Jump to content
Dogomania

Jaka szczotka?


Ishimaru

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='timoen85']Doradźcie mi jaka szczotka i czy w ogóle szczotka dla shih tzu? Mój pupil ma bardzo, naprawdę bardzo gęste włosy i ciężko jest go czesać, ciągle ma jakieś kołtuny i nie bardzo sobie radzę ze zwykłmi szczotkami :/[/QUOTE]

Ja mam kilka szczotek. U Boba, który ma włos bardzo gęsty, a kołtuny pojawiają się po jednym założeniu szelek używam szczotki z długimi metalowymi igłami i szczotki z włsiem naturalnym i nylonowymi igłami. Obie sprawdzają się bardzo dobrze, a grzebienia nie używam w ogóle. U Totorka używam grzebienia tylko i wyłącznie, a szczotki służą raczej do masowania go, a nie rozczesywania kołtunów, bo ich zwyczajnie nie ma :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='przemyslawgrzywuski']Uzywaliscie grzebienia odfilcowujacego ? To co mojej spanielce sie za uszami robi to masakra. Mam systematyczne wycinanie dredow. A moze inny sposob macie?[/QUOTE]
Tak, mamy - odpowiednie dbanie psa. Ucho u nasady u cocker spaniela ma być wystrzyżone na krótko.
I skasuj te spamy z podpisu....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

No to dalysmy ci rozwiazanie... Niech fryzjer ja ogarnie i bedzie swiety spokoj...Spaniela sie nie robi maszynka,wystarczy wytrymowac,uszy zrobic na 1/3 maszynka,pod szyjka trojkat maszynka ,lapki,wyrownac firnki i juz...
Nie ma innego sposobu by sie nie robily koltuny za uchem...A dla psa tez lepiej i zdrowiej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Wersja minimum to wystrzyżone na króciutko ucho od wewnątrz,tak żeby była porządna wentylacja ucha. Nawet u psa,który ma tak mało włosa.
PS. strasznie wyglądają te uciachane uszy ;)[/QUOTE]

Na szczęście już tak nie wyglądają.
A co do strzyżenia wewnątrz... To mój pies ma to wygolone zawsze. Myślę, że już nie ma się co wgłębiać w ten temat, bo ja i Ty mamy odmienne zdania.
Oczywiście nie zaprzeczam, że to co robię dla psa jest zdrowe. Jednak wolę je co dzień rozczesywać.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze ,że się pytasz ,z tym myciem to nie trzeba przesadzać.Pielęgnacja w fałdach skórnych i czesanie jest i występuje linienie.Polecam grzebień Spratts 076.
Sąsiadka ma mopsika i takim grzebieniem czesze.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[I][COLOR=#a9a9a9]Cześć wam, na wstępie chciałabym przeprosić jeżeli nie powinnam odpowiadać w tym wątku, a założyć nowy, ale nie chciałam nic zepsuć więc zrobiłam tak jak zrobiłam :<
[/COLOR][/I]
Mam w domu dwa mieszańce: jednego w przedziale wagowym 20-40kg i drugiego (czarnego) w przedziale 10-20kg.
Z mniejszym sobie radzę, ale czesanie drugiego (jego sierść jest dosyć sztywna) to wielogodzinne i męczące zajęcie, bynajmniej z moim zestawem małego ogrodnika.

Dołączam zdjęcia, link do nich: [URL]https://drive.google.com/folderview?id=0B6IoOdoIMGqnLVpHdmcwMUdZVGs&usp=sharing[/URL]

Z tego powodu chciałabym zapytać o jakieś nowe narzędzia. Trochę czytałam o czymś takim jak Furminator. Wiem, że są jego tańsze "zamienniki", ale wytrzymują o wiele mniej. Biorąc to pod uwagę, chcę się upewnić, że powinnam zbierać te dwie stówy na [I][COLOR=#008080]FURminator do krótkiej sierści L[/COLOR][/I] oraz stówę na [I][COLOR=#008080]FURminator do długiej sierści M[/COLOR][/I] dla mniejszego psiaka? Czy może radzicie jednak coś innego, co lepiej by się spisało w moim przypadku?

Korzystając z okazji chciałabym jeszcze zapytać o szampon w proszku do mycia psów na sucho, nigdy z tego nie korzystałam, a planuje zacząć. Nie mam tylko pojęcia ile takiego szamponu (załóżmy 250ml) będzie potrzebne na dwa takie psy? Ah no i czy znajdzie się wśród nich jakiś dobry preparat na łupież, bo strasznie męczy on moje dwa psiaki ;<

Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za wszelkie odpowiedzi,
Safize

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Dnia 16.07.2013 o 21:50, timoen85 napisał:

Doradźcie mi jaka szczotka i czy w ogóle szczotka dla shih tzu? Mój pupil ma bardzo, naprawdę bardzo gęste włosy i ciężko jest go czesać, ciągle ma jakieś kołtuny i nie bardzo sobie radzę ze zwykłmi szczotkami :/

Spróbuj tak zwanej "pudlówki". A przed wyczesaniem najlepiej użyć jakiś środek rozkołtuniający. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Domi1987 napisał:

Ja od niedawna mam owczarka podhalańskiego może ktoś miał i wie jaką szczotkę użyć? 

Ja bym użyła szczotki i grzebienia (grzebień do tych miejsc, co trzeba rozczesać) + furminator przy większym linieniu, albo uniwersalne zgrzebło Trixie 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...