Jump to content
Dogomania

karma dla CC


GameBoy

Recommended Posts

doradzcie cos prosze, chodzi mi o suche...czy dla CC kupuje sie giant czy dla ras dużych?

wcześniej karmiłam swoja moloskę RC - odpowiednie do wieku, czy jest cos rownie dobrego ale tanszego? jakie macie doswiadczenia z innymi karmami??

czy trzeba odawac artrophlex? wapno? cos wspomagającego stawy???

proszę o porady

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GameBoy']doradzcie cos prosze, chodzi mi o suche...czy dla CC kupuje sie giant czy dla ras dużych?

wcześniej karmiłam swoja moloskę RC - odpowiednie do wieku, czy jest cos rownie dobrego ale tanszego? jakie macie doswiadczenia z innymi karmami??

czy trzeba odawac artrophlex? wapno? cos wspomagającego stawy???

proszę o porady[/quote]

Dla cc to bedzie giant:diabloti:

Hmmm wiesz ciezko cos doradzic jesli chodzi o karme bo to sprawa indywidualna, to co dla jednego jest dobre moze powodowac jakies sensacje zoladkowe itp u innego. Ja swoje karmilam RC i Hilsem teraz sa na barfie:) nie wiem jak to jest z innymi karmami wiec tu Ci niestety nie pomoge:shake:

Warto dawac cos na stawy, CC to duzy masywny pies i przydalo by sie cos ochronnego;) Polecam artrophleks albo canivition forte:)

Link to comment
Share on other sites

Zora była na karmie dla szczeniat ras duzych najpierw na chicope potem na ekonubie ale nie chciała jej jeść.Royal też ja kuł w zęby.Od 2 miesiecy jest na barfie.Dostawała też canvition forte na stawy.
Z karmami suchymi to jest różnie kążdy pies inaczej trzeba prubować jaka bedzie najodpowiedniejsza.Nie każda karma też będzie pokrywać zapotrzebowanie psa na różne składniki.Ale na stawy trzeba coś dawać bo one bardzo szybko rosna i przybierają na wadze.
O Acanie słyszałam wiele dobrego ale nie można jej kupić w mniejszych ilościach tylko worek 15 kilowy.Moze na poczatek jakies gotowane jedzonko+ witaminy?

Link to comment
Share on other sites

No to jak nie masz czasu na gotowanie to rzeczywiście trzeba dobrac jakąś karme.CC potrafia wybrzydzać i mieć okresy mniejszegu apetytu.Potrafią nietknać nic przez kilka dni.Wśród cc jest duzo niejadków.
Oprócz suchego trzeba tez dawać ser biały jajko olej.
Szukaj karm które maja glukozamine w składzie bo to jest na stawy dobre.Mi wet poradził karmienie psa do prawie roku czasu suchym bo najlepiej pokryje zapotzrebowanie u molosa na witaminy i mikroelementy,co nieznaczy ze nie bedzie trzeba podawać dodatkowo jeszcze witamin.Tak jak pisałam jednemu starczy innemu nie.
Poprostu trzeba obserwować psa jaki ma apetyt jak wyglada jego sierść skóra(czasami od niektórych karm suchych moze byc alergia),jak przybiera na wadze.One naprawde szybko rosną

Link to comment
Share on other sites

Poczytaj posty o barfie na dogomani tam jet duzo tego wszystkiego napisane.Zora jest na barfie jak już była dużym psem nie karmiłam jej barfem jak była małym szczeniakiem.Teraz zjada od poł kilo do kilograma kości z mięsem dziennie.Czasami zje mniej czasami wiecej.Nie każdemu psu tez słuzy ta dieta.Niektóre źle toleruja kości,Moja naprzykład ma duze zaparcia po kosciach wieprzowych dlatego dostaje je żadko.Przeważnie daje jej drobiowe.
Podam Ci przykładowy jadłospis który napisała jedna z forumowiczek na dogomani(jej pies jest dorosły)
Poniedziałek:
skrzydełka kurze 0,5 kg
kość wieprzowa / łopatka wieprzowa
Wtorek:
wołowina 0,5 kg (mix: chrząstki, mięso, ścięgna, tłuszcz) + warzywa + olej z pestek winogron + siemię lniane
łapki kurze
Środa:
porcja rosołowa ok. 0,5 kg
kość wołowa
Czwartek:
ogon wieprzowy ok. 0,5 kg / flaki wołowe 0,5 kg
łapki kurze
Piątek:
nerki wieprzowe / ryż (1 saszetka) z tuńczykiem w oleju (1 puszka) + witaminy
korpus indyczy / kaczy / gęsi
Sobota:
szyja indycza ok. 0,5 kg
kość wieprzowa
Niedziela:
serca / żołądki drobiowe 0,5 kg / gotowana wątróbka z ryżem lub płatkami owsianymi + warzywa + ocet jabłkowy
łapki kurze
Dodatkowo raz w tygodniu jajko
Od czasu do czasu biały ser, mleko, maślanka, owoce zamiast warzyw, tran

Link to comment
Share on other sites

  • 12 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...