Jump to content
Dogomania

Karma dla alergika


sylwiaskalska

Recommended Posts

[quote name='Zarazah']Ja miałam, ja miałam! Z Bento Kronen miałam do czynienia. Ja i mój pies.[/quote]

A jaki ta karma ma skład. My juz wiemy że nie możemy ryżu, jagnięciny i drobiu. Nie szkodzą nam ziemniaki, rybki i dziczyzna. Makaron szkodzi, ale nie tak jak ryż.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Viris']A jaki ta karma ma skład. My juz wiemy że nie możemy ryżu, jagnięciny i drobiu. Nie szkodzą nam ziemniaki, rybki i dziczyzna. Makaron szkodzi, ale nie tak jak ryż.[/quote]Niestety, ta o której pisałam zawiera ryż i jagnięcinę, więc to raczej karma nie dla was. Medium regualr - też kurczak, kukurydza, ryż. PPP jest z łososiem, ale za to zawiera ryż. RC veterinary diet hypoallergenic - ryż, RC vd sensitivity control - "Maniok (tapioka), mączka rybna (gromadnik), hydrolizowana wątróbka drobiowa, tłuszcz zwierzęcy, celuloza oczyszczona, fruktooligosacharydy, oleje roślinne, sole mineralne, chelatowane pierwiastki śladowe, L-tyrozyna, DL-metionina, tauryna, wyciąg z aksamitki (bogaty w luteinę), witamin" - to chyba by pasowało, zakładając, że pies jest uczulony tylko na mięsko kurczaka, a na wątróbkę już nie.
Generalnie strasznie trudno dobrać coś kierując się tylko i wyłącznie składem, nie sprawdzając jak na daną karmę zareaguje pies. Z drugiej strony - szkoda męczyć psa.
Którą Acanę kupiłaś? Chyba nie z jagnięciną, skoro twojemu psu nie służy ani ryż ani jagnięcina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']A jaki ta karma ma skład. My juz wiemy że nie możemy ryżu, jagnięciny i drobiu. Nie szkodzą nam ziemniaki, rybki i dziczyzna. Makaron szkodzi, ale nie tak jak ryż.[/quote]

A VPD TROVET (dziczyzna i ziemniaki) :roll: ? W karmach tej firmy odstraszająca jest zapewne cena :crazyeye:, ale różnice w sklepach internetowych są kolosalne - najtańsza, jaką wypatrzyłam to 179 zł za 10kg VPD. Moje dwa psy są na karmach tej firmy (RRD i HLD) i to, co mogę powiedzieć - karmy są smaczne i co najważniejsze - skuteczne, jeśli chodzi o dolegliwości psiaków. Tylko ta cena :placz:...

Link to comment
Share on other sites

Nic...narazie zakupiłem 2 kg Royala Hypoallergenica. Pies wcinał az sie uszy trzesa. Granulki sredniej wielkosci, ladnie pachna. Zobaczymy jak bedzie z wyproznianiem sie. Jesli bedzie ok, to mocno sie zastanowimy nad ta karma, choc cena nie zacheca i trzeba bedzie wybrac miedzy Royalkiem a Trovet RRD ktory mozna kupic za 209 zł a wyglada bardzo zachecajaco jesli chodzi o skład ( >40% krolika).

Eukanuby Dermatosis raczej nie bedziemy probowac a to z tego wzgledu ze byl juz kiedys na karmie gdzie glownym skladnikiem była ryba i nie za dobrze tolerował karme jesli chodzi o wyproznianie wiec nie bedziemy juz z rybka eksperymentowac.

Link to comment
Share on other sites

Moja Nesca jest alergiczką. Przez rok była na PPP z łososiem i było bardzo dobrze, jednak chyba uczuliła sie na jakieś składniki tej karmy :shake: Teraz zastanawialiśmy się między Royalem Hypoallergenikiem, a Eukanubą Dermatosis, czytając różne opinie, na różnych forach zdecydowaliśmy sie jednak na Royala. Nesca je go od ponad 3 tygodni, bardzo jej smakuje i jak na razie efekty były zadowalające, choć pewnie po dłuższym czasie stosowania, efekty byłyby bardziej widoczne. Piszę "były" ponieważ małpa ukradła dziecku snickersa i teraz drapie się straszliwie :angryy: Teraz się leczymy i będziemy musieli nieco dłużej poczekać na efekty działania Royala.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka jest atopikiem. Od czerwca jadła non stop eukanube dermatosis, i fajnie objawy się wygaszały, niedrapała się itd. Ale coś ostatnio zaczeła się szkrabać więc trzeba chyba pomyśleć nad zmianą.
Oczywiście najważniejsze jest to jak pies przyswaja daną karmę, ale z tego co wiem to jednak eukanuby diety znacznie górują nad royalowymi.

Ja się teraz przymierzam do Orijena - 6 fishes, jako że idzie lato a suka wtedy ma dużo więcej ruchu i treningi, a niestety nie ma innych karm dla alergików o wysokiej zawartości białka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']Tak szukam karmy do 150 zł, ale prawdopodobnie będę musiał zainwestować niestety w karmę leczniczą. Bo jesli mam dać koło 180 zł za karmę typu Bento Kronen Maxi Lamb & Rice, to wolę dołożyc i kupić stricte weterynaryjną.
[/quote]

Jest sklep internetowy, który 2x15 kg Bento Maxi Lamb&Rice ma w cenie 319 zł. To wychodzi 159,50 za worek. Transport oczywiście gratis.

Link to comment
Share on other sites

różnica jest taka, że LRD jeść nie może, bo uczulona :roll:

pozatym ja już nie wierze tym sklepom zoologicznym - zamówiłam kiedyś worek w animalii, miał być niby dostarczony w 3 dni, a oni łaskawie po tygodniu sie odezwali, że mają problemy z dostawą. prosili pcozekac kolejne 3 dni i wciąż cisza, pies przez 2 tyg tylko na gotowanym, więc odwołałam zamówienie i wiecej jedzenia w internecie nie kupie:angryy::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']A jaki ta karma ma skład. My juz wiemy że nie możemy ryżu, jagnięciny i drobiu. Nie szkodzą nam ziemniaki, rybki i dziczyzna. Makaron szkodzi, ale nie tak jak ryż.[/quote]

znalazlem taka z kaczką i ziemniakami ocen czy bedzie wlasciwa dla Twojego psa: [URL]http://www.1stchoice.com.pl/pl/nourriturepourchiens.soins.hypoallergene.php[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Jest sklep internetowy, który 2x15 kg Bento Maxi Lamb&Rice ma w cenie 319 zł. To wychodzi 159,50 za worek. Transport oczywiście gratis.[/quote]
Leszek ale dokładka jest spora... dla porównania Bento Kronen Lamb and Rice ok. 180 zł ( przy normalnym zakupie) za 15 kg, Eukanuba Dermatosis - 200 zł za 10 kg - 270-80 za 15 kg... a nie wiem czy warto dokładać, moje obserwacje pokazują że niekoniecznie...
Ja własnie przestawiam sukę z Dermatosisa na BK lamb and Rice, i póki co jestem w szoku jak dobrze przyswaja tą karmę w porównaniu do E.D.
Więcej szczegółów podam za około 3 tyg :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek Kurski']znalazlem taka z kaczką i ziemniakami ocen czy bedzie wlasciwa dla Twojego psa: [URL]http://www.1stchoice.com.pl/pl/nourriturepourchiens.soins.hypoallergene.php[/URL][/quote]


Dzięki wielkie.
Jestem wdzięczna za każdą propozycję karm które mają szanse być ok dla mojej suczy.

Na razie próbujemy tę Acanę z ziemniakami. Ale chyba coś jednak Klarę uczula. Podaję tylko karmę, nic dodatków, ciasteczek i pojawiła się wysypka :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Dzięki wielkie.
Jestem wdzięczna za każdą propozycję karm które mają szanse być ok dla mojej suczy.

Na razie próbujemy tę Acanę z ziemniakami. Ale chyba coś jednak Klarę uczula. Podaję tylko karmę, nic dodatków, ciasteczek i pojawiła się wysypka :angryy:[/quote]
Ja to kiedyś też próbowałam u jednego psa, który nie jest alergikiem ale ma dość wrażliwy przewód pokarmowy, i potrafi po podobnych składowo karmach róznych marek, róznie reagować. Po Acanie mieliśmy straszne hocki... wysypka, rozwolnienie, gazy, wzdęcia... też podawałam tą ziemniaczki i łosoś! Podejżewam że za dużo tych róznych dodatków walą do karmy dlatego niektóre psy tak reagują.

Link to comment
Share on other sites

No ja na razie obserwuję. Najpierw muszę się upewnić czy domownicy nie dokarmiają mi psa.


Później chyba spróbujemy fish4dogsa duże opakowanie. Bo wydaje się że będzie super. A po kilku próbkach nie było niepokojących objawów, Klara wręcz prosiła o dokładki, co u niej jest ewenementem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Dzięki wielkie.
Jestem wdzięczna za każdą propozycję karm które mają szanse być ok dla mojej suczy.

Na razie próbujemy tę Acanę z ziemniakami. Ale chyba coś jednak Klarę uczula. Podaję tylko karmę, nic dodatków, ciasteczek i pojawiła się wysypka :angryy:[/QUOTE]

To nie lepiej najzwyczajniej w świecie zrobić testy alergiczne na alergeny pokarmowe?
Mniej męczarni dla Ciebie i dla psa..

Link to comment
Share on other sites

Mój pies się nie męczy. Pojawia się wysypka to wracamy na karmę która jej nie uczula. Pisałam wcześniej że chodzi o jakieś urozmaicenie ( wiem że teoretycznie nie potrzeba - ale jednak widzę że po entym worku ED wolałaby zjeść coś innego ). A testy to testy, nie jestem do nich przekonana i mam ku temu powody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Mój pies się nie męczy. Pojawia się wysypka to wracamy na karmę która jej nie uczula. Pisałam wcześniej że chodzi o jakieś urozmaicenie ( wiem że teoretycznie nie potrzeba - ale jednak widzę że po entym worku ED wolałaby zjeść coś innego ). A testy to testy, nie jestem do nich przekonana i mam ku temu powody.[/QUOTE]

Hm, akurat tego co on czuje tak do końca nie jesteś w stanie powiedzieć.
Oczywiście, nie mówię, że go skazujesz na cierpienie, ale sprawę z jedzeniem można znacznie uprościć - robiąc właśnie testy.
Mogę wiedzieć dlaczego nie jesteś co do nich przekonana? :roll:
Mój pies od 3 lat jest alergikiem pokarmowym - alergia rzecz jasna pogłębia się. Początkowo faktycznie - była to wysypka, ale po roku objawy nasiliły się i gdyby nie testy to chyba do tej pory karmiłabym ją samym ryżem :roll:
Po testach jest ok - wiemy co psa uczula. Jakie karmy toleruje. Po roku testy powtarzamy, ew. odrzucamy na co na nowo się pies uczulił.

Dziwi mnie, jak wiele ludzi w tym temacie podaje psom coraz to nowe karmy, wysypka i drapanie jest, zaraz go nie ma i tak w kółko. Zamiast sprawdzić co pies może jeść a co nie - bo przecież wysypka to tylko skutek tego co dzieje się w organizmie. A tam przecież ogromna burza.
Pozatymz nietolerancją pokarmową czesto wiaże się nietolerancja na leki (a raczej na określony składnik - np. laktoze która znajduje się w większości leków) a podanie psu takiego leku może się wiązać ze znacznie poważniejszymi objawiami niż wysypka i drapanie..
To tak tylko ku przestrodze, bo znam temat od podszewki na własnym psie..

Link to comment
Share on other sites

Mój pies ma dobraną karmę bytową która ze stanu bardzo złego wyprowadziła organizm do stanu zadowalającego a wręcz bardzo dobrego. Nie mam potrzeby robienia testów - nawet u siebie je przestałam robić bo na sprawdzenie na co jestem uczulona mam lepsze sposoby niż testy, których wyniki spowodowały kilka bardzo nieciekawych sytuacji w moim życiu. Nie są wg mnie miarodajne i nie będę się na ich wynikach opierać. Wolę mieć pewność i przypłacić to swoją czy psa 2 dniową wysypką.

Link to comment
Share on other sites

ok, Ty masz sytuacje ustabilizowaną, ale dużo osób w tym temacie błądzi na tym całym rynku karm alergicznych nie wiedząc czego się chwycić. czytam, ze pies uczulony na taką czy inną karmę a nie na jaki konkretny [B]składnik[/B]. Próbują więc inną, choć ta może również zawierać ten składnik. Mimo, że hipoalergiczna.

A urozmaicenie? Ja bym tam zdrowia nie miała :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kurde no żal mi mojego bydełka jak siedzi nad michą i ma minę " zabiję Cie za te kulki ". Gotowałam jej w miarę możliwości i było fajnie, ale teraz niestety znowu musi jeść suche. A na treningi coby się znowu nie struła parówką piekłam jej rybne ciasteczka.... No ale niestety, TŻ za mnie tego robić nie będzie. A ja muszę niestety kilka rzeczy "załatwić".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...