Jump to content
Dogomania

Jaka szczotka?


Ishimaru

Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='fazihh']Zapraszam na mój blog [L="http://www.makikocia.com"]http://www.mojpsblogspot.cm[RL] Dowiesz się tam więcej na powyższy temat.

Pozdrawiam:)[/QUOTE]

juz po pierwszych slowach pot powyzszym linkiem trafil mnie szlag!!! popatrzcie co ona wypisuje
"Na początku powinniśmy zdecydować jakie psiaki chcemy. Oczywiście to już po wyborze rasy psów. Pytanie, czy chcemy mieć psiaki z rodowodem, czy szczeniaki po nierodowodowych psach. Jeżeli nie planujemy wystawiać psa na wystawach psów, wtedy wystarczy nam psiak bez rodowodu - wystarczą zwykłe psy rasowe. Jednak, jeżeli planujemy chwalić się psiakiem na wystawach i konkursach, wtedy nie obejdziemy się bez rodowodu, i wtedy zazwyczaj powinniśmy zwrócić uwagę na przeszłość rodziców szczeniaka i historię hodowli psów."


tu na dogomanii osoba propaguje kupowanie nierodowodowych RASOWYCH!!!!!!!szczeniakow.. co Wy na to???? Mysle ze mod powinien usunac linka z taka propaganda.. ja w cytacie "uszkodzilam" link

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

[quote name='chau']ma może nie jestem znawczynią tematu bo nigdy nie myslalam nad wystawieniem psa na wystawe ale co jest takiego strasznego w kupieniu psa radowego bez rodowodu? Bo nie do konca zrozumiałam chyba.[/QUOTE]
Pytanie było skierowane do kogoś innego, ale postaram się odpowiedzieć. Rodowód jest dowodem na rasowość psa. Z tego wynika,że prawdziwie rasowy pies to tylko z rodowodem. Osoby, które sprzedają takie psy bez rodowodu często okazują się tzw. pseudohodowcami, zależy im tylko na zysku ze sprzedaży szczeniąt, nie badają rodziców przyszłych szczeniąt pod kątem chorób takich jak np. dysplazja itp., krótko mówiąc nie zależy im ani na własnych psach ani tym bardziej na dobru i przyszłości rasy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...

Nie chcę zakładać nowego wątku, bo i po co :)
Szukam jakiejś taniej szczotki dla psa z tej strony -> [URL]http://www.zoohurtowo.pl/pies/czystosc/szczotki_i_grzebienie?PHPSESSID=63fd49cbe7a687900649d75dfcbecf3f[/URL]
Którą polecacie dla 'długowłosego' psa ? Tutaj są zdjęcia psa jakby ktoś chciał zobaczyć o jakąś sierść mi chodzi ->[URL]http://www.photoblog.pl/emiya/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Według mnie każdy właściciel psa powinien posiadać furminator ;-) Jak widzę ile moja koleżanka tym wyciąga sierści ze swojego husky'ego, to aż ciężko uwierzyć.

[QUOTE][COLOR=#000000]A co sądzicie o szczotkach drucianych? Nadają się do czesania psów?[/COLOR][/QUOTE]
Z drucianymi trzeba uważać, bo można psa podrapać. Ale tak ogólnie to idzie nimi czesać :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[COLOR=#4F401E][FONT=Verdana]Witam, dopisze sie - poczytam oczywiscie temat ale najpierw zapytam:) [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4F401E][FONT=Verdana]Potrzebuje kupic dla mojej suczki furminator lub inna specjalna szczote:) co polecicie? Ma niecale 7 miesiecy. Jak odroznic oryginal i podrobe na allegro? Czy zarowno oryginal jak i podroba spisze sie tak samo? Bo jesli tak to wole tanszy. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#4F401E][FONT=Verdana]Druga sprawa - koniecznie chcialbym kupic cos, czym sie dosc latwo usuwa siersc ze wszystkiego innego oprocz psa:) z poduszek, ubran itp - czy jest na rynku jakis produkt ktorym sie warto zainteresowac? [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#4F401E][FONT=Verdana]No i jesli ktos musial specjalnie kupic odkurzacz po nabyciu psa bo nie mial to tez mozecie cos zaproponowac:D [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#4F401E][FONT=Verdana]Pzdr[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o psa nie napisałas jaka to sierść np.typu owczarek niem krótkowłosy czy raczej w stylu charta afgańskiego,do ubrań polecam roll-on-taki na kółku oklejony tasma są w sprzedaży,w sklepach,co do odkurzacza-nietóre modele maja specjalne "końcówki",ewentualnie takowe można dokupywać.

Link to comment
Share on other sites

to się tak nie da zapytać kogoś o szczotkę. Nie jest to duzy wydatek.. trzeba kupić dwie różne conajmniej, zobaczyć która lepsza i tej uzywać. Zreszta zawsze dobrze mieć w w domu zapasowkę. Czasami trzeba jedną szczotkę wymienić, wymyć.. tak jak z człowiekiem..

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, a zakładanie nowego tematu (skoro istnieje ten) jest dla mnie bezsensowne. ;) Otóż pod koniec czerwca powitam w swoich skromnych progach szczeniaka pinczera miniaturowego. Miałam psa w typie rasy, który niemiłosiernie liniał, a sierść była matowa (tu obwiniałabym szampon). Suczkę przeczesywałam zwykłym, gumowym zgrzebłem. I teraz mam pytanie: jaką szczotkę byście polecali dla pina? Czy może takie zwykłe, gumowe zgrzebło wystarczy? Dodatkowo zapytam się, jaki szampon możecie polecić? Oferta jest niesamowicie bogata, jedna firma produkuje 50 różnych rodzajów, a ja nie mam bladego pojęcia, który wybrać. :lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja mam dość DUŻO pytań :diabloti:

1. Jaka dobra odżywka byłaby do czesania Bearded Collie ?

2. Jaki szampon byłby dobry dla Beardeda ? ( na białą część futra i ciemną)

3. I to chyba najdłuższe : Mógłby mi ktoś napisać do czego dokładnie służy każda z tych szczotek i mniej więcej w jakiej kolejności po kąpaniu powinno się je używać ? ( lub przed kąpaniem)
[URL]http://beardie.net/hobo/description/bearded_collie_faq/grooming101.htm[/URL]

:razz:

Edited by Beardedo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jeśli chodzi o furminatory z allegro, to ja kupiłam ten nie oryginalny o wiele tańszy i muszę powiedzieć że od dwu lat sprawdza się świetnie! Nie mam porównania z oryginałem, ale w moim ząbki się nie stępiły, rączka nie jest zdarta, wszystko naprawde fajnie.Prawda, korzystam z niego super często tylko w okresach linienia, a poza tym okazyjnie :P ale efekty są boskie:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jak dla mnie to jakiś mega badziew i nawet za taką cenę bym sobie tego do domu nie przyniosła, nie mówiąc o użyciu ;) Noo, ostatecznie ta wąska szczotka MOŻE by się jakoś mogła przydać przy np. tapirowaniu ale jeśli włosie jest takie samo jak na szczotkach to raczej wątpię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...