Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja powiem wam coś szczerze..Po wystawie w Łodzi zmienilam nastawienie do Pana Matyasa...Wszyscy mówili nie jedź, on nie lubi kobiet, nie zna się i ogólnie jest beznadziejny..Ale ja na to tzw"lałam" i pojechaliśmy...Nie dość że dostaliśmy I dosk CWC na trzy psy to do tego dał mi CACIB'a i NPwR.. Każdego zwycięzce opisywał przy konkurentach dlaczego wygrał wszystkie jego zalety..przy każdym psie. Bardzo sympatyczny, uśmiechnięty i przedewszystkim wesoły :evil_lol: i na dokładke świetnie mówi po Polsku:diabloti: Tak więc naprawde polecam ;-))

A teraz czeka mnie przeprawa z Panem Szutkiewczem, potem z Panem Leśniewskim (ale dobrałam sobie wystawy, jade do dwóch hodowców dogów :evil_lol: ) potem ktoś w Gdynii i potem P.Szabo w Sopocie...Tak więc zobaczymy jak to z Jojkiem będzie :razz:

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='karolayna']a w Radomiu :) a czemu takie zdziwienie :lol:?? kto to jest :):):)? ale z Twojej wypowiedzi wynika ze jakas fajna kobitka :eviltong:[/quote]
Właścicielką Kontradomino, jednej z najlepszych hodowli dalmatynczyków w polsce. :loveu: Jak ja bym chciala mieć od niej opinie o mojej Heruni...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga i Tajga']Witam!;)
a czy ktos moze cos powiedziec na temat p. Bozeny Kalinowskiej?? Ona bedzie nas sedziowala teraz na kilku wystawach i nie wiem czego mam sie spodziewac.:Help_2:[/quote]

Nas oceniała w szczeniakach. Zna wzorce (niby oczywiste, ale niestety nie o wszystkich można to powiedzieć). Ocenia długo i dokładnie. Zwraca uwagę na proporcje, ruch i charakter. Mam bardzo miłe wspomnienia z jej sędziowania (był to nasz debiut) i bardzo chciałabym pojechać do niej teraz, jak mój pies jest już dorosły. Niestety póki co jak dla nas sędziuje za daleko. Ale mam nadzieję, że w końcu pojawi się gdzieś bliżej, może nawet znowu we wrześniu w Warszawie?

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='karolayna'] ale jak wrócimy z radomia to napiszemy jak wrazenia :) narazie jestem nastawiona pozytywnie :)[/quote]
No koniecznie napiszcie :) czekam z zniecierpliwieniem =]

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę się pochwalić tym,że p.Dorota Ząbek sędziowała wystawianego przeze mnie Buldoga fransuskiego w Gdańsku ;) Cieszę się strasznie,bo ten Buldog dostał 1 lok.,dosk,CWC i NPwR :multi: Co do jej sędziowania to ocenia sprawiedliwie i dokładnie.Z tego co zauważyłam,wywnioskowałam,że zwraca dużą uwagę na budowę psa,ale i ruch ma duże znaczenie.Każdego psa dokładnie obejrzała,obmacała,wychwycała nawet małe szczegóły.Jej sędziowanie bardzo mi się podobało i polecam!;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']To napiszcie tez cos o pani Katarzynie Fiszdon:p[/quote]

Miałam przyjemność spotkać ją w Krakowie na wyst.pastuchów.Mimo,że moja psica kompletnie odmówiła współpracy i musiałam ją przewlec po ringu, decyzją p.Fiszdon wygrała BIS.
Przy takiej konkurencji (i z takim zachowaniem) sądziłam że jest outsiderem a tu taka niespodzianka! Poprosiłam potem o komentarz do tej decyzji. P.Fiszdon powiedziała,że to przez b.mocna budowę i umięśnienie.(rzeczywiście Kleośka wygląda jak kulturystka nawet przy własnym ojcu!)Usłyszałam tez,że czesto zdarza sie jej sędziowac psy pasterskie,które są kanapowcami a to powinny być psy pracujące.
P.Fiszdon zajmuje sie genetyką (polecam jej książki) i może dlatego bardziej zwróciła uwagę na psa w typie roboczym, niż na piękności bardziej "wystawowe".Wygląda na to że potrafi odpuścić kiepskie wystawianie (tego sie można nauczyć) jeżeli pies ma dobra budowę i psychikę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania_Carmen']A może sędziowała kogoś [COLOR=black]Alenka Pokorn (SLO) [/COLOR]
Bo wacham się nad Krakowem. :roll:[/quote]

Alenka Pokorn ze Słowacjii jest niezwykle sympatyczna. Ma hodowle seterów Irlandzkich z reszta z długim stażem
Pozdrawiam
Kinga

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nugatowa']Alenka Pokorn ze Słowacjii jest niezwykle sympatyczna. Ma hodowle seterów Irlandzkich z reszta z długim stażem
Pozdrawiam
Kinga[/quote]
Dzięki Kinga. A wiesz może na co najbardziej zwraca uwage, i jakie psy preferuje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania_Carmen']Dzięki Kinga. A wiesz może na co najbardziej zwraca uwage, i jakie psy preferuje?[/quote]


Zwraca dużą uwagę na prezencje psa i jest bardzo obiektywna. A wiec nic tylko zyczyć wam powodzenia :lol:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial Narrow][COLOR=black]A jakie psy preferuje:[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][COLOR=black]Małgorzata Lorenc[/COLOR][/FONT]
[COLOR=#005633][SIZE=1][FONT=Arial Narrow][SIZE=2][COLOR=black]Leszek Siejkowski[/COLOR][/SIZE][/FONT] [/SIZE][/COLOR]
[SIZE=1][COLOR=#005633][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']A masz moze wyniki? :)[/quote]
Dokładnych wyników nie mam bo troche się spózniłam ;-) Ale tak:
Najlepsza suka w rasie- Banty Zimny Nosek z klasy otwartej
Najlepszy pies i zwycięstwo rasy- Songokan Basileus
Najlepsze szczenię w rasie i BIS puppy- Poezja GOLDEN GAJ (Tosca) :multi:

Link to comment
Share on other sites

Ania,jeszcze raz ogromniaste gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przydalyby sie jakies fotki :-) Czy moglabys mi na priv opisac o co chodzi z sedziowaniem i przeslac opis Tosci? Ja te sedzine juz dawno omijam,ponoc na ktorejs wystawie w tym roku tez dala popis kultury.....

Link to comment
Share on other sites

Co do S.Stefika, to owszem jest sedzia 4 grupy i posiada jamniki ,ale jeszcze żadnego nie wyhodował.Jest bardzo układowy zazwyczaj za nim przyjeżadją Słowacy i Czesi i zawsze dostają to po co przyjechali ,przynajmniej w mojej rasie. Jak nie ma nikogo z jego rodaków to sedziuje trochę lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...