Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

Witam

Niektórzy z nas od niedawna siedzą w dziale wystaw itp, a co za tym idzie, nie znaja sędziów. Chciałabym ,aby tutaj opisywano danych śedziow i sędziny, jakie psy preferuja itp. Nie chodzi i obrażanie ich czy coś. Po prostu niektórzy, tacy jak ja, nie maja pojecia kto ich bedzie sedziowal ip itd.

Ja chciałam zapytać o Wojciecha Trzebieckiego. Będzie on oceniał debiut mojego psa i mój. Czy ktos zna tego sędziego ? Co mozna o nim powiedzieć ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...

a ja mam pytanie

przez mojua nie uwage - poczatkujacy wystawca jestem :cool3: - zgłosiłam Blue na 2 wystawy które odbywają się w odstepie jednego tygodnia i po podzialę sedziów na rasy okazało się że na obydwu sędziuję mnie ta sama osoba :shake:

czy się nie wkurzy jak mnie znów po tygodniu zobaczy?? jak mnie oceni lepiej czy gorzej?? a może nie warto jechać ?? wiem że opis już mam i do mł. championatu nic mi to nie da, ale myslałam że może dla wprawy mojej i Blue ale nie wiem jak na to zareaguje sędzia ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musiałek']a ja mam pytanie

przez mojua nie uwage - poczatkujacy wystawca jestem :cool3: - zgłosiłam Blue na 2 wystawy które odbywają się w odstepie jednego tygodnia i po podzialę sedziów na rasy okazało się że na obydwu sędziuję mnie ta sama osoba :shake:

czy się nie wkurzy jak mnie znów po tygodniu zobaczy?? jak mnie oceni lepiej czy gorzej?? a może nie warto jechać ?? wiem że opis już mam i do mł. championatu nic mi to nie da, ale myslałam że może dla wprawy mojej i Blue ale nie wiem jak na to zareaguje sędzia ??[/quote]

A dlaczego ma się wkurzyć???:crazyeye: Są tacy co to tylko do kilku sędziów jeżdżą:razz: Ty tego nie robisz a to że się akurat ta złożyło ... pech

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bardotka']A dlaczego ma się wkurzyć???:crazyeye: Są tacy co to tylko do kilku sędziów jeżdżą:razz: Ty tego nie robisz a to że się akurat ta złożyło ... pech[/quote]

A dlaczego pech? Zdarza się że sedzia ocenia róznie tego samego psa i wcale nie dlatego że sie nie zna.Pies-stworzenie żywe ma też lepsze i gorsze dni i humory.Czasem idzie w ringu jak marzenie a czasem jak pokraka bo zmęczony,albo coś zwąchał.To może być ciekawe doświadczenie.Nam sie zdarzył w Ostravie 1 sędzia na krajowej i klubowej dzień po dniu.Oceniał w 2 dniu troche inaczej i wytłumaczył nawet dlaczego tak zrobił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Nam sie zdarzył w Ostravie 1 sędzia na krajowej i klubowej dzień po dniu.Oceniał w 2 dniu troche inaczej i wytłumaczył nawet dlaczego tak zrobił.[/quote]
I to sie wlasnie ceni,bardzo zaluje ze u nas malo kto to robi tzn ocenia na glos.

Link to comment
Share on other sites

Nas w Katowicach oceniał P. Jaroslav Matyas ( SK ) i muszę przyznać, że sędziowanie bardzo mi się podobało, długo ogladał psy w ruchu, potem na stoliku pies stał chyba z 10 min. a P. Matyas dyktował i uzasadniał opis ( dostaliśmy zresztą bardzo ładny, długi i szczegółowy opis )...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']to ciekawe jak oceni basenji:) A patrzy na prezentera??? tzn czy raczej daje wygrywac kobietom (nie przytocze przykladu:P) czy plec handlera nie wplywa na ocene psa???[/quote]

[COLOR=dimgray]Alu ! O ile się nie mylę to płec wszytkich prezenterów w Twojej klasie będzie taka sama...Sędzia i tak będzie wybierał psa![/COLOR]
[COLOR=dimgray][/COLOR]
[COLOR=dimgray]Pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę![/COLOR]
[COLOR=dimgray]Grażyna[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']jezeli naprawde cos iumies zrobic to sedzia na JH i tak zwroci uwage na ciebei,a nie na psa[/quote]
no tak...niby masz racje...ale zauwazylam ze niektorzy sendziowie wola np. male, ozdobne ze tak powiem pieski a inni molosy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']No tak, chociaz zawsez jakos tak u tych sedziow ktorzy rase biora pod uwage to nawet ci mniej doswiadczeni maja jakies tam plusy...;)[/quote]


z jednej strony to dobrze dla tych początkujacych (czyli ja:P:P:P) a z drugiej troszke niesprawiedzliwie...ale ktoj kiedys powiedzial :sendzia tez czlowiek!!! i chyba tego nalezy sie trzymac kiedy mamy ich oceniac...nie mowie tu ze maja prawo do oszustw czy niewybaczalnych bledow...ale swoje upodobania ma kazdy nawet, jak nie wiem jak bardzo chcialby pozostac neutralnym....;) ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='karolayna']a ja mam pytanie odnosnie [B][U]Pani Doroty Ząbek[/U][/B] (...) z góry dzieki za odpinie :)[/quote]
To Pani Ząbek jest sędzią :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: ?
Ale super! Gdzie sędziuje :cool1: ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...