Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

[quote name='jo-jo']
Jak już doszło do oceny to mojemu psu namisały takie bzdury że się w głowie nie mieści .. Wszystkie jego zalety byly wypisane jako wady...[/quote]
Klaudia a mogłabyś na forum przepisać te "bzdury"?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='blacky']Jo-Jo nie uwazasz że twoje stwierdzenie na temat twojego konkurenta jest również nieprofesjonalne? Poza tym, dla niektórych sędziów bardziej liczy się proporcjonalność sylwetki i wyraz ogólny od wzrostu i głowy.[/quote]
może i jest poprostu mówie co mi się w tym psie podoba a co nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo-jo']może i jest poprostu mówie co mi się w tym psie podoba a co nie.[/quote]Zrozum,że każdy z nas ma juz dość czytania niepochlebnych opinii o każdym konkurencje Jojka i głupot o sędziach,którzy Jojka ocenili nie na I miejsce.Ten topic jest o sędziach,ale[B] chodzi nam o obiektywne stwierdzenia-na co sędzia patrzy,jak ocenia,a nie,ze jest głupi[/B],bo Twój pies nie wygrał.Weź moze wzorzec do ręki i popatrz wreszcie,że sa psy od niego lepsze.I moze to nie sędziowie bee,a Twój pies nie spełnia jakichś wymagań wzorca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blacky']Klaudia a mogłabyś na forum przepisać te "bzdury"?[/quote]
Cytuje (nie wszystko pamiętam) :

"mało dynamiczny ruch", "obwisła powieka", "za duże wcięcie" "wąska klatka piersiowa"
Ale żeby nie było że napisała tylko jego wady, napisała że ma dobre kątowanie, dobrą głowe i dobry kościec (to tak żeby nie było że ja marudze..)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo-jo']Cytuje (nie wszystko pamiętam) :

"mało dynamiczny ruch", "obwisła powieka", "za duże wcięcie" "wąska klatka piersiowa"
Ale żeby nie było że napisała tylko jego wady, napisała że ma dobre kątowanie, dobrą głowe i dobry kościec (to tak żeby nie było że ja marudze..)[/quote]Ale masz przecież kartę ocen...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Quelthalas']Zrozum,że każdy z nas ma juz dość czytania niepochlebnych opinii o każdym konkurencje Jojka i głupot o sędziach,którzy Jojka ocenili nie na I miejsce.Ten topic jest o sędziach,ale[B] chodzi nam o obiektywne stwierdzenia-na co sędzia patrzy,jak ocenia,a nie,ze jest głupi[/B],bo Twój pies nie wygrał.Weź moze wzorzec do ręki i popatrz wreszcie,że sa psy od niego lepsze.I moze to nie sędziowie bee,a Twój pies nie spełnia jakichś wymagań wzorca.[/quote]

I tak jak powiem że mój pies ma wiele wad i o nich wiem to i tak mi nie uwierzysz bo się zaprałaś że ja jestem ta bee i nie dobra. Prosze Bardzo przegrałam i co? Załamałam się i płacze po kątach? Nie poprostu chodzi mi o to że ja prosiła bym o wytłumaczenie takowej opinii na temat mojego psa.

Wiem jaki jest wzorzec. I wcale nie opisuje głupot o każdym który nie dał pierwszego imiejsca mojemu psu, bo już pare razy przegraliśmy a jakoś po raz pierwszy zdarzyło mi sie napisać o Pani Dorocie i o tym co preferuje u doga

Najlepiej jak zakończymy tą kłutnie bo to do niczego nie prowadzi a jedynie do tego żebym znowu obrywała za nic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Quelthalas']Ale masz przecież kartę ocen...[/quote]

nie pod ręką, jak sobie tego zyczysz moge później przepisać Ci co miałam napisane w chwili obecnej nie jest to możliwe.

Nie mam nic do ukrycia

Link to comment
Share on other sites

Kasiu dobrze może i przesadziłam, pisałam to pod wpływem emocji z tego dnia..(nie raz się to komuś zdarzyło..jezeli chcesz to moge to sprostowac albo usunąć...)
Teraz to opadło i później moge Wam napisac ten opis nie ma problemu

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo-jo']I tak jak powiem że mój pies ma wiele wad i o nich wiem to i tak mi nie uwierzysz bo się zaprałaś że ja jestem ta bee i nie dobra.[/quote]
Z tego co piszesz na różnych forach, to nie ty jesteś ta zła i niedobra tylko wasi konkurenci i sędziowie, którzy nie doceniają twojego "ideału".


[quote name='jo-jo'] Prosze Bardzo przegrałam i co? Załamałam się i płacze po kątach? Nie poprostu chodzi mi o to że ja prosiła bym o wytłumaczenie takowej opinii na temat mojego psa.[/quote]
Jakiej opinii na temat twojego psa? Tej którą ma pani sędzina, czy któraś z forumowiczek?

[quote name='jo-jo']Najlepiej jak zakończymy tą kłutnie bo to do niczego nie prowadzi a jedynie do tego żebym znowu obrywała za nic.[/quote]
Masz racje to do niczego nie prowadzi, bo chociaz już kilka razy kilka osób starało ci sie zwrócić uwagę na temat twoje zapatrzenia w Jo-Jo to do ciebie nadal to nie dociera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo-jo']Cytuje (nie wszystko pamiętam) :

"mało dynamiczny ruch", "obwisła powieka", "za duże wcięcie" "wąska klatka piersiowa"
Ale żeby nie było że napisała tylko jego wady, napisała że ma dobre kątowanie, dobrą głowe i dobry kościec (to tak żeby nie było że ja marudze..)[/quote]

Klaudia,wybacz ale teraz ja napisze co myslę o Twoim psie,tak szczerze do bólu:
Opierałam sie na wzorcu.

[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']„Dog niemiecki łączy w swoim pięknym, szlachetnym wizerunku wielką, silną i spoistą budowę ciała z dumą i elegancją.".Jojek spoistości nie ma.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Oczy[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']:Średniej wielkości, o żywym, mądrym i przyjacielskim wyrazie, możliwie ciemne, w formie migdałowatej, z dobrze przylegającymi powiekami."-a on ma odpadajace powieki.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] Szyja: [/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Długa, sucha, muskularna - nie ma takiej na pewno.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Klatka piersiowa: [/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Sięgająca do stawu łokciowego. Dobrze wysklepiona, sięgające daleko wstecz żebra. Klatka odpowiedniej szerokości, z uwydatnionym przedpiersiem. Jojek ma kaltę poniżej stawu łokciowego,wyciągniętą w dół,a nie szeroką,nalaną,a nie umięśnioną[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Kończyny tylne:[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] całykościec pokryty jest przez silne mięśnie, które powodują, że zad, udo oraz biodra są szerokie i zaokrąglone. Patrząc od tyłu, ustawione są równolegle do kończyn przednich. Jojek ma doopę wąską i za małą w stosunku do reszty.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Udo : [/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Długie, szerokie, bardzo muskularne – tego tez nie ma.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Podudzie[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']: Długie, prawie tej samej długości jak udo, dobrze umięśnione- tego też nie ma[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Ruch[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']:Ruch harmonijny, elastyczny, miarowy i sprężysty. Kończyny widziane z przodu, jak i z tyłu muszą poruszać się równolegle- u Jojka cienko z tym[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Skór[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']a: Przylegająca, naprężona – Jojek ma lużną[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Kufa[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']:Szpiczasta, zbyt mocno obwisłe wargi (tzw. luźne fafle). Grzbiet nosa wklęsły (nos siodłowaty), wypukły, albo opadający do przodu.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Oczy[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']: Luźne powieki, zbyt czerwone spojówki[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Szyja[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']: Krotka, gruba, tzw. "jelenia", za dużo luźnej skóry, zwisające podgardle. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Zad[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']: mocno opadający[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Klatka piersiowa[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']: Żebra płaskie [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Kończyny przednie[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']: słabo umięśnione[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Ruch[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']: pozbawiony swobody, związany[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Kufa[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']: Powinna być głęboka i jak najbardziej prostokątna. Kąt wargi łatwy do rozpoznania. Kąta wargi iu jojka nie widać.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Tak widze Jojka.I taka rada na przyszłość- nie pisz zle o cudzych psach,nawet jesli to prawda,bo jak zauważyłas zapewne przed chwilą- krytyka nie jest miła.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Pani Swisulska sędziowała moje dogi w Kielcach.Zauważyłam,ze lubi wyraźne piętno płci,ładną rzeźbę ciała,dobrę prezentację,lubi mocne samce i delikatniejsze suczki,ładne głowy.Wydaje mi się,że widzi klasę u psów,zwraca uwagę na dobry,dynamiczny ruch.Jest bardzo miła:)Acha,zwraca też uwagę na siersć:)

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o pana Harsanyiego.
My możemy o nim mówić tylko w samych superlatywach, ale to chyba dlatego, że nasza sunia wyjątkowo mu sie podoba.2x wystawa, 2xBOB.
Moim zdaniem nie mozna o tym sędzim powiedzieć, że jakaś rzecz jest na 1 miejscu. Bierze ogól psa, wazna anatomia.
Ja bym powiedziałaz, że on sędziuje, przynajmniej szetlandy pod wzorzec( nie zawsze się to zdarza), pod obraz danej rasy, z jej rodzimego kraju. Sheltie lubi takie, jak mają być: delikatne, słodkie, eleganckie.
Np. żadne psy w typie amerykańskim, czytaj duże, przerosnięte od razu u niego odpadają.
Ach...bardzo ważną uwagę zwraca na psychikę. Bardzo ładny pies, który po stój był 1, ale potem zachowywał się, jakby przed momentem wypuszczony został z lasu, spadł na dalsze pozycje.My u niego mamy zawsze napisane, że Prima ma doskonały charakter, ale wcale nie wystawia się bez uchybień. W Nitrze moj genialny pies owszem był spokojny, ale przy opisie stwierdził, że juz ma dosyć i sobie spokojnie usiadł i się zaczął drapać. Pan sędzia podszedł do tego bardzo spokojnie.
U nas w Krakowie w zeszłym roku jego zdaniem za mocne szeltie, championy schodziły z bdb.
Zrobił rewolucję i przez połowe osób został chyba wyklęty.
Ale ja tego pana lubię i dodatkowo ocenia bardzo sprawnie, jest przy tym człowiekiem z klasą i widać, że przykłada się do tego, co robi, a nie tylko wydaje kolejne opisy.

Link to comment
Share on other sites

A ja powtórzę pytanie o sędzię [COLOR=darkred][I][B]Magdalenę Musiał[/B],[/I] [COLOR=black]czy ktoś[/COLOR] [/COLOR][COLOR=black]wie, jakie psy preferuje? Wystawa w Raciborzu tuż tuż i jestem ciekawa, czy warto np. mocniej pokazać jakąś cechę psa.[/COLOR]
Proszę, podzielcie się...

Link to comment
Share on other sites

Ja bardzo proszę o jakieś informacje na temat P. [b][FONT=Verdana][SIZE=1][COLOR=#666666][B]Jens Martin Hansen (DK)[/b]
[/B][COLOR=Black][SIZE=2]i P. [b][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=1][COLOR=#666666][B]Patricia Nemirovsky-Alsina (RA)[/b] [/B][COLOR=Black][SIZE=2]Może ktoś z Was wystawiał psy u w/w sędziów. Jakie psy preferują, na co zwracają największą uwagę?
Z góry dziękuję za informacje.
[/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='melinda:-)']witam
mam pytanie czy wiecie cos o Panu [B]Wojciechu MYSZKOWSKIM[/B]
jakie psy lubi i wogole?
z gory dzieki za odpowiedz[/quote]

Hmmm... ciezko cokolwiek powiedziec... wystawialam u tego pana sznaucery i... brak czytelnego "klucza". Nie wiem jakimi kryteriami kierowal sie przy ocenie poszczegolnych klas. A tak w ogole to dawno temu bylo ;-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weihaiwej']A ja powtórzę pytanie o sędzię [COLOR=darkred][I][B]Magdalenę Musiał[/B],[/I] [COLOR=black]czy ktoś[/COLOR] [/COLOR][COLOR=black]wie, jakie psy preferuje? Wystawa w Raciborzu tuż tuż i jestem ciekawa, czy warto np. mocniej pokazać jakąś cechę psa.[/COLOR]
Proszę, podzielcie się...[/quote]
Z moich obserwacji zwraca uwage na ruch, ocenia dosc dokladnie, obmacujac. Duzo pewnie tez zalezy od konkurencji - na grupie wygrywaja u niej psy w znanych rekach.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...