Jump to content
Dogomania

Waga bullowatych.


_dingo_

Recommended Posts

Interesuje mnie ile mogą ważyć różni przedstawiciele bullowatych... Szczególnie interesuje mnie przeciętna waga Pitbula oraz ASTa...

(Bo o bulkach i ich miniaturach była już mowa w innym topicu) :)

O ile sobie dobrze przypominam Bule ok. 23-27 kg ? A Stafiki 13-18 kg ?

Link to comment
Share on other sites

Moja suka ASt dorosła panna przy 48 cm w kłębie 25 kg ale to masa mieśniowa, a nie tłusczowa :D

Masa musi być proporcjonalna do wzrostu. często jednak AST są otłuszczone z czego właściele są dumni. a pies przyniesie 10 razy piłeczkę i ledwo żywy a przecież nie o to chodzi. Liczą się proporcje i masa mięśniowa, niektóre psy ważą mniej, bo są jak ja to mówię "typy sportowe".

suki znajomych ważą od 28-32 kg, ale wszystkie są wyższe od mojej a z psami to różnie bywa.

Link to comment
Share on other sites

szczerze mówiąc ja zaczynam się martwić co do wagi mojej Emi ona ma 8 miesięcy a waży tylko 20 kg. prawda jest taka, że mało je ale chciałabym żeby była większa i potężniejsza jak na bullka, więc może poradzice mi co robic zeby nabrała troszkę wagi a może to nie jest aż tak malutko 20 kg dla suczki??

Link to comment
Share on other sites

Lapidło (staffik) w wieku 7 tygodni ważył 2 kg, p tyg - 5,5; 14 tyg. - 9,5; 18 tyg. - 13 kg.

Teraz ma 26 tygodni i okazało się, że dawno go nie ważyłam więc muszę to nadrobić. Zważe go na 6 m-cy (nie mam wagi :lol: ) to napisze.

Link to comment
Share on other sites

czesc,moj amstaff ma dwa lata ma 53 cm w klebie i wazy 43 kg,dopiero od niedawna(ok 2 miesiecy) zaczal tak porzadnie jesc,wczesniej musialam go prosic zeby cos przekosil ale narazie niema z tym problemu,mam nadzieje ze jeszcze troche przybieze,bo ja wole takie masywne pieski

Link to comment
Share on other sites

Mój AST Nero Mając 5miesięcy Ważył 22kg Byłoa to waga po skoku w wzroście, obecnie mając 6 miesięcy waży 22,5kg i ma 51cm w kłębie. Ma znowu dużo skóry do wyełnienia i dopierao zaczuna rosnąć w szerz. Pozatym U AST-ów jest to sprawa inwidualna. Pozatym zależy od grubości kośca i umięśnienia psa np. AST UZI z Białego stoku Po Pradziadku Karon Zbir waży 34,5 kg jak pamiętama. 0X Mój nero mimo ,że mają tego samego przodka jest niewiadomą i zalerzy to ile pujdzie w szerz. Najważniejsze są proporcje psa anie waga, bo nie sztuką jest mieć ASTA ważącego 38 kg wyglądającego jak belka z otłuszczonym sercem.

Link to comment
Share on other sites

Ważyłam psy miesiąc temu. Moja AST Blondi 2,5 roku, 46 cm ważyła 25kg. Bulka 9 miesięcy, gdzieś tak centymetr niższa także ważyła 25kg. Blondyna to same mięśnie, Bullka to mały prosiak. Zachodziłam w głowę do jakiej wagi może dobić suka bulla.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja Berta waży 23 kg, i wg mnie wygląda b. proporcjonalnie,a weterynarze mówią że to "grubaska". Chyba nie widują wiele bullków i stąd ta ich opinia. Jak była mała, to wszyscy biadolili,że ona taka delikatna budowa- w ocenach też miała taką opinię. Teraz już zmężniała i ma niezłe mięśnie- ale 23 kg to chyba niedużo???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...