Jump to content
Dogomania

Cieczka po sterylizacji???


LAZY

Recommended Posts

jezeli zostaly usuniety jajowody i macica ,a pies ma cieczke,to moze byc niedokladnie wykastrowana suczka(pozostawiona mikroskopijna czesc jajnika,albo przeniesiony na sprzecie med.czesci jajnika ktory sie odbudowal)najlepiej udac sie do wet.Mialam suczki co byly wykastrowaneno i mialy cieczke . niestety dokladnosc wet odgrywa tez duza role.Moga byc tez objawy chorobotworcze.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zwracam się z ogromną prośbą do osób które mają psy po kastracji/sterylizacji o wypełnienie krótkiej – 3 minuty- ankiety [URL]http://www.ankietka.pl/ankieta/88592/kastracja-i-sterylizacja-psow.html[/URL] Dane z ankiety będą wykorzystane do pracy magisterskiej pt.”Kastracja i sterylizacja psów na terenach wiejskich” Bardzo proszę o pomoc i z góry wszystkim ,którzy wypełnią ,dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witajcie
Mam suczkę, znaleziona, potem chciałam dobrze więc ją wysterylizowałam..jak mi ostatnio uświadomił weterynarz tylko mi się wydawało że pies jest wysterylizowany. Suczka moja miała juz cieczkę 3 razy po tej niby-sterylizacji. Weterynarz który robil zabieg powiedział, ze tak się czasem może dziać po czym mnie spławił. Męczyłam się 2 lata bo nie wiedziałam że to co zrobił może miec też inne skutki a teraz wyszło. W międzyczasie byłam u innego weta z tym problemem i też mnie nie oświecił. Ruda ma guzki koło sutków. Umówiłam się jutro na zabieg usunięcia tych guzków (2 miesiące po cieczce tylko nieznacznie się zmniejszyły) i "naprawienia" tej sterylki. Wet mówi że po każdej cieczce jest ryzyko że się będą powiększać te guzki albo rosnąć nowe. Strasznie się boję bo sunia jest juz troszkę stara, w przyblizeniu ma ok 10 lat. Wet mówi że wyniki krwi OK, serce zdrowe. Poradzcie coś....boję się ryzyka, ale chyba nie mam wyjścia prawda?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli wyniki dobre, to nie masz czego się obawiać. Sunia da radę a dla pewności poproś narkozę wziewną. Moja jest dwa tygodnie po sterylce ale to siusiara 1,5 roku i niestety miała 2 cieczki a nie ciełam wcześniej, bo dobre 8 mcy walczyłam z mega nużycą u niej. Ja mam nadzieję, że nie pojawi się u niej cieczkapo sterylce, bo nie ukrywam, że moja "wygoda" to też był argument przemawiający "za" a najbardziej to chodziło ki o urojone, które miałą po obu cieczkach i podczas nich bardzo chciała mi zwiać więc liczyłam, że jej zapędy uspokoją się po operacji, a tu widzę, że to różnie być może...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Suczka już po zabiegu. Wygląda nadal dość nieciekawie po narkozie, ale zabieg był długi więc wet powiedział że może dłużej dochodzić do siebie. Próbuje wstawać, ale jej się nie udaje. Okazało się że poprzedni wet usunął macicę bo było ropomacicze, ale zostawił jajniki i one produkowały hormony. Teraz jajniki ma wycięte, guzki koło sutków wycięte. Mam nadzieję że spokojnie dojdzie do siebie i już nic złego działo się nie będzie. Oby

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='gryf80']jeśli suczka nie ma krwistego wypływu z pochwy a jedynie zainteresowanie ze strony samców,to moze byc to problem albo ropnia na kikucie macicy,albo pozostałosci fragmentu jajnika gdzieś w brzuchu[/QUOTE]

I co wtedy? Jak należy postępować w jednym a jak w drugim przypadku? I jak stwierdzić, z którym mamy do czynienia?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 11 months later...

Moja Psica ma niecałe trzy lata, ze względu na problemy z łapkami i wcześniejsze przebyte operacje lub akurat trwające leczenie nie zdecydowałam się na sterylkę wcześniej. Teraz jak na złość uroiła sobie ciąże i narazie musimy ją wyciszyć i zatrzymać laktację. Zasmuca mnie wiadomość że po sterylce nadal mogą pojawiać się cieczki ale dzięki wątkowi wiem o co zapytać mojego Weta zanim umowie się na zabieg. Skoro nadal pojawia się coś w rodzaju cieczki to czy suka może nadal sobie uroić ciąże?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...