Jump to content
Dogomania

Czy pies może być niemową?


Monyka

Recommended Posts

Znam przypadek Labradora, który chodzi z nami na szkolenie, gdzie właściciele powiedzieli, że ten pies nigdy nie szczekał i nie może się "nauczyć" od innych psów. No i to jest fakt. W trakcie gdy inne psy szaleją przy płocie i szczekają w niebogłosy on siedzi albo coś sobie wącha.

Ciekawi mnie czy jest możliwość, że pies jest niemową? Czy po prostu jest taki spokojny? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Mój schroniskowy podopieczny również prawie nie szczeka, jedynie w sytuacji kiedy w schronie się cos dzieje i wszystkie psy zaczynają poszczekiwać. Na spacerze, u weterynarza czy gdziekolwiek nie ma możliwości usłyszeć jego głosu :lol: Myslę, że są po prostu takie psy, typ psiego milczka, które nie podnoszą alarmu kiedy nie widzą potrzeby :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Rinuś[/B], chyba tak :eviltong: Poza tym teraz ma 8 miesięcy i to suczka, chociaż nie wiem czy to coś zmienia ;P Na szkoleniu chodzi na kolczatce a i tak ciągnie podczas zabawy z innymi psami i może mu coś uszkodziło.

[B]Chefrenek[/B], wiesz to może być coś ze strunami, bo ten pies chyba nawet nie piszczy.

Link to comment
Share on other sites

I powinni błogosławić Niebo za takiego psa :lol: Mój Pałek przez większą część życia darł pysk z upodobaniem z każdego możliwego powodu... :mad: teraz się troche oszczędza, ale i tak wchodzącym gosciom towarzyszy radosny jazgot- po prostu widać, że diabelec kocha się wydzierać ;)

Bardzo rzadko szczekała Mila i za to ją kochałam:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jona']Monyka, co to za szkolenie, gdzie psy szczekaja przy plocie? :lol:te szkolone szczekaja?[/quote]

Nie, ale jak jest przerwa na rozmowę trenera z właścicielami lub indywidualne zadania to pieski siedzą przy płocie, a wtedy co niektóre się denerwują i szczekają :P

A czy ktoś wie, czy taka ewentualna "niemowa" (spowodowana uszkodzeniem strun głosowych) może być wadą genetyczną?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka']Nie, ale jak jest przerwa na rozmowę trenera z właścicielami lub indywidualne zadania to pieski siedzą przy płocie, a wtedy co niektóre się denerwują i szczekają :P

A czy ktoś wie, czy taka ewentualna "niemowa" (spowodowana uszkodzeniem strun głosowych) może być wadą genetyczną?[/quote]
[I][B]a ja chciałam się zapytać co to za szkolenie gdzie psy chodzą na kolczatkach? :crazyeye:
genetyczne to na pewno nie jest :) pewnie pies umie szczekać tylko że może nie lubi...[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Miałam kiedyś boksera , który autentycznie był chyba niemy .. on takie prawie hau wydał raz z siebie , nigdy nie piszczał , nigdy nie warczał ...
to był niestety owoc nieuwagi w czasie cieczki i córkę dokrył ojciec ... nie bijcie bo to było 20 lat temu :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

ale Mateusz był genialny tyle , że żył bardzo krótko .....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...