Jump to content
Dogomania

Orzechowce nadal potrzebujĄ pomocy!


iwop

Recommended Posts

Proszę o podpowiedź jak rozwiązać na stronie kwestię prezentacji psów do adopcji, czy ma być:
a. tak jak teraz tylko jest szersze okienko główne, więc i lepsza "widoczność"
b. miniaturki zdjęć po kliknięciu na które wyskoczy opis psa i reszta fot
c. Wasza propozycja?

Bo strona pocięta od nowa, tylko została kwestia prezentacji psów, cała reszta gotowa.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=+1]Zapytanie nr 390[/SIZE]
[SIZE=+1]do ministra rolnictwa i rozwoju wsi oraz do ministra sprawiedliwości[/SIZE]
[SIZE=+1][B]w sprawie schroniska dla zwierząt w Orzechowcach k. Przemyśla[/B][/SIZE]
Szanowny Panie Ministrze! W całym województwie podkarpackim brakuje schronisk dla zwierząt i ten fakt staje się coraz większym problemem. Zwierząt domowych nieustannie przybywa, wzrost ich liczby nie jest przez żadne instytucje kontrolowany, a miejsc i osób zajmujących się ich opieką jest niewiele.
Przykładem takiego schroniska na Podkarpaciu są Orzechowce pod Przemyślem. Jednakże warunki, w jakich przebywają tam zwierzęta, są tragiczne. Schronisko jawi się jako obóz przetrwania dla zwierząt. Znajdują się tam skrajnie wyczerpane, głodne i zmarznięte zwierzęta. Około 200 psów i 50 kotów gnieździ się w prowizorycznych budach, bez zadaszenia i ocieplenia. Psy i koty umierają z głodu i wycieńczenia. Schroniskiem opiekuje się Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt ˝Sara˝, a nadzoruje je Urząd Miasta Przemyśla i Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Nikt jednak nie czuje się odpowiedzialny za fatalny stan schroniska. Ponadto w schronisku w Orzechowcach pod Przemyślem od lat rozgrywa się dramat jego mieszkańców. Na miejscu trudno nie usłyszeć przeszywającego psiego skowytu oraz nie poczuć unoszącego się w powietrzu fetoru. Psy w mękach umierają. Pracownicy nie mogą podołać trudnym warunkom i opiece przy tak dużej liczbie zwierząt. W schronisku przeraża totalny brak higieny i opieki weterynaryjnej. Niektóre psy są zaniedbane i chore, a nadzorujące schronisko instytucje nie mają nic sobie do zarzucenia. Zwierzęta przeżywają gehennę, a nikt nie czuje się za to odpowiedzialny. Schronisko funkcjonuje od 13 lat i z roku na rok sytuacja staje się coraz gorsza.
Już wielokrotnie były podejmowane interwencje przez wiele osób i różne instytucje w Urzędzie Miasta Przemyśla w sprawie skandalicznych warunków, w jakich muszą egzystować zwierzęta w schronisku w Orzechowcach, jednak do chwili obecnej nie podjęto żadnych działań.
Zwracam się zatem do Pana Ministra z zapytaniem:
- Czy tak skandaliczne warunki, w jakich egzystują te zwierzęta, rzeczy, które się tam dzieją, brak odpowiednich warunków i higieny nie są zagrożeniem dla całego środowiska i mieszkańców pobliskich okolic?
- Czy unoszący się fetor ze schroniska w Orzechowcach, umierające z wycieńczenia i bólu zwierzęta nie powinny przyczynić się do natychmiastowej interwencji i radykalnych zmian w tym schronisku dla zwierząt?
Z poważaniem
Poseł Tomasz Kulesza
Warszawa, dnia 7 stycznia 2008 r.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SZPiLKA23']Wydaje mi sie ze duze foty z opisem ale fot 2 jedna pycholka druga całego pieska... co na to reszta??...
Folen jak zdrowko??[/QUOTE]
Oki, czyli zrobimy tak, jeśli będzie to Wam odpowiadało - najpierw po wejściu w dział psów do adopcji, będą miniaturki z imieniem odsyłające do konkretnych informacji i większych zdjęć psiaka. Może tak być?
Tylko zdjęcia też nie mogą być za duże, bo wiem, że raz - będą się za długo ładować, a dwa ludzie szybko się zniecierpliwią, jeśli będą mieli neta np takiego jak ja :cool3::cool3:

I dzięki Szpilka, ze zdrowiem trochę lepiej, dlatego tu jestem, dałam radę wstać z łóżka :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weronika1']Z tym transportem zobaczę może się coś uda. Czy ta kościarka jest w schronie w Rzeszowie?
Jak to jest duże i jaki to transport ? Czy potrzebny ciężarowy czy może być większy busik?
DZIĘKI ZA POMOC[/quote]

Weronika, ten bus który załatwilaś do odebrania bud z mojego ogrodu
w zupełności by sie nadawał. A kiedy on będzie w Rzeszowie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Folen']Oki, czyli zrobimy tak, jeśli będzie to Wam odpowiadało - najpierw po wejściu w dział psów do adopcji, będą miniaturki z imieniem odsyłające do konkretnych informacji i większych zdjęć psiaka. Może tak być?
Tylko zdjęcia też nie mogą być za duże, bo wiem, że raz - będą się za długo ładować, a dwa ludzie szybko się zniecierpliwią, jeśli będą mieli neta np takiego jak ja :cool3::cool3: :multi:[/quote]

Folen, tak będzie chyba najlepiej. Tylko usuń tą rubrykę ,, psy do pilnej adopcji '' bo szkoda miejsca. Niech strona ,, psów do adopcji '' bedzie szeroka i przejrzysta. I jeszcze jedno : nie będziemy w stanie prowadzić rubryki ,, za teczowym mostem " z róznych, schroniskowych powodów,
więc zamiast tego proponowałabym utworzyć ,, psy nowo-przyjete '', bo w takich rubrykach ludzie szukaja swoich zaginionych niedawno psiaków
lub ci co śledzą stronkę od jakiegoś czasu w poszukiwaniu psa dla siebie, widzą na bieżąco psy nowoprzyjęte . Hm, i co wy na to ?
Tak sądzę wg siebie bo pamietam jak szukalam swego czasu psiaka dla siebie w mieleckim schronisku, ciągle musiałam przewalać wszystkie strony i wlaśnie bardzo brakowało mi takiej rubryki ,,ostatnio przyjęte '' .

Link to comment
Share on other sites

Na serwer wrzuca się właśnie poprawiona wersja strony, zajrzyjcie w dział psów do adopcji i powiedzcie czy tak to może być, czy może do każdego opisu dodawać link do wątku na dogo?

Jeśli możecie, to podeślijcie mi wątki do Orzechowskich psów, dodam je na stronę..

Link to comment
Share on other sites

Witam .
Co do transportu.... to dobrze by było w przypadku dużych obiektów podawać wymiary :) np. długość , szerokość , wysokość .... może wtedy łatwiej bedzie czytającemu zorientować się czy może pomóc .....
Jeśli zaś chodzi o auto.... może to być duża przyczepa a auto mniejsze :)
Pozdrawiam
Rafał

Link to comment
Share on other sites

Ten transport to trudniejsza sprawa niż mi sie wydawało, bo ta maszyna jest bardzo ciężka i potrzeba sprzętu lub kilku silnych ludzi do załadunku i wyładunku (szczególnie w Orzechowcach może nie być jak wyładować). Dlatego prosze o kontakt z kier. naszego Kundelka, która to wszystko koordynuje.

Link to comment
Share on other sites

Folen, stronka jest świetna, bardzo podobają mi się te małe miniaturki z których można wybrać kolejne ,już większe zdjęcia poszczególnych psiaków. Czy może być więcej niż 2 powiększone ?
[LEFT]Mambuni już w schronisku nie ma, własnie tydzien temu pojechała do domku do Krakowa. Robi się coraz cieplej więc częściej będziemy jeżdzić do schroniska i robić zdjęcia na bieżąco. [COLOR=red][B]Folen [/B][/COLOR][COLOR=black][B]stronka naprawdę super, jestem pod wrażeniem. I chyba nie tylko ja .... :Rose::Rose::cool2:[/B][/COLOR][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny jesli możecie, porozsyłajcie ten link gdzie się da. Jutro w schronisku 2 pierwsze sterylki, w nastepnym tygodniu zaplanowane 2 następne. Potrzeba pieniążków bo cieczki się zaczynają , a w Orzechowcach w schronisku jak wiecie jedna wielka rozmnażalnia....:-(

[URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=315246359[/URL]

Dzięki pomocy rzeszowskiego ,,Kundelka '' może się uda choć częściowo opanować sytuację. Kupcie proszę choć 1 cegiełkę.....:modla::modla:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...