Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Polna']nikt nic nie wie ?
a o sędziach:
Dorota Kuczyńska-Standełło
Jan Sochalski
Henryk Fonfara

?[/QUOTE]
Pani Dorota Kuczyńska-Standełło sędziowała nas dwa razy, w Szczecinie i w Gdyni. Bardzo, bardzo sympatyczna kobieta. Grupe 2 dobrze sędziuje, chyba wszyscy byli zadowoleni. No i ma fajny kontakt z wystawcami

Link to comment
Share on other sites

Pani Katarzyna Boryczko to bardzo młoda sędzina. Ja raz "miałam przyjemność" bycia u niej z moją sunią do oceny i powiedziałam - Nigdy więcej :roll: Ogólnie sprawia wrażenie bardzo miłej i sympatycznej kobietki, ale tak na prawdę chyba sama nie wie co tak na prawdę dotykając psa powinna wyczuć i przyglądając się psu powinna zobaczyć ;)
Niby liczy się dla niej handling ale też nie do końca.
Ja ogólnie jestem zdegustowana sposobem oceny przez tą panią ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Ja także przyłączam się do pytania. Proszę też o informacje na temat [COLOR=red]Katarzyny Boryczko.[/COLOR][/quote]

P.Mariola Semik bardzo wymagająca sędzina - nie szasta tytułami.
P.Katarzyna Boryczko - głównie sprawdza ząbki

Link to comment
Share on other sites

Co do pani Semik, to słyszałam już wiele sprzecznych i kontrowersyjnych opinii, ale z tego, co zaobserwowałam (I gr) bardzo duża uwagę zwraca na prezentację psa. Może być bardzo ładny, ale zle pokazany nie otrzyma tytułu. Także psy w złej kondycji (także utuczone) mają lekko przegrane.
I poza tym, np. w szeltikach, widać wyraznie, że ma swoj ulubiony kolor. Gdy pies o tej maści jest porównywalny z innym, to tricolor (jej ulubiony) zazwyczaj wygra.
ale nam jej sędziowanie się podoba - widać w nim jakąs logikę.

Link to comment
Share on other sites

My u niej będziemy w szczeniakach, nie dosyć, ze Roxy zadużo wazy, to wystawiać dopiero zaczynam i kolorowo to nie wygląda gdyż coś mi to nie wychodzi omijajac fakt, że Roxy i pokazywanie zębów.... Moze w szczeniakach nam wybaczy :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grazyn@'][COLOR=YellowGreen]A p.Sliwka? [/COLOR][/quote]

O p. Śliwce mogę się wypowiedzieć tylko w kontekście sędziowania belgów. W naszej rasie wydaje się preferować raczej duże, mocno zbudowane psy. Ruch nie jest aż tak istotny. Niespecjalnie obmacuje psy, zdarza mu się wyręczać asystentką. Nie tłumaczy też raczej swoich wyborów.
No i zdarzają mu się humory. A wtedy trzeba idealnie wystawiać psa, bo inaczej zostanie się ostro zjechanym. Nawet za drobne błędy w prezentacji.

Ja tego pana będe starała się unikać. Na koncie mam zaledwie kilkanaście wystaw, ale ów sędzia uplasował się bezkonkurencyjnie na pierwszym miesjcu pod względem gburowości, chamstwa i niesympatycznego podejścia do wystawcy. Może miał zły dzień, może. Ale i tak takiego zachowania IMHO to nie tłumaczy.


P.S. Żeby nie było. Moje negatywne uczucia to kwestia podejścia do wystawcy, a nie styl oceniania.

Link to comment
Share on other sites

Ale Ateno,
do wystawy we Wrocławiu jeszcze jest full czasu. Jesli rzeczywiście Twój piesek jest za gruby, to masz wiele czasu, aby go odchudzić. Lzejsza dieta i więcej ruchu i po sprawie, a poza tym dla szczeniaka, szczególnie, nadwaga nie jest korzystna. Ale w szczeniakach nasza suczkach w ogole skakała i nie przeszła chyba paru metrów równo, ale wygrała z nastepną, gdyż sędzina powiedziała, iż anatomicznie i pod każdym względem jest bardzo ładna i nie może inaczej ustawić stawki.
Ale w starszych klasach juz tak nie jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Godelaine']O p. Śliwce mogę się wypowiedzieć tylko w kontekście sędziowania belgów. W naszej rasie wydaje się preferować raczej duże, mocno zbudowane psy. Ruch nie jest aż tak istotny. Niespecjalnie obmacuje psy, zdarza mu się wyręczać asystentką. Nie tłumaczy też raczej swoich wyborów.
No i zdarzają mu się humory. A wtedy trzeba idealnie wystawiać psa, bo inaczej zostanie się ostro zjechanym. Nawet za drobne błędy w prezentacji.

Ja tego pana będe starała się unikać. Na koncie mam zaledwie kilkanaście wystaw, ale ów sędzia uplasował się bezkonkurencyjnie na pierwszym miesjcu pod względem gburowości, chamstwa i niesympatycznego podejścia do wystawcy. Może miał zły dzień, może. Ale i tak takiego zachowania IMHO to nie tłumaczy.


P.S. Żeby nie było. Moje negatywne uczucia to kwestia podejścia do wystawcy, a nie styl oceniania.[/quote]

o matko..... no to ladnie sie zglosilam :roll: , jestem dopiero poczatkujacym wystawca i zdarzaja mi sie bledy,a suka niezbyt lubi ring, bylam dopiero na 3 wystawach i 2 razy zachowala sie idealnie a ostatnim razem chciala mi zwiac i przeciela mi ringowka reke :roll:wogole jakis diablik w nia wstapil, ehh zupelnie nie rozumiem jej zachowania tym bardziej ze przed ta wystawa cwiczylam z nia razem z innymi psami na spacerach chyba od miesiaca i bylo ok, no coz co bedzie to bedzie najwyzej nas wywali :p
[B]mam jedno pytanie dot p.Śliwki [/B]: jak on wyglada, chodzi mi o posture, glos itp, bo sucz czesto ma obawy przed namiernie dominujacymi panami, no i nienawidzi jak sie na nia cmoka, na cmokanie reaguje zazwyczaj szczekaniem

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie będzie tak źle! Dwa tygodnie po Krakowie p. Śliwka oceniał belgi w Gdynii i podobno nie byl juz taki tragiczny :) Tak więc pewnie wiele zależy od humoru. Ale chyba nie zaszkodzi się do wystawy przygotować :)

Jak wygląda p. Śliwka? Hmm... Z tego co zapamiętałam to raczej już starszy, dość postawny pan. Nie cmokał na psy, starł się raczej zachować dystans.

Już teraz życzę powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia-Fionia']Ale Ateno,
do wystawy we Wrocławiu jeszcze jest full czasu. Jesli rzeczywiście Twój piesek jest za gruby, to masz wiele czasu, aby go odchudzić. Lzejsza dieta i więcej ruchu i po sprawie, a poza tym dla szczeniaka, szczególnie, nadwaga nie jest korzystna. Ale w szczeniakach nasza suczkach w ogole skakała i nie przeszła chyba paru metrów równo, ale wygrała z nastepną, gdyż sędzina powiedziała, iż anatomicznie i pod każdym względem jest bardzo ładna i nie może inaczej ustawić stawki.
Ale w starszych klasach juz tak nie jest.[/quote]
Ja odchudzam ją od końca czerwca, ponieważ źle jej to działa na stawy. Zmniejszyliśmy jej jedzenie, już nie dostaje 3 tylko 2 posiłki, ciągle bryka i staramy sie jej zapewnic ruch spacerami połączonymi z zabawą i szkoleniem. Natomiast kiedy był cieplej to pływała. Zdaje sie, że już troche schudła. Roxy nieabardzowychodzi bieg po okręgu wśród innych psów. Z ustawieniem jeszce ujdzie, tylko to przednie łapy. No i zeby. Jak próbuje je pokazać, to siada i zaczyna wiercić głową.

Link to comment
Share on other sites

No to db, że sunia już troche schudła, ale może nie tylko trzeba zmniejszyć dawkę, ale dostosowac ją i może rozłożenie składników odpowiednie dla pieska. A może ona sobie jeszcze gdzies podjada?
My mamy podobny problem z naszym szeltem, gdyz on cały czas cos by jadł i cały czas szuka okazji, by cos wciągnąc, ale to normalne u tej rasy...
Ja myśle, że z tym bieganiem po okręgu to jeszcze macie czas. Z czasem
pies się uspokoi.
Szczenięta przez mądrych sędziów na prawde traktowane są ulgowo. Rzadko które stoi nieruchomo na ringu.
Ja myślę, że najwazniejsze to odchudzić pieska, a potem to się jakoś ułozy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']starszy bardzo elegancki pan - lubi jak wystawca jest dobrze ubrany !!
patrzy na ruch - przynajmniej u sznaucow[/quote]
Zgadza się Pan Deutscher u Husky też patrzy na ruch, to bardzo sympatyczny, kulturalny sędzia, którego bardzo cenię za celne "oko" przynajmniej w rasie SH :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']starszy bardzo elegancki pan - lubi jak wystawca jest dobrze ubrany !!
patrzy na ruch - przynajmniej u sznaucow[/quote]

i ja dodam że jest bardzo symaptyczny i kulturalny ale dość skapy w opisach. Ocenia ruch, budowę, zęby i ogólne wrażenie l- lubi ładne wystawowo psy

Generalnie bardzo milo go wspominam, nasza rasę ocenił zgodnie z oczekiwaniami na 10 z + !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zeliika']Prosze o informacje na temat sedziow:

[B]Erwin Deutscher (A)[/B]
[B]Lisbeth Mach (CH)[/B]

Wszystko, co tylko o nich wiecie ;)[/quote]

Erwin Deutscher sadzil teraz na naszych wystawach rasy 9gr. potem sznaucerow na spec. wystawie. Zwraca uwage na ruch, przyszykowanie wlosu... Ale ruch nie jest najwazniejszy:roll: Ogulnie to lubi psow mocnych, z szeroka klatka pirsiowa, ladna glowa... (my przegralismy BOB'a z braku klatki piersiowej, chociaz nasz ruch byl najlepszy:oops: ...) Pudli duzych nie mierzyl, mierzyl tych mniejszych:lol: :evil_lol:
Ale na spec. sznaucerow BOB wygral pies az bardzo waziutki - junior, pies mocny byl BOS:roll: Gdy zapytano dlaczego nie ten drugi (przedtem go baaardzo wychwalil), to sie tylko usmiechnal:cool3: :roll:

Lisbet Mach ile wiem z pudli, lubi ich mierzyc, ale woli psy duze:roll: bedzie nas sadzila w Poznaniu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagicJohnson']Erwin Deutscher sadzil teraz na naszych wystawach rasy 9gr. potem sznaucerow na spec. wystawie. Zwraca uwage na ruch, przyszykowanie wlosu... Ale ruch nie jest najwazniejszy:roll: Ogulnie to lubi psow mocnych, z szeroka klatka pirsiowa, ladna glowa... (my przegralismy BOB'a z braku klatki piersiowej, chociaz nasz ruch byl najlepszy:oops: ...) Pudli duzych nie mierzyl, mierzyl tych mniejszych:lol: :evil_lol:
Ale na spec. sznaucerow BOB wygral pies az bardzo waziutki - junior, pies mocny byl BOS:roll: Gdy zapytano dlaczego nie ten drugi (przedtem go baaardzo wychwalil), to sie tylko usmiechnal:cool3: :roll:

Lisbet Mach ile wiem z pudli, lubi ich mierzyc, ale woli psy duze:roll: bedzie nas sadzila w Poznaniu[/quote]
Dzieki, to dla mnie wazne informacje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...