Jump to content
Dogomania

Karma dla alergika


sylwiaskalska

Recommended Posts

Kupiłam dzisiaj karme Nutro Choice Lamb & Rice - Karma dla psów z problemami skóry i sierści. Czy ktoś ją używał, słyszałam dobre opinie o tej karmie.
Czy polecacie jeszcze inne karmy? Mój to chyba jest uczulony na wszystko ;), co róż coś innego, a tu śnieg podraznia łapki, sól rozrzucona na chodniki. Oczywiście stosuje wazeline ale i to nie pomaga.
Na 100% jest uczulony na kurz więc zero dywanów w domu no i te pyłki wiosną- dlatego mam nadzieje że ta karma jakoś pomoże mi walke z tymi alergiami.

Czekam na opinie . Pozdrawiam ciepło.


Ps. od razu odpowiadam - tak pies był u weta dokładnie zbadany - testy na alergie też miał

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Beri jest alergiczka. Sluza jej karmy: salomon&rice purina pro plan - z lososiem; lamb&rice bento kronen [ani grama kurczaka]; acana lamb&rice - te przetestowalysmy.
Hills ma karme z tunczykiem, Trovet np. z krolikiem - nie testowalam.

Link to comment
Share on other sites

a ja proponuje badanie biorezonansem (sprawdza dokladnie na co pies jesat uczulony) i ewentualne odczulanie (również biorezonansem) lub bedziesz unikac "zlych" skladników

Moli (labrador 18 miesiecy) jest uczulona na bloto posniegowe-juz odczulona i jest ok, kurz - tez idziemy na odczulenie oraz drób, nabial, cytrusy, slonecznik i jego pochodne, jablka...

Karmie ją wg BARF i jest znaczna poprawa (unikając ww)

Polecam badanie bo ja przezylam koszmar ze sniegiem :evil: - a odczulenie naprawde dziala

Badanie w warszawie kosztuje 30 pln odczulenie 40 pln

[url]www.4lapy.waw.pl[/url]

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moja Gaja ma ogromne problemy układu pokarmowego. Większośc rzeczy, które weźmie do pyska, wychodza z drugiej strony w postaci rozwolnienia. Próbowałem wielu karm, ale dopiero Purina Dog Chow Lamb&Rice okzała sie wystarczająco dobra. Słyszałem opinię, że jakość jest średnia, ale spójrzmy na cenę!

Link to comment
Share on other sites

Wiesz każdy pies ma swój własny żołądek :) i inaczej każdy przyswaja karmy. Jak twój toleruje tą karme i nic się nie dzieje to OK :) Czasami tańsze karmy działają lepiej niż te z górnej półki a czasami jest odwrotnie. Więc chyba aż tak twardo nie trzeba bazować na opiniach innych. Owszem warto znać inne opinie ale jak ta karma pasuje pieskowi to mysle że nie trzeba jej zmieniać.

No mam nadzieje że wiadomo o co mi chodzi i nie zakręciłam. zbytnio w mojej odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Moja Bafiśka reaguje też na kilka czynników alergią, sądzę ,ze jest to szampon, ale także karma ( na podstawie doświadczeń z kilkoma)
W ubiegłym roku karmiłam ja Sir Johnsem, a teraz od ponad 3 miesięcy Proformnce lamb&rice.Efekty są super - wszelkie zmiany na skórze zeszły, dostała śliczną sierść, a co ważne w przypadku dalmaśka nie sypie sie.Mogę w zasadzie powiedzieć ,że nie ma sierści niemal na podłodze.Kiedyś nie robiłam nic innego tylko zmiatałam kłęby sierści.
Jest też w jej przypadku jeden z wazniejszych składników w tej karmie - algi morskie, co bardzo korzystnie wpływa na wyrazistość czarnych plamek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[B]Witam.[/B]

[B]Chętnie usłyszę wypowiedzi osób które stosują bądź stosowały poniższe karmy u psa alergika.[/B]
[B]PRoszę o nie zaśmiecanie tematu i wypowiedzi tylko tych osób które naprawdę skarmiały jedną z tych karm.[/B]

[B]Stoję przed dylematem którą wypróbować w pierwszej kolejności i muszę podjąć decyzję a Wy mam nadzieję mi w tym pomozecie.[/B]
[B]A więc mamy do wyboru:[/B]

[B]1. Royal Canin Hyppoalergenic[/B]
[B]2. Royal Canin Sensitivity Control[/B]
[B]3. Eukanuba Dermatosis[/B]
[B]4. Trovet RRD lub LRD[/B]
[B]5. Hill's Duck & Rice[/B]

Link to comment
Share on other sites

Tak szukam karmy do 150 zł, ale prawdopodobnie będę musiał zainwestować niestety w karmę leczniczą. Bo jesli mam dać koło 180 zł za karmę typu Bento Kronen Maxi Lamb & Rice, to wolę dołożyc i kupić stricte weterynaryjną.
Każdy by chciał kupować jak najtaniej ale niestety nie zawsze znajdzie się odpowiednią tańszą karmę, dla psa który jest uczulony na takie składniki jak kurczak, kukurydza i pszenica.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']
[B]3. Eukanuba Dermatosis[/B]
[/quote]U mojej psicy stosujemy tę karmę ponad rok. Klara jest alergikiem i to dość skutecznie nam przeszkadzało w życiu ( wystarczy nam to że ja jestem uczulona na Klarę ). Próbowałyśmy kilku karm, ale tylko E. Dermatosis się sprawdziła. Objawy alergii ustąpiły. Niestety nie możemy zmienić karmy na inną od razu widać wysypkę, pies się zaczyna drapać itp. Ogólnie to polecam. Tylko że 10 kilo kosztuje ok 200 zł.

Link to comment
Share on other sites

Po hilsie jagnięcina z ryżem - totalne stany zapalne skóry na całym ciele. Po Purinie losoś z ryżem zgubiła 1/3 sierści. Royal - kilka rodzajów, drapanie.
Teraz kupiłam Acanę ale nie powiem jak, bo Klara nie chce jej nawet dotknąć..

Link to comment
Share on other sites

Acana wydaje mi się być w porządku. Wiele osób ją sobie chwali. Moja sucz jest po prostu wybredna. Na Eukanubę też już nie chce patrzeć, dlatego szukam drugiej karmy.
Trochę niska cena jest podejrzana jak na "wypasione" składniki. Może Klara się przekona, to wypowiem się na temat Acany.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam, ja miałam! Z Bento Kronen miałam do czynienia. Ja i mój pies. Nie mamy dobrych doświadczeń. Pies bardzo źle przyswajał. Na szczęście nie drapał się, ani nie wybrzydzał. Za to jadł 80dag (przy zalecanych 40dag) dziennie i chudł i marniał w oczach. Miałam wrażenie, że tyle samo z niego wychodziło ile w niego pakowałam. Miała ta karma za to jeden niewątpliwy plus - duże granulki. U nas się nie sprawdziła, ani troszeczkę. Za to znam także psy i ich właścicieli, którzy sobie bardzo chwalą BK. Zresztą to za ich radą właśnie zmieniłam karmę na BK, ale w naszym przypadku to nie była dobra zmiana. Dlatego uważam, że cokolwiek tu zostanie powiedziane, cokolwiek zostanie zganione lub zachwalone, to nie musi tak samo zadziałać na naszego konkretnego psa. Daleka jestem od wmawiania komuś, żeby nie karmił psa Bento. Niech karmi jeśli jego psu służy. Mogę mu nawet powiedzieć, gdzie kupić 15kg Bento taniej niż za 180zł ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Acana wydaje mi się być w porządku. Wiele osób ją sobie chwali. Moja sucz jest po prostu wybredna. Na Eukanubę też już nie chce patrzeć, dlatego szukam drugiej karmy.
[B]Trochę niska cena jest podejrzana jak na "wypasione" składniki. Może Klara się przekona, to wypowiem się na temat Acany.[/quote][/B]

Idealnie to ujęłaś:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...