Jump to content
Dogomania

Arthroflex


michał23

Recommended Posts

Witam wszystkich dogomaniaków!

Czy ktoś z Was używa preparatu Arthroflex.Chciałabym podawać ten preparat mojemu 11-tygodniowemu goldenowi profilaktycznie.Może znacie inne preparaty tego typu godne polecenia.Leona karmię Belcando puppy a tam nie ma glukozaminy ani chondroityny. Nie podaję mu również żadnych preparatów witaminowo-mineralnych.Co drugi dzień dostaje biały serek i kefir dodawany do karmy-czy to wystarczy?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja podaję Arthroflex -rownież zapobiegawczo a karmię ACANĄ Large Bredi w niej jest chondroityna.A pozatym cały czas gotuje szłapki kurze które są bardzo zdrowe na stawy i kości.Gotować je trzeba minimum 1,5 godziny i daje się je całe bez pazurków i bez tej długiej kości.Dodatkowo do gotowania daję jarzynki.

Moja sunia jeszcze dostaje Fosforan Wapnia -pół dawki dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia bordoga 21 kwietnia skonczy 6 miesiecy i od 12 dni dostaje lyzeczke Arthroflexu dziennie-za 2 dni mala przerwa.Podaje jej ten preparat,poniewaz zdaniem mojego weta jest bardzo dobry. Mam tylko zastrzezenia co do ceny(82 zl).Sa takze inne o wiele tansze preparaty ale zapewne nie tak skuteczne jak ten. Pozdrawiam :wink:

Link to comment
Share on other sites

Axel dostaje od jakiegoś czasu Arthoflex 1xdziennie po 5ml. Niestety w czaach jego młodości lek był nie dostepny, a teraz jest jeden ze środków , który dostaje i spełnia swe przeznaczenie w 100%. Cena jest no dosyć znaczna (ja płace 75zł), lecz jeste to jedyny na świecie elk, który posiada wszytskie trzy składniki, tak więc i cena jest porównywalna z ta, którą płacilibyśmy za podawania leków osobno. Lek brałnawet mój wet, gdy padły mu stawy.

Ja polecam szczerze, lepiej dawać za młodu, niz patrzeć, jak pies cierpi w starości (a wierzecie mi, widok nie jest miły).

Link to comment
Share on other sites

moj pies juz wlasnie wypil jedna butelke. dzisiaj zakupilam jej druga niestety podniesli cene (72zl) :evil: ale czego nie robi sie dla milusinskich :D oprocz tego galareta z nozek wieprzowych wedlug zalecen doktora Morawskiego, ktore znalazlam na tym forum opisane przez dogomaniakow :)

Cortina

nie wiem jak moglas kupic arthroflex w aptece jezeli jest to lek wylacznie dla zwierzat :-? jak ja sie pytalam w swojej to mowili, ze nie ma. czyzby twoja apteka byla i ludzka i zwierzeca 8)

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Chcialabym poznac opinie waszych wetow na temat Arthroflexu,poniewaz po dzisiejszej wizycie pierwszy raz u innego niz dotychczas weta mam dylemat.

Sa dwie skrajne opinie:moj wet twierdzi, ze jest to najlepszy preparat chroniacy stawy,dodam ze moja sunia bordoga nie ma z nimi problemow i traktuje Arthroflex jako preparat wspomagajacy prawidlowy rozwoj chrzastki stawowej.Opinia weta u ktorego dzis bylam jest taka,ze jest to lekarstwo na chore stawy i w zadnym wypadku nie moge go stosowac.Zalecil kupno preparatu dla ludzi z pletwy rekina.Co o tym sadzicie?

Pozdrawiam :wink:

Link to comment
Share on other sites

hej,

po pierwsze ten drugi wet nie ma racji poniewaz na opakowaniu jest napisane, ze stosuje sie ten preparat leczniczo i profilaktycznie. wnioskuje wiec, ze producent lepiej wie.

po drugie arthroflex zawiera chrzastke rekina, tak wiec na pewno jest dobry dlatego taki drogi :x

po trzecie jak uwazasz, ze twoj pies tego potrzebuje to kupuj mu to. zwlaszcza, ze to duza rasa. a sadze, ze bedzie ci bardzo wdzieczny.

opinia mojego weta jest taka, ze jak chce to moge dawac. teraz to nawet jest zalecane, przez innego weta. inna sprawa, ze kupuje arthroflex u trzeciego. to na poczatku nie mieli o czyms takim pojecia. upewniali sie w hurtowni czy na pewno cos takiego istnieje. cale szczescie do nich nie chodze.

podejmij sluszna decyzje 8)

Link to comment
Share on other sites

Sigma, to nie jest lekarstwo, to jest jedynie rodzaj odżywki wspomagającej!

Jak masz psa starego z chorymi stawami, to nie wyleczysz go podając tylko arthroflex, aczkolwiek na pewno on nie zaszkodzi, a już vet się musi wypowiedzieć, czy może jakoś pomóc i jest sens wydawać kasę, akurat na to.

Jak masz młodego psa - moim skromnym zdaniem jak najbardziej.

Dostawał go mój azjata (na zmianę z Caniviton Forte) i teraz dostaje moja charcica.

Z tego co słyszałam dobrze jest robić przerwy w podawaniu, tzn nie trzy butelki jedna po drugiej, tylko jedna - kilka tyg. przerwy i następna.

Oczywiście zależy to od tego czy stosuje się go lecząc chorobę, czy jedynie zapobiegając jej...

Link to comment
Share on other sites

Jak masz psa starego z chorymi stawami, to nie wyleczysz go podając tylko arthroflex, aczkolwiek na pewno on nie zaszkodzi, a już vet się musi wypowiedzieć, czy może jakoś pomóc i jest sens wydawać kasę, akurat na to.

Mój Axel ma 16-lat i stawy mu padły. Wet polecił właśnie arthoflex- owszem wiadome jest że zmian zachodzących w stawach się nie cofnie, ale można jest spowolnić , jak również wspomóc stawy odpowiednimi składnikami zawartymi w leku. Owszem oprócz arthoflex Axle dostaje inne leki, które pomagają mu przy chodzeniu - rimadyl oraz karsivan (mimo, że jest to lek podawany na inną chorobę - starcze patologie mózgu- posiada składnik, który wspomaga w/w lek).

Co do przerw trudno mi się wypowiadać, ja mam powiedziane, że lek ma być podawany bez przerwy; może ta opcja wchodzi w rachube przy leczeniu zapobiegawczym.

Link to comment
Share on other sites

Basia, nie wiem, może się popytaj, ja o tych przerwach słyszałam z kilku źródeł, w tym od znajomej, która podawała Arthroflex 10 letniemu kaukazowi ( właśnie jako wspomaganie leczenia).

Tak jej zalecił vet.

Chociaz jak wiadomo - każdy ma swoją teorię na dany temat....

Link to comment
Share on other sites

Mój 3-letni ONek (też Axel - Basiu_D 8) ) w wieku 5 miesięcy miał RTG stawów biodrowych i zapadł wyrok - dysplazja. Pomijam fakt, że wet, który robił i opisywał zdjęcie nie miał uprawnień do tego :evil: cóż....

Szanowny Pan Doktor (?) stwierdził, że psiak do ukończenia 1,5 roku nie może biegać, skakać itp... i żadne preparaty tu nie pomogą...

w związku z tym sama zaczęłam szukać czegoś co pomogłoby Axelkowi. Dostawał Caniviton Forte 30 - bez rezultatu. Później przeszliśmy na Artroflex - również brak efektów ( w sumie na opakowaniu jest napisane "zapobiegawczo" czyli dla psa już chorego raczej nie bardzo...). W zeszłym roku znalazłam preparat o nazwie Gelacan. I szok... po 3 miesiącach podawania Axel biega kilka godzin dziennie, skacze, pływa i nie wiem co jeszcze...

Kolega ma amstafa 6-cio miesięcznego z lekką krzywicą. Dostawał Artroflex, lecz też bez rezultatu... Jakoś nie mam przekonania do tego preparatu....

Sorry, że tak sie rozpisałam... :oops:

Link to comment
Share on other sites

Ja rowniez mam w planach podawac ,,cos" mojemu maluchowi na stawy a mianowicie Caniviton Forte 30 badz Arthoflex i tu moje pytanie do was:

Ktory z tych preparatow jest lepszy i ktory wychodzi taniej czyli cena/dawka ktos to moze testowal?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Albo w hurtowniach weterynaryjnych ;)

Kupuje się go chyba tylko "na zalecenie lekarza", ale nie jestem pewna. Ja kupiłam u mojego weterynarza i na jego zalecenie, więc receptą się nie martwiłam ;)

Chociaż jest to lek, który może być stosowany profilaktycznie, a na opakowaniu nie ma słowa o recepcie czy coś... Ale w sklepie raczej nie kupisz.

Link to comment
Share on other sites

gosia

arthroflex potrzebny jest mi do leczenia, chcialam sie dowiedziec gdzie mozna go zakupic. moj wet nigdy nie ma czasu jechac do hurtowni weterynaryjnej,. w tej chwili posiadam 1 buteleczke, ale moze byc mi jeszcze jedna potrzebna.

tiga ma porażenie nerwowe po nosówce i ma problemy z chodzeniem i wstawaniem.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest euraris

mam pytanie czy ktoś moze mi pomóc, mój psiak ma zapalenie stawu łokciowego, weter. poleca artroflex czy ktos stosował ten lek i widzial poprawe??sama juz nie wiem jak mam pomuc mojemu dogowi, i swoja drogą ile kosztuje taka buteleczka bo ja zapłaciłam bagatela 100zl!! czekamy z psiakiem na odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Chyba niezbyt fortunnie nazwałaś swoj temat :roll:
Trzeba było określić w jakiej sprawie ta pomoc. Wtedy szybciej trafiliby tutaj tacy, którzy zetknęli się z tym problemem.
Jeśli nie ufasz temu wetowi, który postawił diagnozę i zalecił preparat to najlepiej po prostu skonsultuj się z innym wetem. Tylko powiedz od razu, że pies jest już leczony, a chodzi Ci o zaprzeczenie lub potwierdzenie diagnozy.

Link to comment
Share on other sites

Ja stosowalam i stosuje!!! Napisz haslo arthroflex i zobaczysz ile masz odpowiedzi!
lek jest super,super, super!!!!- Staruszka postawil na nogi - podawalam mu przeszlo 3 lata (mial klopoty ze stawami - starosc nie radosc, a po kuracji 3 tygodniowei i dawce podtrzymujacej do konca zycia skakal przeszkody , biega i cieszyl sie zyciem) , i teraz mlody - dawkuje jak dla szczeniaka. No coz - ja POLECAM!!!! Calym sercem!!! A ze cena wysoka??/No coz - kochaj i plac - w poniedzialek mlodemu kupuje butelke 500ml za 140 zlotych - ale to juz ostatnia jak narazie, bo okres wzrostu sie konczy!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...