Jump to content
Dogomania

Czy mój pies jest normalny?!


Cytrynka343

Recommended Posts

Mam 7 miesięcznego kundelka. Martwię się, bo on jest jakiś dziwny! On jest taki ruchliwy jakby miał ADCHD(nie wiem czy istnieje takie coś u psów), nie śmiejcie się ze mnie lub nie myślcie, że żartuję, ale ja naprawdę się boję. On gdy ktoś go woła tak skacze i biega, że gdyby się bardziej postarał mógłby ze spokojem przesunąć jakieś meble. Na prawdę, nie wiem co mam robić. Chciałam go nauczyć jakiś komend(chociaż tych podstawowych), ale nie mogę bo on 1sek. nie usiedzi w miejscu(nie żartuję!, dokładnie ani 1 sek.).
Co ja mam zrobić? Może on być na coś chory? Jeśli tak to na co? I co powinnam dalej zrobić? Bardzo się martwię!

Ps. Wiem, że psy w jego wieku są ruchliwe, ale bez przesady!!! Bardzo się martwię, proszę o odpowiedzi!

To nie jest ten pies, którego mam w avatarze, ponieważ teraz mam jeszcze jednego.

Link to comment
Share on other sites

Skoro nie usiedzi jednej sekundy to nagrodź go natychmiast po wykonaniu komendy. Czy pies lubi smakołyki? Jeśli tak to nie ma problemu - naprowadzaj smakołykiem i daj natychmiast gdy wykona polecenie.
A pozatym bez przesady, psie adhd stało się chyba modną wymówka - jak tylko pies sprawia problemy to łatka adhd... Jaśli tak na to patrzyć to psy pracujące, np maliny mają wbudowane fabrycznie adhd i to xxxxadhd i właśnie one są suuuper do szkolenia.

Link to comment
Share on other sites

może powinnaś spędzać z nim więcej czasu? może poprostu bardzo się cieszy gdy poświecasz mu chwile i dlatego tak reaguje.
jak nie ma mnie caly dzien w domu i przychodze dopiero wieczorem to moja niunka tez bardzo skacze i sie cieszy :) a myslalam ze etap skokow jej przeszedl.
Twoj psiak ma dopiero 7 m-cy. nie powinnas za wiele od niego wymagac. Jak wykonuje komendy to dobrze :) odrazu nagrodka. z wiekiem spowaznieje :)
a jak zachowuje sie na spacerze? jak reaguje na inne psy?
na szkoleniu spotkalam boksera ktory podobno mial ADHD, ale nie wiem jakie srodki przedsiewzieli wlasciciele zeby go uspokoic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='morelee']Skoro nie usiedzi jednej sekundy to nagrodź go natychmiast po wykonaniu komendy. Czy pies lubi smakołyki? Jeśli tak to nie ma problemu - naprowadzaj smakołykiem i daj natychmiast gdy wykona polecenie.
A pozatym bez przesady, psie adhd stało się chyba modną wymówka - jak tylko pies sprawia problemy to łatka adhd... Jaśli tak na to patrzyć to psy pracujące, np maliny mają wbudowane fabrycznie adhd i to xxxxadhd i właśnie one są suuuper do szkolenia.[/quote]

Dzięki za odp.
Tylko jak mam go nagrodzić za wykonanie komendy, skoro on nie chce ich wykonywać. Podam przykład:
- ostatnio chciałam go nauczyć "Siad", więc mówię "Siad" i chciałam mu zniżyć lekko zad na podłogę, ale on gdy zobaczył moją rękę zaczął mi ją lizać i skakać jak szalony, może to jest miłe, ale przez to nie mogę go niczego nauczyć.
A adhd w moim przypadku nie jest wymówką, bo ja go bardzo kocham tego mojego psiaka i nie chce go nigdzie oddawać, ale sama nie wiem co mam już zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mindgame']może powinnaś spędzać z nim więcej czasu? może poprostu bardzo się cieszy gdy poświecasz mu chwile i dlatego tak reaguje.
jak nie ma mnie caly dzien w domu i przychodze dopiero wieczorem to moja niunka tez bardzo skacze i sie cieszy :) a myslalam ze etap skokow jej przeszedl.
Twoj psiak ma dopiero 7 m-cy. nie powinnas za wiele od niego wymagac. Jak wykonuje komendy to dobrze :) odrazu nagrodka. z wiekiem spowaznieje :)
a jak zachowuje sie na spacerze? jak reaguje na inne psy?
na szkoleniu spotkalam boksera ktory podobno mial ADHD, ale nie wiem jakie srodki przedsiewzieli wlasciciele zeby go uspokoic.[/quote]

Hehe o komendach pisałam w poście wyżej, a na spacerach zachowuje się tak, że gdyby mógł rozerwałby się na części, jest bardzo ciekawski, gdy zobaczy jakiś papierek po jednej stronie chodnika podchodzi do niego, wącha. Oczywiście ja mu go biorę, ale on przechodzi na drugą stronę chodnika po inny papier i taką spiralą idziemy;P
A na inne psy reaguje raczej przyjaźnie, nie szczeka, chce się bawić. Chyba raz mu się tylko zdarzyło, że zaczął szczekać na jakiegoś psa pierwszy.

Link to comment
Share on other sites

Ciesz się,że masz tak żywiołowego pieska!!! To bardzo miłe!! a jak chcesz miec chwilkę spokoju to kup mu jakąś kość do gryzienia wtedy się sobą zajmie i będziesz miała chwilę dla siebie...nawet dłuższą chwilę...wiem co to znaczy taki piesek... mój Rastek jest taki sam

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='Cytrynka343']
- ostatnio chciałam go nauczyć "Siad", więc mówię "Siad" i chciałam mu zniżyć lekko zad na podłogę, ale on gdy zobaczył moją rękę zaczął mi ją lizać i skakać jak szalony, może to jest miłe, ale przez to nie mogę go niczego nauczyć. [/quote]


Nie mozesz go niczego nauczyc, bo stosujesz nieprawidlową technikę.
Jakim cudem pies, ktory nie zna hasla siad, ma zrozumiec o co chodzi slyszac obce mu slowo i widzac reke wlasciciela?
Zrozumial, ze to forma takiej a nie innej zabawy.

A wiec, jak zawsze - problem nie w psie, a w przewodniku:evil_lol:

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][FONT=Comic Sans MS]Może twój pies tak bardzo Cię kocha że gdy tylko go zawołasz to leci do Ciebie jak oszalały. :Dog_run:A może potrzeba mu więcej czasu na spacerze na wybieganie się?:painting:
Ale wydaje mi się że raczej nie ma ADHD. :dog: :bluepaw:
[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Nie mozesz go niczego nauczyc, bo stosujesz nieprawidlową technikę.
Jakim cudem pies, ktory nie zna hasla siad, ma zrozumiec o co chodzi slyszac obce mu slowo i widzac reke wlasciciela?
Zrozumial, ze to forma takiej a nie innej zabawy.

A wiec, jak zawsze - problem nie w psie, a w przewodniku:evil_lol:

Zofia[/quote]

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
No może to moja wina, ale w takim razie jak mam Ziutka(tak ma na imię mój pies) nauczyć komendy "siad"??
Bo nie wiem, niestety:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cytrynka343']Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
No może to moja wina, ale w takim razie jak mam Ziutka(tak ma na imię mój pies) nauczyć komendy "siad"??
Bo nie wiem, niestety:([/quote]
Najpierw go wypieść maksymalnie żeby miał dość zwracania na siebie Twojej uwagi...jak już się uciszy to zacznij naukę...nigdy nie zaczynaj nauki gdy jest rozbawiony bo to bez sensu nie skupi sie na komendach.
I pamiętaj oczywiście o nagrodach, na zachęte daj mu coś,a później weż to co lubi połóż wyżej i każ mu coś zrobic i daj nagrode gdy bedzie posluszny
To takie banały ale skutkują i musisz byc cierpliwa. Wiem co mówię,bo mój Tolek na początku nic a nic, a "daj łapę" to był koszmar,bo gryzł mi ręcę jak podstawiałam mu, a teraz daje dwie!!!!!:loveu::loveu::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj skupić uwagę psa na smakołyku. Trzymaj go w zamkniętej dłoni, tak, żeby Ci go nie wyrwał, ale czuł zapach. Trzymaj go nad głową psa i powoli przesuwaj do tyłu (w sensie nad głową psa w stronę jego ogona ;) ). Pies wtedy automatycznie siada. (jesli skacze do smakołyku, to znaczy ze trzymasz go za wysoko) Kiedy siądzie - komenda i otwarcie dłoni ze smakiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Cytrynko, wejdz na strone [URL]http://pies.onet.pl/1261,13,16,siad__waruj__stoj,artykul.html[/URL]

i poczytaj, znajdziesz tam wiecej tekstow wielu autorow, ktore przeczytac warto.


Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...