Jump to content
Dogomania

Ile razy dziennie karmić?


Nor(a)

Recommended Posts

ja bym narazie malucha karmila gotowanym - ryz kurczak warzywka + witaminy koniecznie polecone przez weta. Jak psiak zacznie dochodzic do siebie to ew (jesli chcecie) wprowadzilabym dobra sucha karme - puszek tez nie polecam.
Jakos wydaje mi sie, ze maluch powinien dochodzic do siebie na gotowanym z witaminkami, choc nie upieram sie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja na temat puszek nie mam zdania,w klepie w którym zaopatruje się w karme polecił mi facet puszki oryginalne z niemiec,ale nie skusiłam się i raczej nie skusze,pozostane przy suchej,ale jak bedzie trzeba to i ugotuje.... :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :lol: Dawno do Was nie zaglądałam, nasz Ramzes pochłonął nas bez reszty! Wszystkie uzyskane rady wykarzystałam - serdeczne dzięki Wam za to!! :D Ramzesik został 12 kwietnia zaszczepiony i dokładnie zbadany przez weterynarza. Od 6 kwietnia tzn. od kiedy jest u nas podwoił swoją wagę!!! :klacz: Rosnie jak na drożdżach!!! Je przede wszystkim posiłki gotowane, juz nie tak łapczywie , zaczął pokazywać swoje guściki, nie lubi ryżu i nie przepada za kaszą, uwielbia za to makaron i płatki jęczmienne oczywiscie z mięskiem i warzywami. Dostaje także witaminki, które zaproponował weterynarz. Karmimy go 5-6 razy dziennie w mniejszych porcjach, staram sie zachowywac przerwę nocną, chociaz zdarza się do dziś, że budzi się np o 5 rano głodny jak wilk i dotąd będzie hałasowal w kuchni dopóki nie dostanie swojej miseczki , ostatni posiłek wieczorem jada ok 19-20. Mam do Was kochani pytanie- weterynarz polecil dawać mu 2 razy w tygodniu surowe żółtko jaja- czy to w sam raz 2 razy w tygodniu czy może dajecie swoim pieskom częściej jajeczko-podzilcie sie ze mną doświadczeniami bardzo proszę!!! :D Czekam niecierpliwie. Dziekuje. :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

[b]Jola[/b] super ze Ramzes odzyskuje siły i rosnie,zasługa Wasza.....jesli chodzi o żółtko,to mój wet kazał podawać raz w tygodniu,ale nie surowe,gotowane i tak podaje,nie wiem czy dobrze czy żle,może inni się wypowiedzą..... :lol:
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[b]Jola! [/b]
Super, że maluszek tak pięknie rośnie! Uważaj, zeby nie był za gruby! Szczeniaka bardzo trudno odchudzić, a tusza fatalnie wpływa na zdrowie. 8)

Spokojnie możesz już przechodzić na 4 posiłki dziennie, porcje dzięki temu staną się nieco większe, piesek będzie bardziej syty. I nie ulegaj jego nocnym zachciankom... ;)

Co do żółtka (co dzisiaj wszyscy z tym żótkiem, co topik to żółtko :) ) to mnie też "uczyli", żeby dawać raz w tygodniu! Zwłaszcza szczeniakowi. Żółtko to bomba witaminowa, jeszcze do tego podajesz witaminy... uważaj, żeby nie było za dużo tego dobrego.
Ja daję surowe, coś mi świta, że gotowane jest łatwiej przyswajalne, zresztą mój pierwszy pies dostawał gotowane, bo surowe mu szkodziło... Ale Kresce nic nie szkodzi, więc je surowe. 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[b]kasiara[/b] twój psiaczek powinien jesc już 3 razy dziennie a koło 6 miesiąca przejść na 2 razy,moja sunia przeszła na 2 jedzenia w piatym misiacu,sama tak sobie zażyczyła,najlepiej cofnąć stronki do tyłu i poczytać o tym,dużo o tym dogomaniacy pisali....
powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiara']Witam, mam pytanie- do ilu miesiecy pies powinien jeść 4 razy dziennie? Mój ma 3 miesiące i dwa tygodnie :D[/quote]

moja jadla 4 razy dziennie do ok. 4 m-ca (takze moj temat przewodni z tego watku juz jest dawno nie aktualny :) ). Potem z dnia na dzien(!) "zrezygnowala" z pierwszego porannego posilku..Pozniej (tez niejako z dnia na dzien) drugi posilek przesunela sobie na popoludnie, uciekajac po prostu od miski :wink: .
Takze teraz (od wieku ok. 5,5 m-cy) jada 16.30 i 20.30. I sama to sobie ustawila.
Obserwuj psiaka a bedzie dobrze niejako z natury. Tak przynajmniej bylo z moim psem.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='cuciola']jak myslicie czy 6 miesiecznego labradorka lepiej jest karmic nadal3 razy skoro mam taka mozliwosc czy lepiej od razu przejsc na 2..jesli 2 to jakie godziny proponujecie?[/quote]


a jak on sam z siebie chce (bądź nie chce) jadać?
Ja juz teraz pisze tu o moim drugim psie :wink: ..7 miesięcznym, który nadal jada 3 mniejszymi porcjami (ok. 14.00, ok. 18.00, ok. 23.00..taki cykl bo psy chodzą spac u nas pozno i nie wstają raczej o swicie :wink: ). Czasami tego pierwszego posiłku nie dojada, czasami więcej, czasami mniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

witam serdecznie
mam pytanko ile razy dziennie powinien jeszcze prawie 7-mio miesięczny szczeniak (sznaucer olbrzym)??
jestem w kropce bo każdy radzi inaczej, wet mówi że do roku powinien jeść 5 razy dziennie:crazyeye: a inni ze już w tym wieku 2 razy??
a jak jest z waszymi pieskami albo jak było jak miały podobny wiek??
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moja sucz (goldenka) w zeszłym tyg skończyła 4 miesiące i jada 4 posiłki dziennie - do 3 miesiąca jadała 5 (pies był mocno niedozywiony jak go dostałam). Już teraz widzę, że zaczyna olewać 3 posiłek więc powoli szykuję się na przestawienie jej na 3 posiłki....docelowo chcę ją karmić 2 razy dziennie. Wydaje mi się, że 5 posiłków dziennie do roku czasu to "lekka" przesada...wahałabym się między 2 a 3 w zalezności czy pies chodzi z ciągu dnia głodny czy nie...jeśli dasz jej 3 razy dziennie i pies wsunie każdy posiłek bez szemrania to zostań narazie przy tym, jeśli marudzi przy którymś posiłku ogranicz do 2 - zachowując dzienną dawkę oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunia_51']
mam pytanko ile razy dziennie powinien jeszcze prawie 7-mio miesięczny szczeniak (sznaucer olbrzym)??
[/QUOTE]
Pies w tym wieku powinien jadać tyle posiłków, ile planujesz mu dawać przez resztę życia ;) Podejrzewam, że będą to dwa posiłki dziennie? :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

witam serdecznie
Fred jadł do tej pory 3 razy dziennie (ok.8, ok.16 i ok.20), teraz zaczyna wogóle nie jadać swojego porannego posiłku.
dodam że cały czas rośnie jeszcze, czy mam już przejść na dwa posiłki te ok.16 i ok.20 bez tzw. "śniadanka"??

Link to comment
Share on other sites

widocznie Fred tego 3-go posiłku nie potrzebuje - nic na siłę. Beta miała okres że nie jadła śniadań tylko obiado-kolacje;) tylko. Ale to chyba dlatego że suche jej się znudziło. Obecnie po zmianie suchego je śniadania i obiado-kolacje...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='hubert01']witam wszystkich
mam szczeniaka collie (11 tygodni) i karmie go juz 4 razy dziennie. zastanawia mnie tylko to czy ostatniego posilku nie dostaje za pozno? daje mu o 22 lub troszke wczesniej. co sadzicie??[/QUOTE]
Na moje oko w porzadku - ma cala nocke zeby przetrawic jedzonko i miec gotowa kupe na rano ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam,
Mam pewne wątpliwości dotyczące karmienia szczeniaka. Moja pięciomiesięczna seterka szkocka żywiona jest karmą suchą (Acana Puppy Large Breed) i jedzeniem domowym (jeden posiłek dziennie, makaron z mięsem). Jak dotychczas dostawała trzy posiłki dziennie. Muszę przyznać, Lea jest wyjątkowym niejadkiem i zdarza jej się opuścić śniadanie i zjeść tą porcję jako obiad... Odnoszę wrażenie, że bardziej odpowiadałaby jej dieta złożona z dwóch posiłków dziennie, nie z trzech. Czy przestawianie szczeniaka 5miesięcznego na dwa posiłki dziennie nie będzie miało negatywnego wpływu na jego rozwój? Starałam się znaleźć w internecie coś na ten temat, ale z tego co wyczytałam zdania są podzielone...
Byłabym wdzięczna za jakiś link lub informację :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...