze uzywalam CONDROGEN w tabletkach[/quote] - jest , butelka zaopatrzona jest w taka nakretke z miarka, ale zauwazylam nie jest to obiektywne, bo preparat zostaje na sciankach - bardziej mi sie podoba pomysl ze strzykawka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...