Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mindgame']Witajcie!
Możecie podzielić sięze mną doświadczeniami związanymi z wystawianiem u [COLOR=red][B]Pana Kota?[/B][/COLOR] Na co kładzie największy nacisk i na co zwraca największą uwagę?

Pozdrawiam forumowiczów i forumowiczki :)[/quote]
My byliśmy przez niego chyba 2 razy oceniani, i napewno już więcej nie pojedziemy na wystawę gdzie on będzie sędziował molosy! U nas zwracał uwagę(z tego co pamiętam) na głowę, zęby i ruch!
Jak dla mnie to on totalnie nie ma podejścia do psów!(Jak to Kot:evil_lol: )!
Opisy są lakoniczne i właściwie nic z nich nie wynika!Ale facet ogólnie miły dla wystwców!

Link to comment
Share on other sites

Barbka Novak (Slovenia)
Jorgen Hindse Madsen (Denmark)

wie ktoś coś o nich? na co uwage zwracają?

[quote name='YaBear-CubCammy']BYlismy w Bratyslawie:]
No to teraz wypowiem sie na temat sedziow:P:P:P
P. [COLOR=red]Larska[/COLOR] nie przypadła mi do gustu, ale sie wiecej nei wypowiem, bo zaraz jakies zlosliwe stwory doczepia sie, ze mam "brudny jezyk"...[/quote]
mnie nie sedziowała, ale duzo o niej slyszałam i raczej sie do niej nie wybiore ;)

[quote name='YaBear-CubCammy'] Za to w drugim dniu ocenial mojego potworzastego p. [COLOR=red]Antolij(?) Zhuk.[/COLOR] Sędzia jest dla mnie mega bomba, zna sie jak malo ktory sedzia na taki rasach jak moja, przemily, wie co oceniac, idzie mu to bardzo sprawnie, wielki nacisk kladzie na ruch psa, ogolnie sedzia dla mnie bomba, znajacy sie na rzeczy, konkretny, nei lejacy wody jak niektorzy, co nie znaja do konca wzorca i wymyslaja np. zbyt nisko osadzony ogon, to ciekawe gdzie ten moj pies ma go miec... na karku???[/quote]

Sędziował nas w tamtym roku we włocławku, miły, no i naprawde zna sie na rzeczy, i napewno bede chciała pojechac tam gdzie on sedziuje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viz']Naprawdę nikt nie był oceniany przez panią [B]Marlenę Jakubowską?[/B] Bo nie wiem czy jest sens zgłaszać mojego psa...[/quote]
Oczywiście,że jest sens :p ..po wystawie napiszesz nam "kto zacz" ta p.Jakubowska :lol:

tutaj masz o niej parę słów:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=2989377&postcount=1065[/URL]

Link to comment
Share on other sites

To już właśnie wyszukałam, ale jakby było więcej opinii to możnaby inaczej spojrzeć.
Zależy mi też na info jakie psy lubi - czy masywne czy lekkie, czy mocno owlosione czy mnie owlosione... :cool3: Bo jak np. lubi psy masywne i mocno owlosione to nie mam po co jechac. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tylko psy'][FONT=Tahoma]Oceniała kogoś [B]Kornelia Butrimova(LT)[/B] lub [B]Svetlana Radjuk(BLR) ???[/B][/FONT]
[/quote]
nas sędziowała w B-stoku - ozdóbki Radjuk
nie pisze o samym sędziowaniu, bo nie każdy werdykt był moim zdaniem idealny - ale u którego sędziego jest?, zwłaszcza w sukach i preferowała inny typ chi niż ja
ale była uśmiechnięta, bardzo przyjaźnie i wyrozumiale nastawiona do wystawców i psów, w opisie i wady i zalety (my dostaliśmy dosk ale słaby punkty też wyszczególniła) komunikuje się po polsku - typu przejść, kółko
szczeniaka i wystawcę potraktowała bardzo przyjaźnie choć szczeniak położył i ani kroku dalej nie robiła szopek, że "nie do oceny" tylko podstępem wymusiła na nim ruch i go oceniła
ocenianie przez nią to była przyjemność

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gośku.'][FONT=Arial]Czy kogoś oceniał[/FONT] [FONT=Arial][I][SIZE=3][COLOR=yellowgreen]Vladimir Piskay (SK)[SIZE=2][COLOR=black]?[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/I][/FONT]
[FONT=Arial][I][SIZE=2]Na co zwrca szczególną uwagę, jakie lubi psy ( chodzi głównie o Wyżły )?[/SIZE][/I][/FONT][/QUOTE]

maga18 napisala o nim kilka postów wcześniej :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']Pani [B]Bożena Ovesna[/B] (Czechy) ma oceniać grzywki w Rybniku. Będę wdzięczna za każde info bo w wyszukiwarce nic nie ma.[/quote]
Nas kiedys oceniala w Czechach, ze 2 lata temu. Pamietam, ze bardzo wnikliwie sprawdzala zeby - "dentystka" oraz ze oceniala glownie ruch. Wg mnie oceniala psy a nie wystawcow ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shanara'][COLOR=black]poprosze o info na temat pana o nazwisku: [B]Igor Mioč[/B] , sędziuje molosy[/COLOR][/quote]

Sędziował dogi na Wystawie Europejskiej w Zagrzebiu, polecam przejrzeć jak tam rozłożyły się oceny :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gośku.'][FONT=Arial]Czy kogoś oceniał[/FONT] [FONT=Arial][I][SIZE=3][COLOR=yellowgreen]Vladimir Piskay (SK)[SIZE=2][COLOR=black]?[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/I][/FONT]
[FONT=Arial][I][SIZE=2]Na co zwrca szczególną uwagę, jakie lubi psy ( chodzi głównie o Wyżły )?[/SIZE][/I][/FONT][/quote]
My sie przekonamy w te sobote na warszawskiej ... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viz']Naprawdę nikt nie był oceniany przez panią [B]Marlenę Jakubowską?[/B] Bo nie wiem czy jest sens zgłaszać mojego psa...[/quote]myśmy u niej byli, wrażenia pozytywne, ale na co zwraca uwagę trudno mi powiedzieć, bo byliśmy sami w rasie. opis dokładny, nie sprawdzała zębów bo "ona zębów championom nie sprawdza".mój niuniek jest ciut za mało obrośnięty futerkiem, ale pani to nie przeszkadzało, choć wielu sędziów chciałoby chyba, żeby gordon miał włos jak afgan (tak wynika z moich obserwacji, dodam, że polskich sedziów, bo zagraniczni się nie czepiają). pewnie nie pomogłam za wiele, ale sędzina bardzo miła, więc myślę, że warto pojechać, bo chamstwo na ringu coraz częściej u nas gości:-(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...