Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Godelaine']Czy ktioś mógłby mi powiedzieć, jak sędziuje pan [B]Szemraj[/B]? Na co zwraca uwagę? Jak w kwestii charakteru? Ruchu? I czy dużo obmacuje?[/quote]

Z tego co o nim słyszałam to wiele osób go bardzo chwali i chce do niego jechać bo sędziuje dobrze. Ja widziałam jak sędziował PONy, to szczegółowo dotykał, macał, badał zęby. Nie wiem jakie ma podejście do innych ras, ale podobno jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Hallo

Ich habe grade hier deutlich gelesen, dass in Polen muss man wirklich grosse Angst vom Richter haben.
Ich meine es gibt auch so zauberhafte sowie schlechte Richter, genauso wie in unserem Leben. Es ist aber sehr leicht zusagen, es wird schlimm passiert. Aber wir mussen achten darauf, dass manche von ihm haben wirklich gute Qualitatprufungen damit geliefert. Ich kenne aus Polen etlichen Richtern, die uns sehr gut unsere Hunde verurteilen.
Lisbeth Mach aus der Schweiz ist ja sicher aus Ausland gekommen, aber ich kenne sie, und sie hat idealle hoche Prufungsabschnitte die ihr hochvorwarts fur Rassenhunden die sie kennt abschildert.
Naja. Sicher manche andere polnische RIchter haben mit Sicherheit sauch schlechte Hunde die meistens in polnischen Ausstellungen gelaufen wurden, und erst dort kan man siehen, wie es aber sieht aus !
Es gibt fur mich keinen guten oder schlechten Richter.
Derselbe Menge braucht nur regelmassige Pflege fur Hunde die wir gemeinsam zuchten und haben, und unbedingt spateren Zeit es ist aber leicht zulenken, ob dieser Richter wirklich gut oder schlecht fur uns ist.
Ich habe in diesen Forum deutlich alles gelesen und sehe dass meinstens polnische Aussteller und Zuchter beobachten nur schwere Punkten ihren Richtern, die doch super sind. Ich kenne Frau E.Sobieszczanska & E.Junikiewcz die beide sehr geholfen und sehr gut gelernt ganz besonders fur die Wesen von Golden gebleiben stehen sind.
Auch der Typ dieser Rasse ist ihr ganz rasch annerkannt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockerek']O mamo :crazyeye: kto zna niemiecki??[/quote]

Ja znam, ale w tym poście jest tyle błędów, że nie wiem, czy to nie jest jakaś prowokacja. :razz: Przetłumaczyć się owszem da, ale głowy bym nie dała, że to Niemka pisała, a wręcz dałabym głowę, że nie Niemka. Konkretów tu żadnych nie ma, raczej opinia, że nie należy widzieć jedynie złych stron sędziego, więc pozwolę sobie nie tłumaczyć tego posta.

Link to comment
Share on other sites

Poza tym mnie rozwala,że koleżanka bardzo dobrze,jak widać czyta po polsku,natomiast absolutnie po polsku nie pisze...

Nie wiem,czy już było-sędzia Andrzej Kot.Sędziował nas rok temu w Zabrzu,nie dając błękitnemu zw.mł-uznał za wadę białe znaczenia na łapach,które we wzorcu są dopuszczane.Natomiast w tym roku w Szczecinie było już wszystko ok-a nawet bardziej.Doradzał,jak ustawić psa,żeby mniej widać było wady,był bardzo,bardzo miły.Zwracał uwagę głównie na "całokształt",na wyraz psa.Lubi wyraźne piętno płci,u młodzieży dużą uwagę przywiązuje do ruchu.Nie przepada za słabo związanym grzbietem(w młodzieży).
Bardzo mi się podobalo jego sędziowanie-bezstresowe i miłe.No i przyznam-mój pies wziął wszystko(więc moze nie jestem do końca obiektywna,ale w sumie rok temu też byłam zadowolona z wystawiania się u niego),ale w ocenie ma napisane dokładnie,jakie ma wady,jakie zalety i dzięki czemu dostaje taką a nie inną ocenę:)

Link to comment
Share on other sites

No i moze komuś się przyda-sędzia Marija Kavcic-(slo)-przemiła sędzina zwracająca bardzo dużą uwagę na ruch,sposób prezentacji i charakter psa.Wydaje mi się,że bardzo obiektywna,długo zastanawiała się nad przyznaniem CAC,nie dawała"swoim"psom,a rzeczywiscie ładniejszym.

Link to comment
Share on other sites

Podnoszę temat :lol:

Czy kogoś sędziował [COLOR=Red][B]Pan Marek Bork-Grabkowski[/B][/COLOR]?

Szczególnie interesują mnie opinie wystawiających duże psy z II grupy, ale właściwie każda wiadomość będzie cenna, bo ja jeszcze z tym Panem nie miałam do czynienia i nie wiem, czego się spodziewać :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Arial][B][SIZE=4]Aneta Sobkowska-Dopierała[/SIZE] proszę o informację na temat sędziowania,jaki typ psa preferuje mocnej budowy czy też nie,na co zwraca szczególną uwagę, z góry serdecznie dziękuję.[/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

JA bylam u niej na jej pierwszym sedziowaniu :) hoduje yorki... moim zdaniem jednak najwiecej zwraca uwage na szate... w opisie wlasnie najwiecej bylo napisane o szacie :) dala nam duzo dobrych rad w ogole mila pani :)
nic wiecej nie moge poweidziec bo to byla i jej pierwsza wystawa i moja :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dinusia']JA bylam u niej na jej pierwszym sedziowaniu :) hoduje yorki... moim zdaniem jednak najwiecej zwraca uwage na szate... w opisie wlasnie najwiecej bylo napisane o szacie :) dala nam duzo dobrych rad w ogole mila pani :)
nic wiecej nie moge poweidziec bo to byla i jej pierwsza wystawa i moja :)[/quote] hehe nas sedziowac bedzie w wawie i raczej u nas na szate nie zwroci wiekszej uwagi bo sedziuje staffiki(szata krotkowlosa). Tez jade do tej Sedziny pierwszy raz ale slyszalam ze jest ona przemila sedzina :)
Sama jestem ciekawa jaki p Sobkowsa-Dopierala sedziuje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zpr']Czy ktoś zna sędziego [FONT=Arial]Dushan Paunovic z Serbii?[/FONT][/quote]

Sędziego nie znam niestety.
Ale za to pooglądałam Twój ogród na stronie - jak Ty to utrzymujesz przy psach?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika']Sędziego nie znam niestety.
Ale za to pooglądałam Twój ogród na stronie - jak Ty to utrzymujesz przy psach?:)[/quote]
Ha, mam dwa ogrody z przodu domu psiaki sobie ganiają gdzie chcą a za domem jest ten "zielony" gdzie psy równiez biegają, ale pod naszym dozorem, bo inaczej nie było by tak zielono :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Ruch jest sprawą najważniejszą gdy sędzia nie ma pojęcia o rasie i sienie zna.[/quote]

Że łot?

[quote]już nie wspomniałam ,że nie dostałyśmy zmedalu żadnego ani wstązki nawet. A ocena doskonała, 1 lokata. I po medal maszerowałam do sekretariatu... [/quote]

Za to odpowiedzialna jest obsługa ringowa i do nich powinnaś mieć pretensje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...