Jump to content
Dogomania

Arthroflex


michał23

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słuchajcie to dawkowanie arthroflexu jest bardzo ubogie. Mój piesek waży 12kg i mam mu podawać dawkę jak dla 40 kilowego rottweilera? Nigdzie nie nzalazłam wzmianek żeby małym podawać mniej, wiec na razie dałam mu 5ml. Ale martwie sie bo ponoć ma działanie uboczne na wątrobę. Strasznie potem sie pienił i zbierało mu sie na wymoity. Opracowałyście już metode jak podać syrop pieskom żeby nie drażnić ich jego smakiem?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2]Ja przez pierwszych kilka dni ONkowi(37kg) i kundelce(7kg) dawalam dawki : 5ml i 2.5ml. Po ok 2 tyg zmnieszylam dawki w kolejnosci: 2.5ml, 1ml. W sumie teraz nie daje tego regularnie tak jak na poczatku. Jesli suka jest bardzo obciazona(ma troche sadelka, ponad 10 lat zycia;p i czasami meega dlugie spacery ok 20km;p) to podaje jej pare dni zapobiegawczo, to samo tyczy sie ONka. Jakos nie jestem regularna... Psy sa juz dawno po zakonczonym rozwoju. Wiec teraz suplement podaje cykkicznie w zaleznosci od tego co robimy.
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam, że dawka 2,5 ml to minimum dla dowolnego psa, mniej bym nie dała. A co do piany, spróbuj dać po jedzeniu albo w trakcie. Arthroflex jest jednym z lepiej tolerowanych środków na stawy, a co do wątroby...
*KAŻDY* suplement ją obciąża.

Link to comment
Share on other sites

Wszystkich którzy podają swoim psiakom Arthroflex zachęcam do wypróbowania nowego, alternatywnego środka - K9 Joint Strong. Posiada te same składniki, co Arthroflex, czyli glukozaminę, chondroitynę i MSM, a do tego jeszcze kolagen, kwas hialuronowy oraz Cetyl Myristoleate (Cetyl M). Cenowo tez wychodzi korzystniej.

[B]Arthroflex (w 500ml):[/B]
Glukozamina 60.000mg
Chondroityna 24.000mg
MSM 25.000mg

[B]K9 Joint Strong (0,91kg):[/B]
Glukozamina 115.000mg (tyle co prawie w 2 butelkach Arthoflexu)
Chondroityna 60.000mg (tyle co w 3 butelkach Arthr.)
MSM 10.000mg
kolagen, Cetyl-M, kwas hialuronowy (Arthro wogóle ich nie zawiera, a też skutecznie wspomagają stawy).

Jedno opakowanie K9 Joint Strong 900gr jest niewiele droższe od jednej butelki A., a zastępuję delikatnie licząc dwie butelki Arthroflexu 500ml.

[img]http://www.zdrowypupil.pl//img/k9/th_jointstrong1.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze napisz drogi dystrybutorze na ile taka butla wystarcza. Wiadomo, że będziecie chwalić własny produkt, ale proszę o konkrety.

Już znalazłam. Jedna porcja to 9 gram, butla za 159 zł ma 100 porcji. Na mojego psa potrzeba 2 miarki dziennie czyli wystarczy na 50 dni. A Arthroflex na o wiele dłużej. Plus proszek u mojej odpada. Więc to nie dla nas.

Link to comment
Share on other sites

Tylko, ze warto przy dawkowaniu dobrać porcję do psa. To na ile starcza preparat to jedno, a jego skuteczność to drugie. Jeśli chcesz mu dostarczać tak mało substancji czynnych co zawiera Arthroflex to podajesz jedną dawkę, czyli 9gr co odpowiada 10ml Arthroflexu. Jedno opakowanie 900gr Joint Strong odpowiada 200 dawkom po 5ml Arthroflexu. Poza tym radze równiez sprawdzić ile kosztują na rynku preparaty z kwasem hialuronowym. To że rozprowadzamy ten preparat nie oznacza, że jest nieskuteczny. Z jakiegoś powodu jednak go importujemy do Polski - z takiego, że nie ma u nas takiego odpowiednika. Sami jesteśmy psiarzami i niestety również spotkaliśmy się z problemami dysplazji...Preparaty z samą glukozaminą, chondroityną i MSM to niestety często za mało - są skuteczne, ale zapobiegac problemom ze stawami można tez na szereg innych sposób.

Chociazby poprzez suplementacje jeszcze tymi trzema skladnikami

[B][COLOR=#440000]Cetyl Myristoleate[/COLOR][/B] - Cetyl-M jest estryfikowanym kwasem tłuszczowym uzyskiwanym z kwasu oleomirystynowego. Ludzie, psy i konie nie są w stanie wytwarzać go samodzielnie w swoim organiźmie. Możliwe jest jedynie przyjmowanie go z zewnątrz. Jego unikalne właściwości lecznicze dla stawów zostały odkryte przez Dr. Harry Diehl'a, chemika z National Institute of Health (NIH) w USA. Podczas swoich badań Dr. Diehl zauważył, że jeden z gatunków białych myszy posiada wyjątkowo zdrowe stawy, które wytrzymywały znaczne obciążenia. Dalsze badania pozwoliły wyodrębnić substancję, która była odpowiedzialna za tak zdrowe stawy, a którą myszy były w stanie wytwarzać w organiźmie. Substancja została nazwana Cetyl myristoleate. Prezentacja działania Cetyl M:

[URL="http://pl.youtube.com/watch?v=lI0D-Jq4gyo"]YouTube - Cetyl M Case Study[/URL]

[B][COLOR=#440000]Hydrolizowany kolagen[/COLOR][/B] - Kolagen hydrolizowany (zastosowany w preparacie) to wysokojakościowy czysty kolagen, za pomocą którego organizm uzyskuje informacje o strukturze kolagenu – informację o strukturze dostarczanego kolagenu uzyskuje organizm przez jego rozszczepianie w kiszce cienkiej za pośrednictwem enzymu kolagenazy – tą informację wlączy do genu na tworzenie kolagenu. Na podstawie tej informacji organizm wytwarza sobie swój własny kolagen, który jest ważną częścią składową stawów i chrząstek. Kolagen zabrania katabolicznemu rozpadu masy chrząstkowej, ulepsza odżywienie chrząstki, stymuluje regeneracyjne i rekonstrukcyjne procesy w stawach, a utrzymuje zdrową kolagenową bazę w stawach.

[B][COLOR=#440000]Kwas hialuronowy[/COLOR][/B] - Kwas hialuronowy produkowany jest przez błonę maziową - ważny składnik każdego stawu. Substancja ta jest bardzo lepka i służy do płynnych i przebiegających bez tarcia ruchów w stawie. Kwas hialuronowy jest także źródłem substancji odżywczych dla chrząstki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolfsblut'][B][COLOR=#440000]Kwas hialuronowy[/COLOR][/B] - Kwas hialuronowy produkowany jest przez błonę maziową - ważny składnik każdego stawu. Substancja ta jest bardzo lepka i służy do płynnych i przebiegających bez tarcia ruchów w stawie. Kwas hialuronowy jest także źródłem substancji odżywczych dla chrząstki.[/quote]

Tyle, że wchłanialność kwasu hialuronowego z przewodu pokarmowego jest dyskusyjna. Tak piszą w artykułach naukowych. Kwas hialuronowy wolę podać dożylnie, poza tym dawka kwasu lecznicza wg zachodnich źródeł to 100 mg dziennie na psa 30 kg.

Link to comment
Share on other sites

Z Movalisem uważajcie, to był gwóźdz do trumny mojej suki, miała chore nerki i ten movalis ją prawdopodobnie do końca zniszczył. A co do arthroflexu mój Pongo waży ok 12 kg daje mu na razie 5 ml, już koło tygodnia, poprawy żadnej, co najwyżej niewielka, ale nie waidomo czy ma lepszy dzień czy to leki, za to jak odstawiłm rimadyl to mu sie pogorszyło, no ale lekarz stwierdził że lepiej juz go podfaszerować arthroflexem, skoro i tak nie chodzi i tak. Zobaczymy co bedzie dalej, poczekam jeszcze z tydzień i zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja']Z Movalisem uważajcie, to był gwóźdz do trumny mojej suki, miała chore nerki i ten movalis ją prawdopodobnie do końca zniszczył. A co do arthroflexu mój Pongo waży ok 12 kg daje mu na razie 5 ml, już koło tygodnia, poprawy żadnej, co najwyżej niewielka, ale nie waidomo czy ma lepszy dzień czy to leki, za to jak odstawiłm rimadyl to mu sie pogorszyło, no ale lekarz stwierdził że lepiej juz go podfaszerować arthroflexem, skoro i tak nie chodzi i tak. Zobaczymy co bedzie dalej, poczekam jeszcze z tydzień i zobaczymy.[/quote]


Jak wszystkie niesterydowe leki przeciwzapalne ma mnóstwo efektów ubocznych, min. obciąża nerki, wątrobę. Ale uważam, że jeśli pomaga to należy zaryzykować, w końcu zależy nam chyba na jakości życia a nie tylko jego długości. Lepiej dać psu te pół roku czy rok dłużej w dobrej ruchomości, i cieszenia się spacerami, niż ileś lat więcej w bólu i mieć psa co leży bo nie może się ruszać.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A pytanko.. . pewnie gdzieś to bylo już, ale czasu brak na przejrzenie całego wątku... :-(
Od kiedy warto zacząć podawać lekarstwa typu Arthroflex/Arthrofos i czy można przedawkować?
Aha i jescze pytanie... bo wszyscy mówia tu tylko o Arthroflexie. Czy jest duża róznieca pomięrzy A.flexem a A.fosem???

Link to comment
Share on other sites

pytanie czy chcesz go podawać jako lek czy przy terapii wspomagającej? Różnice spore, na opakowaniu wszystko jest wyjaśnione. W przypadku Arthroflexu dawka dla chorego szczenięcia/małego psa wynosi 5ml, w przypadku terapii wspomagającej (ochronnej w fazie wzrostu) 2,5ml.

ja po konsultacji z dwoma weterynarzami podawałam od 3mies życia, chciałam zakończyć kurację w jednej serii (trwa 3 miesiące, później trzeba zrobić ok miesiąca przerwy) ale lekarz powiedział, że lepiej jeszcze mu podawać, więc po miesiącu znowu mu podaję.

Niektórzy podają Arthroflex swoim psom do ukończenia fazy wzrostu (ok 15mies), niektórzy do 2 roku życia... różnie.

Właścicielom naszego miotowego brata weterynarz powiedział, żeby nie podawać Arthroflexu przed ukończeniem 6mies. Druga sprawa, że mały zachorował na enostozę (młodzieńcze zapalenie kości), co może (aczkolwiek wcale nie muisi ;) ) świadczyć o tym, że w przypadku dużych ras warto wspomóc stawy wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

mała jest zdrowa, podajesz tylko wspomagającą dawkę (2,5ml). Odczekaj może jeszcze jakiś tydzień, dwa, żeby było jej bliżej do tych 3mies ;)

Jakiej rasy jest twoja sunia? to basenji? to lekkiej budowy, niezbyt duża rasa - chyba nie musisz się przejmować obciążeniami stawów i używaniem suplementów...

Jeśli podstawowym powodem używania Artroflexu są nadgarstki - niestety nie wiem czy używanie Arthrolexu zwalcza "miękkie nadgarski" (zawsze mi się wydawało, że to jak z typem urody i że się je dziedziczy albo nie). W mojej rasie też się zdarzają. Może lepiej skonsultuj się z lekarzem weterynarii/innymi hodowcami, czy jedno z drugim ma związek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']czyli jakbym chciała podawać młodemu bokserowi profilaktycznie to mogę i nie zaszkodzi? :)[/quote]

podaje profilaktycznie - 5letniej suce, wiec nie az taka mloda - nie szkodzi, robie badania krwi regularnie - daje 2,5 ml teoretycznie dziennie;) teoretycznie, bo nie zawsze pamietam

Swoja droga - daje A. juz z 8m-cy i dopiero teraz moja suka jako tako pije tylko A z nakretki - nie musze wlewac do pyska na sile;)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 year later...

Cześć,
Macie może jakieś konkretne info na temat dawkowania u psów >40kg? Bo chcę wprowadzić arthroflex u 2 nowofunlandów, a na opakowaniu jest "psy do 40kg - 5ml"

Na krakvecie jest że też 5ml, ale może ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...