Jump to content
Dogomania

Dwie oceny?!?!


B.A.D.Ka

Recommended Posts

Ostatnio przydarzyła nam się dość dziwna historia, na katowickiej wystawie psów:

Sędzia przyznał psu w klasie szczeniąt ocenę obiecującą i lokatę drugą(przynajmniej tak wpisała pełniąca rolę sekretarza ringowego- młoda harcerka...), tymczasem sędzia wręczył wstążkę złotą, (czyli odp. ocenie W.O.). Ja niestety jeszcze wtedy nie byłam zorientowana w kolorach wstążek kl. szczeniąt :-? . Pies w opisie przedstawiony jest w praktycznie samych superlatywach. Czy więc jest możliwość sprawdzenia "gdzieś" rzeczywistej, przyznanej oceny? Czy ZK który organizował wystawę i jednocześnie do którego należę może to sprawdzić?

Link to comment
Share on other sites

niestety jest to nie do sprawdzenia!

sędzia mógł pomylić wstążkę jednak sekretarze (to nie zawsze harcerze , często to asystenci kynologiczni) dokładnie wpisują to co im zostało podyktowane, zresztą przed wystawa wszystko zostaje im wytłumaczone...

ale nawet jeśli Twój pies dostał ocenę obiecująca to nie ma się czym przejmować po pierwsze szczeniak zmienia sie to raz a dwa sędzia wcale nie musiał być specjalistą w Twojej rasie (gorzej jak był to raczej się nie pomylił)

Link to comment
Share on other sites

dzidka w moim przypadku asystent kynologiczny dzisaj raczej nie napisal tego co bylo mu dyktowane. ale niestety zauwazylam to po powrocie i po prostu schowam ta kartke gdzie ktos kto szczeci sie mianem asystenta wpisal mojemu doskonalemu psu zgryz cegowy.

Link to comment
Share on other sites

??? sugerujesz, ze sędzia mówi jedno a asystent wpisuje sobie co chce ? i wymyśla wady ?

no i pod tym jest podpis sędziego (nawet jesli wcześniej podpisał i podbił kartę oceny - to często praktykowane by zaoszczedzic czas) to pretensje mozesz mieć tylko do sędziego

Link to comment
Share on other sites

wszystko jedno czyj to blad i wszystko mi jedno kto za to odpowiada ale asystent powinien myslec bo nie wiem jak mozna wpisac psu ktory dostaje ocene doskonala, 1lokate i zloty medal i u ktorego sedzia nie stwierdza wad cos takiego bedac asystentem oraz chyba sedzia ma obowiazek przeczytania tego co napsial asystent zanim sie podpisze a nie ja mam obowiazek stac na ringu otwierac teczke i wnikliwie czytac kazde slowo podczas gdy sedzia sie spieszy zeby oceniac inne psy bo moze akurat sedzia napisal cos nie tak (co wogle nie powinno byc przypuszczeniem).

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym że pies był świetnie przygotowany do wystawy, stał jak posąg i prezentowany był nieporównywalnie lepiej niż psy w klasie championów... (przygotowywała go Heavenly i ona go wystawiała). Tymczasem jego kponkurent był tak spłoszony że siłą wciągnięto go na ring, tak więc za prezentację musiał dostać max liczbę punktów :wink: , druga sprawa to wygląd: psy znacznie się różniły w wyglądzie- ojciec etiena pochodzi obecnie z najlepszej linii hodowlanej świata (imp. Brazylia), drugi piesek- bardzie mastinowaty. Bylismy więc pewni że wygra, szczególnie że był oceniany nieformalnie przez bardzo kompetentne osoby, w tym także sędziów, asystentów i hodowców- wszyscy zgodnie twierdzili że pies świetnie rokuje. YTymczasem dostaje obiecującą, a "wszystko" ma "idealne, doskonałe, dobre". Żeby było śmieszniej- opis konkurenta (poprosiła mnie o przeczytanie go wł psa, gdyż nie była Polką), był praktycznie taki sam. Stąd m.in. te wszystkie wątpliwości, a dodam że w opisach jest parę poprawek, skreśleń...

Na razie była to kl. szczeniąt, ale nie rozumiem jak może dochodzić do takich pomyłek. :evil:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...